Урок-квест зі світової літератури 6 клас

Відділ освіти Новоазовської районної державної адміністрації Донецької області
Новоазовська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3
Донецької області





Диференційований урок - квест
«Узагальнення та систематизація знань курсу світової літератури» 6 клас




Розробник : Бережко А.Д. - учитель світової літератури
Новоазовської загальноосвітньої школи І-ІІІ
ступенів №3Донецької області







Новоазовськ 2014р.
Урок-квест: «Кольорове серсо». 6 клас.

Тема :Узагальнення та систематизація матеріалу за курс світової літератури

Мета: узагальнити знання учнів з курсу світової літератури, набуті протягом навчального
року; повторити основні поняття теорії літератури;

розвивати навички усного мовлення, уміння працювати у команді, кмітливість та
швидкість реакції
виховувати уважного та вдумливого читача, прищеплювати любов до книги ,
бажання та потребу читати художню літературу
Формування сучасних ключовых компетенцій.
компетенції навчально-пізнавальної діяльності, розширення світогляду учнів;.
Компетенції діяльності як процесу: вміння грати, дотримуючись правил, займатися елементами дослідницької діяльності ;
Компетенції інформаційних технологій : обробка та синтез інформації ;
Компетенції соціальної взаємодії у команді, навичок роботи у групі, взаємодопомоги та розподілу ролей у команді, що виконує завдання квесту;
компетенції усного спілкування;
компетенции інтеграції та структурування знань
компетенции цінносно-змістової орієнтації у світі, цінність культури та історії;
компетенции саморозвитку та рефлексії
здоров’язберігаючі компетенції .
Обладнання: комп’ютер, картки – завдання, набір кольорових кілець, карта маршруту, предмети - артефакти
Тип уроку : узагальнення та систематизація знань

Перебіг уроку-квесту.
Слово учителя : Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми перегортаємо останню сторінку нашого підручника. Ми закінчили велику справу , а по її закінченню можна відпочити – пограти у старовинну гру, що була відомою ще у Середньовіччі. Гру у серсо – майстерне накидування кілець на шпагу – любили королі і прості селяни, лицарі та мореплавці і навіть олімпійські боги . Уявімо себе героями прочитаних книг, згадаємо їх пригоди і долі, зберемо на шпаги кільця своїх знань на уроці –грі «Кольорове серсо», що допоможе повторити навчальний матеріал, поспілкуватися із друзями, рухаючись за стрілками на карті подорожі по кільцю від загадкової станції Л до про це згодом. Рушаймо!


Організаційний момент.
На даному етапі учні об’єднуються у команди (команди формуються учителем так, щоб у них були учні всіх рівнів підготовки). Пояснюється мета і задачі квесту, презентується карта маршруту, уточнюється час проходження кожного этапу.

ЛЛ розминка (Літературно-лінгвістична) Акровірш :
Літо, осінь чи холодна
І засніжена зима - кожен знає, що буває:
Тільки вечір догорає
Електричне тепле світло
Розливає тихий вечір по домівках і дворах.
А дівчатам і хлоп’ятам
Треба тільки захотіти - можна книжку прихопити –і
У широкий дивний світ
Разом з добрими чи злими,
А, буває, і смішними – помандрують разом з ними.
Хто вони і що допомагає з ними познайомитися?

Команди відправляються у мандрівку по станціях квесту.

Геральдична станція .. (поняття «Геральдика» - на дошці)

Усі команди беруть участь у бліц-опитуванні ( На екрані прапори та герби країн. Командам необхідно назвати імена письменників – представників літератури США, Росії, Франції, Великобританії, твори яких вивчалася у 6 класі. Російський та український прапор разом – відшукати портрет письменника, якого можна назвати класиком як російської, так української літератури у теці «Галерея портретів» - М.В. Гоголь + кільце у серсо з кольором своєї команди . (Артефакт – портрет М.В. Гоголя)

ІІ Станція «Давній Світ»

Диференційовані завдання. Кожне завдання виконує пара учнів. Таким чином, команда поділяється на 3 групи:

«Ключ»( простий рівень складності) :

Відгадати вислів , зашифрований на ключі ..

