Поурочные планы (?МЖ) для начальных классов (4 класс)


Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Күні: 24.09.2015ж.Әңгімелеу мәтіні Мұғалім:Абдуалиева Эльмира
Сынып:4 «А» Қатысқандар саны:15 Қатыспағандар саны:
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) Әңгімелеу мәтінінің,оның құрылымын талдай білу
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар: тақырыпты әңгімелей біледі
Оқушылардың басым бөлігі:Әңгімені негізгі бөлімдерімен айта алады
Кейбір оқушылар:Әңгіменің негізгі бөлімдерін айта алады.
Тілдік мақсаты Оқушылар: (істей алады)мәтінді талдау арқылы ой тұжырымын жасай алады
Негізгі сөздер мен тіркестер:үйелмелі-сүйелмелі
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
1.Әңгімелеу мәтінін оқи отырып,оқушылар сөздік қорын дамытады.
2.Сөздер мен сөз тіркестерін пайдаланады.
Талқылауға арналған тармақтар.
Неліктен? Әңгімелеу мәтінінің негізгі бөлімдері болады?
Сіз неліктен....... екенін айта аласыз ба?
Неліктен әр бөлікте ерекшеліктер бар?
Қорытынды бөлімде не айтылады?
Жазылым бойынша ұсыныстар
3-жаттығуды орындау
Алдыңғы оқу Мәтін.Ереже жаттау. 14-жаттығу.
Жоспар Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) Ресурстар
Басталуы 5 мин
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу (оқушыларды түгендеу)
Шаттық шеңберінде ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Бүгінгі күн тамаша өйкені-?»ойынын ойнату арқылы оқушылардың сабаққа деген қызығушылықтарын арттыру
Геометриялық фигуралар арқылы топтарға бөлу
Топта топ басшысын,баяндамашы,хатшы және уақыт белгілеуші рөлдеріне бөліну Геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлу
Ортасы 8 мин
«Мағынаны
тану»кезеңі 5мин
5 мин
7 мин 1.Үй тапсырмасын «Жыланша» әдісімен сұрау
а)Мәтінге ат қоюға бола ма?
ә)Мәтіндегі сөйлемдер мағыналық жағынан байланысты ма?
б)Мәтіндегі негізгі ой кімнің кімнің пікірі?
в)Мәтінге қалай ат қоямыз?
Смайликтер арқылы бағалау
2.Интербелсенді тақта арқылы тірек-сызбаларды пайдаланып сабақтың тақырыбын ашу
Тақтаға тақырып жазылады,мақсаты айтылады.
3. 1- жаттығуды орындау
Бармақпен бағалау
4. 3-жаттығу берілген суреттерге әңгіме құрастыру Графопроэктр
Суреттер
Смайликтер
Постер,
түрлі-түсті қаламдар,
стикерлер
Аяқталуы 15 мин Жұмбақтар айтқызу.
Үй тапсырмасын беру. 4-жаттығу.Ереже жаттау Қосымша ақпарат
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау- Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс
1.Суреттер арқылы әңгімелеу мәтінін құру
2.Мәтіннен әңгімелеу мәтінін ажырату
3.Сөйлемдер құрастыру Табыс кретерийі:
1. Әңгімелеу мәтінін құра алады
2.Мәтіннен әңгімелеу мәтінін ажырата алады
3.Ережені жатқа айтады Дүниетану
Әдебиет
Қауіпсіздік ережесі. (АӨҚ)
Рефлексия
Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Бүгінгі сабағымда оқушылар мәтінге қалай ат қоюға болатынын біліп білімдерін ары қарай білімдерін дамыта түсті.Сыныптағы топтағы жұмыс барысы шашыраңқы болды.Уақытымды тиімді пайдалана алмадым.
1.Топ басшысы топ мүшелерінің топтағы іс-әрекеттін «Бағдаршам»әдісі бойынша тілегін айтып,бағалады.
2.Оқушылар кері байланыс жасады
Не ұнады:топпен жұмыс істеу
Не қызық болды: «Жыланша» әдісі арқылы үй тапсырмасының жүргізілгені.
Менің ұсынысым: уақытты тиімді қолдану;сабақта әдіс-тәсілдерді түрлендіру;Сұрақтарды сыни тұрғыдан қоя білу
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)
1: Топпен бірге ынтымақтаса отырып тапсырманы бірге орындайды.
2:Сабаққа деген қызығушылығы артады.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)
1:Өзін-өзі реттей отырып білім алуы
2:Өз ойларын еркін жеткізу және сыныптастарын мұқият тыңдап пікір алмасу
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
Уақытты тиімді пайдалану үшін опындауға берілген тапсырманың уақыт шеңберінен аспауын.Сабаққа қосымша уақыт бөліп алып,алдын ала өтетін әдіс-тәсілдерімді түсіндіріп,пысықтап алуды.