План урока по казахскому языку на тему Шымб?ла? шат?алы (9 класс)


ҚМЖ
Күні: Сыныбы: 9
Пәні: қазақ тілі Мұғалімі: Нурфазылова Салтанат Гайнуллина
Сабақтың тақырыбы Шымбұлақ шатқалы
Сабақта қолданылатын ресурстар Интерактивті тақта, интернет, қағаз, маркерлер
Сабақтың мақсаты Оқушылардың ақпаратпен жұмыс жасау дағдысын дамыту, ұжымдаса жұмыс жасауға тәрбиелеу,сөйлеу тілін дамыту.
Сабақтың түрі Жаңа тақырыпты меңгеру сабағы
Сабақтың әдіс-тәсілдері Жұппен, топпен жұмыс, топ аралық жұмыс
Сабақтың көрнекілігі Бағалау парағы, постер, тапсырма талаптары, «пирамида» салынған парақтар, электронды презентацияМодульді кіріктіру СТО,оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, АКТ
Түйінді идеялар Топ болып, жұп болып жұмыс жасауоқушының тілін дамытуға, өз идеясын сенімді түрде білдіруіне, қажетті ақпаратты талдап, саралауға мүмкіндік береді.
Оқыту нәтижелері 1. Білімді өзі алуға ұмтылады.
2. Оқушы сөйлеу тілін дамытады.
3.Оқушы белсенді іс-әрекет жасауға үйренеді.
Сабақтың мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс - әрекеті Ескерту
Шақыру кезеңі
Ұйымдастыру кезеңі Топқа бөлуді ұйымдастыру
«Туристер», «Спортшылар», «Қызметшілер» деп 3 топқа бөледі
Бағалау парағымен таныстырады Стикерлер арқылы топқа бөлінеді.
Бағалаушы оқушыны сайлайды
Топ басшы, тайм-киперді сайлауға ұмытпасын
Ынталандыру кезеңі «Не білемін? Нені білгім келеді? Не үйрендім?» әдісі арқылы оқушылардың жаңа тақырып жөніндегі білімдерін ортаға салғызады «Не білемін? Нені білгім келеді?» кестесін толықтырады Сабақтың мақсатын қояды
Сөздік жұмысын өткізеді Сабаққа қатысты тірек сөздермен жұмыс жасайды: сөз тіркес пен сөйлемдер құрайды Сезіну кезеңі
Негізгі бөлім Мәтнімен жұмыс ұйымдастырады.
Топтың атауына байланысты «Шымбұлақ шатқалы» жарнама дайындауға тапсырма береді.
Тақырыпқа сай ақпарат талдап, саралауға жағдай жасайды.
Дұрыс сұрақ қоюға бағыт береді
Тапсырма талаптарын бірлесе қоюға, талап бойынша бағалауға мүмкіндік жасайды
Топтың атауына байланысты «Шымбұлақ шатқалы» тақырыбында жарнама дайындайды.
Тапсырма талаптарын қояды.
Қажетті ақпаратты интернет арқылы іздеп, саралайды.
Сұрақтар қояды
Жұмыстарын қорғайды.
Талап бойынша бағалайды.
Презентацияны қолдану
1 слайд – тақырып, 2 слайд топ атаулары және тапсырма
Рефлексия кезеңі
Бекіту «Ұнады-ұнамады» әдісі арқылы оқушылардан
смайликтер арқылы көңіл-күйін анықтайды
смайликтер арқылы өз көңіл-күйін анықтайды
Бағалау Оқушылардың бағалау парағындағы орта бағаларын күнделікке, журналға түсіреді. Бағалаушы бала басқа балалардың бағалау парағындағы ұпайларды қосып, ортақ баға шығарады Қорытындылау «Не білемін? Нені білгім келеді? Не үйрендім?» әдісіне қайта оралып, жаңа сөздермен толықтыруға түрткі тастайды Жасаған жұмысың жаңа сөздермен толықтырады. Үйге тапсырма беру Үйге берілетін тапсырманы түсіндіреді Үй тапсырмасын жазып алады 3 слайд үй тапсырмасы