Поурочный план по казахскому языку на тему Дауыссыз ? мен ? (2класс)


Қазақ тілі 2-сынып
Қысқа мерзімді жоспар
Тоқсан І Күні 14.10.16. Сабақ 2 сабақ
Тарау Сабақтың тақырыбы Дауыссыз қ мен ғ
Жалпы мақсаты Сабақтың мақсаты: Қ дыбысынан аяқталған сөзге дауысты дыбыс жалғанса,Қдыбысының Ғ дыбысына айналатынын меңгерту.
Күтілетін нәтижелер 1. Жер - ана жөнінде түсінік қалыптасады.2. Топпен пікірлесіп, тапсырмаларды орындайды.3. Өз ойын еркін жеткізе алады
Сабақ түрі Аралас сабақ
Қолданылатын әдіс-тәсілдер Сын тұрғысынан ойлау стратегиялары:
−Жеке, жұппен, топпен жұмыс;
Аквариумдағы балық,Мозайка,
Керекті жабдықтарА4, маркер, стикер т.б.
Сабақ барысы:
Сабақ кезеңдеріУақыт Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті Модульдер көрінісі
2 минут Психологиялық ахуал
Кел балалар күлейік!
Күлкіменен түлейік,
Қабақ түйген не керек
Көңілденіп жүрейік! Хормен айтады. Білу 8
минутӨткен білімді бекіту. «Аквариумдағы балық» әдісі.
-Жуан дауыстыларды ата
-Жіңішке дауыстыларды ата.
Қатаң дауыссыздарды ата?
Ұяң дауыссыздарды ата
Үнді дауыссыздарды ата?
Тасымалданбайтын сөздер ата
Заттың атын білдіретін сөздерге қандай сұрақ қойылады?
Заттың қимылын білдіретін сөздерге қандай сұрақ қойылады?
Заттың санын білдіретін сөздерге қандай сұрақтар қойылады?
Заттың санын білдіретін сөздерге қандай сұрақ қойылады?
Мәлімет бойынша пікір алмасады, ой жарыстырады, талқыға салады,жаңа ақпарат жайлы өзіндік пікірін айтады.
Әр оқушы өзін «Бас бармақ» арқылы бағалайды
ЖЕ
СТО
ДО
Түсіну 8минут Ой ашар. (тақтадан оқу)
Қолғап – қолғабыдоп - добыТәртіп – тәртібіқорап - қорабыТалап – талабымектеп – мектебіМ: Сонымен, кім ережесін айтып жібереді?
О: П дыбысына аяқталған сөзден кейін дауысты дыбыс келсе, п дыбысы б дыбысына айналады.
М: Енді балалар, мына сөздерді оқып көрейік.
Қалақ – қалағы ---------------- қасық - қасығыҰшақ – ұшағы --------------------- қалпақ - қалпағыМысық – мысығы --------------------- пышақ – пышағыМ: Балалар, алдыңғы берген ережені осы оқылған сөздерге де айтуға бола ма? Ендеше қайта айтайық. (1 - 2 баладан сұрауОқулықтан оқиды.
Жаңа сөздердің мағынасын түсінеді.
Оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды. ДО
СТО
Сергіту сәтіҚолдану 7минут Орнымыздан тұрамыз
Екі қанат жаямыз
Қарлығаш боп ұшамыз
Көк аспанды құшамыз
Жерге келіп қонамыз.
Орнымызды табамыз.
Дәптермен жұмыс
1-жаттығу
Көп нүктенің орнына қ, ғ әріптерінің тиістісін қойып жаз.
2-жаттығу
Жаңылтпашты жатқа жазу.
Дәптер алмасып тексеру.
«Бағдаршам» арқылы бағалау. ЖЕ
ДО
СТО
Талдау
7 минут «Мозайка» әдісі.
Қ, ғ дыбыстары бар сөздерді жазу. Оқушылар берілген сурет қиындыларынан бір суретті шығарады.Суреттегі қ , ғ дыбыстары бар сөздерді айтады.
Қол шапалақтап бағалау ЖЕ
СТО
Жинақтау
10
минут Тақтамен жұмыс.
Балалар ағаштағы жапырақтарды алып артындағы қ дыбысына аяқталған сөздерге ы дыбысын қойып тақтаға жазады
Бағдаршаммен бағалау. СТО
ТДО
ЖЕ
Бағалау
Кері байланыс
Үй тапсырмасы
Бағалау 3 минут Сабақта нені сәтті орындадыңдар?
Нені жақсы жасай алдыңдар?
Қандай тапсырмалар қызықты болды?
5-жаттығу.Жұмбақты жазу,шешімін табу.
Жапырақтарды ұнаған күлімшелерге жапсыру. ОүБ ОБ