Поурочные планы (?МЖ) для начальных классов №1 (4 класс)


Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақ:қазақ тілі. Мәтін Мектеп:М.Шаханов
Күні: 23.09.2015ж Мұғалім: Абдуалиева Эльмира
Сынып: 4 «А» Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны:
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) Сөйлемдерді бір-бірімен байланыстыра алады
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар:жаттығуларарқылыолардың мәтін екенін дәлелдей білу
Оқушылардың басым бөлігі:мәтінге ат қоя алады,оларды тиісті дауыс ырғағымен оқи алады
Кейбір оқушылар: сөйлемдердің өзара мағыналық байланыста болуын ажырата алу
Тілдік мақсаты Оқушылар: (істей алады) мәтінді талдау арқылы ой тұжырымын жасай алады
Негізгі сөздер мен тіркестер: Жемсауы,насекомдары,шөптегі шық
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
1.Мәтінді оқи отырып оқушылар сөздік,тілдік қорларын дамытады.
2.Сөздер мен сөз тіркестерін пайдаланады.
Сіз неліктен....... екенін айта аласыз ба?
Неліктен мәтінге атқойдық?
Қандай белгілеріне қарап тақырыпқа ат қойдыңдар?
Жазылым бойынша ұсыныстар
10-жаттығуды орындау
Алдыңғы оқу Өткенді қайталау.Сөйлем.Ереже жаттау
Жоспар Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) Ресурстар
Басталуы5 мин
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу (оқушыларды түгендеу)
Шаттық шеңберінде ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Күн сәулесі түсті»ойынын ойнату арқылы оқушылардың сабаққа деген қызығушылықтарын арттыру
Жемістер арқылы топтарға бөлу
Топта топ басшысын,баяндамашы,хатшы және уақыт белгілеуші рөлдеріне бөлінуі. Жеміс суреттері
Ортасы 8 мин
«Мағынаны тану»кезеңі 5мин
5мин
7мин 1.Үй тапсырмасын «Қарлы кесек» әдісімен сұрау
а)Мәтінге ат қоюға бола ма?
ә)Мәтіндегі сөйлемдер мағыналық жағынан байланысты ма?
б)Мәтіндегі негізгі ой кімнің кімнің пікірі?-
в)Мәтінге қалай ат қоямыз?-
Смайликтер арқылы бағалау
2.Видеоролик арқылы сабақтың тақырыбын ашу «Жыл мезгілдері» суреттері
Тақтаға тақырып жазылады,мақсаты айтылады.
3. 11-13 жаттығуды қасқыр суретін пайдаланып
«Венн диаграммасы» әдісі арқылы орындату
Бармақпен бағалау
4. 15-жаттығу берілген суреттерге жұмбақ құрастыру
Графопроэктр
Суреттер
Смайликтер
Аяқталуы 15 мин Рефлексия:СТО әдісін пайдалана отырып,әр топқа суреттерге байланысты мәтін құрату
Үйге тапсырма:14-жаттығу Постер,
түрлі-түсті қаламдар,сти-керлер
Қосымша ақпарат
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау- Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс
1.Суреттер арқылы мәтін құру
2.Олардың мәтін екенін дәлелдеу
3.Өзара мағыналық байланыста болуын ажырата білу
Авс деңгей Блум т Табыс кретерийі:
1.Мәтінге ат қоя алды
2.Сөйлемдерді бір-бірімен байланыстыра алды
3.Мәтіндегі негізгі ойды дәлелдей алды. Дүниетану
Әдебиет
Математика
Қауіпсіздік ережесі (АӨҚ)
Ғаламтор
Рефлексия
Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Бүгінгі сабағымда оқушылар мәтінге қалай ат қоюға болатынын біліп білімдерін дамыта түсті.Сыныптағы топтағы жұмыс барысы шашыраңқы болды.Уақытымды тиімді пайдалана алмадым.
1.Топ басшысы топ мүшелерінің топтағы іс-әрекеттін екі жұлдыз бір тілек әдісі бойынша тілегін айтып,бағалады.
2.Оқушылар кері байланыс жасады
Не ұнады:топпен жұмыс істеу
Не қызық болды:постер қорғау
Менің ұсынысым: уақытты тиімді қолдану;сабақта әдіс-тәсілдерді түрлендіру;Сұрақтарды сыни тұрғыдан қоя білу
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)
1: Мәтін түрлерін постер жасау арқылы түсіндірулері.
2: Сабаққа деген қызығушылықтары артады.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)
1:Оқушылардың топпен бірлесе жұмыс жасауы-дәлел сөйлей алмайтын оқушыларым өз ойларын айта алды.
2:Сыныпта сурет салуға қабілеті бар оқушыларды анықтадым.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі
сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
Уақыт тиімді пайдалану үшін орындауға берілген тапсырманың уақыт щеңберінен аспауын.Сабаққа қосымша уақыт бөліп алып,алдын ала өтетін әдіс-тәсілдерімді түсіндіріп,пысықтап алуды.