?аза? тілі п?нінен 6 сынып?а арнал?ан саба? жоспары. Ма?жанны? добы


Қазақ тілі 6 сынып 25.10.2016 жыл
Сабақтың тақырыбы: Мағжанның добы. Ілік септігі
Сабақтың мақсаты:  
Білімділік: Мағжанның добы мәтіні бойынша түсініктерін арттыру, модуль бойынша өтілген лексикалық және грамматикалық тақырыптарды қайталау, оқып-білгендерін жүйелеу.
Дамытушылық:   Оқушылардың тақырып туралы ойларын кеңейту, эстетикалық талғамын дамыту, сөйлеу тілдерін дамыту, шығармашылығын арттыру.Тәрбиелік:    Оқушыларды үйлесімділікке баулу, көре білу, бағалай білу, салыстыра білу сезімін ояту.Күтілетін нәтиже: Өз ойларын ортаға салып, сыни тұрда әңгімелейді. Мәтін туралы ойларын  кеңейтеді. Топпен, жұппен, жекелей, шығармашылық жұмыстар жасайды. Еркін сөйлеп ойын жеткізе алады.
Сабақ типі: Модуль бойынша жалпылама қайталау сабағы.
Сабақ түрі:   Жаңа сабақ.
Сабақ әдісі:  Сұрақ-жауап; иллюстрациялар қолдану; топпен, жұппен, жекелей, шығармашылық жұмыстар қолдану.
Қолданылған технология: модульдік, ақпараттық, деңгейлік, жеке тұлғаны оқыту.
Көрнекілік: ТСО, слайдтар, суреттер, кестелер, кеспелер, сабаққа қажетті материалдар мен құралдар.
Пәнаралық байланыс: Сабақ құрамы:
ұйымдастыруқызығушылығын оятуөткенді еске түсірусабақтың өтілу барысытест жұмысын орындаусабақты қорытубағалауүй тапсыпмасын беру.
Сабақ барысы:
1.Ұйымдастыру.  Сәлемдесу, сабаққа бетбұрыс жасау, оқушыларға сәттілік тілеу.
2. Үй жұмысын тексеру.
2.Көңіл күй. Өздерінің сабаққа деген көңіл- күйлерін стикерлар бойынша смайликтарға жапсырады.
Балалар, сабағымызды бастамас бұрын мына слайдта берілген ребусты шешіп көрейк. Сонда біздің тақырыбымыздың аты шығады. «Мағжанның добы»
- Енді осы тақырыпқа байланысты мақсат қояйық.Оқушылар өздері мақсат қояды.
5.Мәтінмен жұмыс.Оқылым /10 мин/53 беттегі 1 тапсырма мәтінді оқыту. / жеке дара жұмыс/.
2. Айтылым. Түсінгендерін қысқаша мазмұндайды. / топ бойынша/
Мәтінді кодтау әдісі
Код белгілері Белгі мағыналары
395605264160  Сіз үшін жаңа сөз немесе жаңа ақпарат
------------------------
  Маңызды сөйлемнің астын сыз
+ Келіскен пікірдің жанына немесе үстіне белгі қойыңыз
Х Барыс септінің жалғауы
Кодтау әдісін орындап болған соң, оқушылар әр бөлімі бойынша сөйлемдерді оқиды.
Сергіту сәті
8.Топпен шығармашылық жұмыс. Сенгвейн әдісі. «Доп» тақырыбына байланысты 4 шумақты өлең шығару
1 зат есім
2 сын есім
3 етістік
Жай сөйлем
Сабақты жүйелеу. Тест тапсырмалары. /3 мин/ Екі топқа таратып беремін. Оқушылар орындап болған соң, екі топ бір-бірлерін тексереді.
1-в
2-б
3-г
4-а
5- б
6-а
7-ә
8-ә
9-в
10-в
11-б
12-а
13-ә
14-г
15-а
16-в
17-ә
18-в
19-г
20-г
Тест жұмысы бойынша бағалау
«5»-0-2
«4»-3-5
«3»-5-10
«2»-12.......
10.Үй тапсырмасы.  54 бетте 2 тапсырма. Төмендегі сөздерді тиісті бағанға бөліп жазып, оларға дыбыс үндестігінің ережесіне сәйкес септік жалғауын жалғандар.
Сөздің соңғы дыбысы дауысты немесе үнді, ұяң дауыссыз Сөздің соңғы дыбысы қатаң дауыссыз
11.Бағалау.Бағалау парақшалары бойынша бағалайды.
Бағалау парағы
Оқушылардың аты-жөні Мәтінді мәнерлеп оқу Мәтінді аудару Мазмұндау
Кодтау Тест жұмысы Сингвейн әдісі
12. Рефлексия. 1 мин. Тақтада доптың суреті.Соған оқушылар стикерларды жапсырады.
Қызыл- сабақ ұнады, бәрі түсінікті болды
Жасыл- Сабақ ұнады, бірақ қиындықтар болды.Сары – сабақ ұнаған жоқ. Түсінбедім.
Бүгінгі сабақтан қандай әсер алдыңдар ?
Сабақтан кейінгі көңіл күйлерін қандай?