Урок з математики у 5 класі за темою Розвязування вправ на множення и ділення натуральних чисел. Підготова до контрольної роботи


ТЕМА. Розв’язування вправ. Підготовка до контрольної роботи.

МЕТА: узагальнити і систематизувати знання учнів про множення і ділення натуральних чисел; розвивати, поширити і поглибити вміння та навички учнів виконувати завдання, в яких передбачені дії ділення та множення; підготувати учнів до контрольної роботи; розвивати техніку усної лічби, обчислювальні навички, увагу, кмітливість; виховувати охайність, працелюбність, вміння працювати самостійно, а також такі загальнолюдські властивості, як доброзичливість, відповідальність, охайність; розвивати пізнавальну активність, творчі здібності та інтерес до предмета.

ТИП УРОКУ: урок узагальнення та систематизації знань.

ОБЛАДНАННЯ: підручник («Математика 5 клас» авторів А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якіра), наглядні матеріали для усної лічби.

ХІД УРОКУ.
І сувора, й солов’їна,
Математика – країна.
Праця тут іде завзята,
Вмій лиш спритно рахувати.
Організаційний момент.
Повідомлення теми і мети уроку.

Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань.
Перевірка наявності виконаного домашнього завдання. Пояснення виниклих питань.
Перевірка правильності виконання домашнього завдання. (Учні відповідають з місця)
На скільки годин роботи вистачить одному двигуну з вправи №497 98л палива? (на 7 годин)
Прокоментуйте виконання вправи №499.
6+8+7=21 (год) подолав весь шлях;
63:21=3 (год)за 1год;
6·3=18(км) за І день;
8·3=24(км) за ІІ день;
7·3=21(км) за ІІІ день.
Які корені рівнянь у вправі №507?
1) х=231; 2) х=8.
Актуалізація опорних знань. Усні вправи.
Підійміться по сходах пояснивши кожний свій крок.
МОЛОДЦІ
13·5+13·15 300:100
320·1 17:17
999·0 04:0
5·97·2 0:200
16·2 515:5
Знайдіть значення виразу 2х+12, підставивши кожне значення змінної х
13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415
Обчисліть ланцюжок дій:
13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415
Розв’язування вправ. Підготовка до контрольної роботи.
Обчисліть значення виразу:
а) 638·306+24012:69 (195 228) б) 147+23х+3
·9х, якщо х=10 (767).
Розв’яжіть рівняння:
а) а·18=504 (а=28); б) у:32=48 (у=1536); в) (600-х)·32=160 (х=595).

Хвилинка відпочинку.
Вийшли всі за парт, вклонились,
Похитались, погойдались, зупинились.
Сіли, встали, сіли, встали,
Потім дружно пострибали.
Й на місця всі посідали.

Розв’язування вправ. Підготовка до контрольної роботи.
Слова вчителя. Задачі з математики не тільки вчать нас рахувати, вони також можуть бути пізнавальними, а можуть нести і виховний характер. Давайте в цьому переконаємося.
Розв’яжіть задачі:
а) 3 грудня – Всесвітній день інваліда. Дуже багато людей мають з якихось причин вади здоров'я, серед них багато і дітей. В їдальню однієї з шкіл для дітей інвалідів було завезено 8 ящиків яблук і 6 ящиків апельсинів. Скільки кілограмів апельсинів було в одному ящику, якщо всього було 114кг яблук і апельсинів, а яблук у кожному ящику було по 9кг?
Розв’язання:
1) 8·9=72 (кг) – завезли яблук;
2) 114-72=42(кг) – завезли апельсинів;
3) 42:6=7(кг) – апельсинів в одному ящику.
б) Для того, щоб якось розрадити дітей, які не можуть ходити і пересуваються на інвалідних візках були придбані розмальовки і набори фломастерів. Розмальовок придбали у 5 разів більше, ніж фломастерів. Скільки наборів фломастерів придбали, якщо відомо, що їх на 252 менше, ніж розмальовок?
Розв’язання:
Розмальовок 5х
Наборів фломастерів х, на 252 <
5х-х=252;
х=63.
Завезли 63 набори фломастерів.
Питання до учнів. Що нового ви дізналися з цих задач? Чому вони нас вчать?

Коментування домашнього завдання.
П. 15-17 повторити, підготуватися до контрольної роботи; №511, №515.

Підсумок уроку.
Що ми сьогодні пригадали на уроці?
Чи добре ви підготувалися до виконання контрольної роботи?
Повідомлення оцінок за урок.


І сувора, й солов’їна,
Математика – країна.
Праця тут іде завзята,
Вмій лиш спритно рахувати.

МОЛОДЦІ
13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415
Обчисліть:
13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415
10

5

3

2

1

2х+12

14

·4

·10

:7

·12

:9

:30

·13

·3

18

·100

?

?

10

5

3

2

1

2х+12

14

·4

:7

·12

·100

:30

·13

:9

·10

·3

18

?

?