«Богу – богове» (середній рівень складності )
Відгадати, кому з богів належать намальовані на картках атрибути
Сандалії з крильцями
Тризуб
Ґроно винограду

«Ящик Пандори» ( високий рівень складності) Учням пропонується коробка з картками- буквами. Необхідно зібрати назву предмета, який шукає група, і розповісти про його історію. (Ящик Пандори) малюнок предмета розміщується на плані, команда нанизує на списа кільце «своїх» кольорів . Артефакт – «Ящик Пандори»

ІІІ.Станція «Байки народів світу»
(На дошці вислів : «Шановні діти та онуки, читайте. для науки» + кільце за відновлене слово «байку»)
·
Диференційовані завдання. Кожне завдання виконує пара учнів. Таким чином, команда поділяється на 3 групи:

«Герої ?» ( простий рівень складності)
слайд –шоу із зображенням тварин. Поєднавши іх у пари, учні відтворюють назви
відомих байок «Вовк та Ягня», «Крук і Лисиця », «Мурашка і Цикада»

«Загублене слово» ( середній рівень складності)
це- (мораль)
це - (алегорія)

«Театр» ( високий рівень складності)
Інсценування уривку з байки «Вовка та Ягня» (у парі) + кільце за назване ім’я автора байки (артефакт – книга «Байки І.А.Крилова»)
IV. Станція «Новели та оповідання»

Обрати потрібне – з карток із визначенням літературознавчих понять « Роман», «Новела», «Повість», «Оповідання » обрати відповідне визначення ( дійсна послуга «50/50»)
Диференційовані завдання. Кожне завдання виконує пара учнів. Таким чином, команда поділяється на 3 групи:

«Деталі» ( простий рівень складності)
Кому з героїв вивчених творів належать предмети , сховані у кошику + бал за назву та автора твору:
черевички, картинка із зображенням планет , лялька, сірники у ганчірці, цуценя
«Ніч перед Різдвом», «Маленький принц», «Діти підземелля», «Жага до життя», «Хамелеон»

« Крилаті слова» (середній рівень складності) - скласти з пазлів афоризм А.П. Чехова «Стислість – сестра таланту»+ кільце за відгадане ім’я автора

«Малюнки »( високий рівень складності) За яких обставин у творі Антуана де Сент Екзюпері з’явилися дані малюнки ( Артефакт - ще одна «героїня» твору – Троянда)

V. Станція «Пригоди і фантастика»
Назвати 3-х авторів та вивчені твори, які відповідають даній темі

Диференційовані завдання. Кожне завдання виконує пара учнів. Таким чином, команда поділяється на 3 групи:

«Материки та континенти» ( простий рівень складності) – зі схематичних зображень континентів вибрати зображення того,на який потрапили герої роману Ж.Верна «П’ятнадцятилітній капітан» + бал за ім’я головного героя роману – Дік Сенд

«Прототип» (середній рівень складності)


Чим відрізняється доля літературного героя від його прототипа ( на дошці поняття «Прототип»)
«Пірати»( високий рівень складності)-
Що означає даний прапор і хто з героїв міг під ним мандрувати океанами +кільце за відповідь , як інакше називають цей символ піратів «Веселий Роджер» .На чому пірати мандрують по морях та океанах ? (Артефакт – вітрильник ) + кільце за назви кораблів-героїв творів(«Еспаньола», «Пілігрім»)


VІ. Супер-гра. Фінал.
Після проходження усіх станцій квесту учні повертаються туди, звідки починався шлях – У нашому випадку це – Станція-загадка. – повернення до акровірша
Учні готуються до супергри - нанесення на карту назви станції «Література для читання на літо» ( список книг)
.
V. Підбиття підсумків квесту.
Обрахування балів – кілець. Визначення команд-переможців Виявлення найбільш активних гравців Оцінювання. Обговорення найбільш цікавих завдань: що було найважчим, що, навпаки, легким для розв’язання та розуміння, як долалися труднощі .





















Карта маршруту
Станція Л
(перед початком квесту малюнок закрито)




13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415
Артефакти знайдено !








А так усе починалося



Відкрили « скриньку Пандори » , але без поганих наслідків!




Кому це належить?











Усіх піратів згадали?





Є перше кільце!

Література
Білозуб Н. Інтегроване навчання та інноваційні технології / Н. Білозуб // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. – 2011. – № 6. – С. 44–47.
Мелькунова О. Розвиток пізнавальної активності дитини шляхом впровадження інноваційних технологій / Олена Мелькунова // Почат. шк. – 2012. – № 1. – С. 12–15 ; № 3. – С. 23–25.
Інтерактивні технології навчання: теорія, досвід: Методичний посібник. / Авт.-уклад. О. Пометун, Л. Пироженко. – 2007.
Нісімчук А. С., Падалка О. С., Шпак О. Т. Сучасні педагогічні технології. К, 2000.

[ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ]
[ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ]
[ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ]









13PAGE 15


13PAGE 141015
















Рисунок 1Рисунок 45