Квадрат те?деулерді шешуге есептер шы?ару


«Тараз қаласы әкімдігінің білім бөлімінің М.Жұмабаев атындағы № 21 орта мектебі»коммуналдық мемлекеттік мекемесі
«Бекітемін» «Келісемін» ӘБ отырысындамектеп директоры: директордың қаралды. Хаттама №Сламов Ғ.Т. оқу әдіс.ісі жөн. орынбасары: Бостанова А.Д. Ботамкулова С.Б. _______________________________ ____________ «___»__________2015ж.
Ашық сабақ
Тақырыбы: «Квадрат теңдеулерді шешуге есептер шығару»
Пәні: Алгебра
Сыныбы: 8 «Ә»
Пән мұғалімі: Абдешова.Қ.Х.

Тараз қаласы.
2015 – 2016 оқу жылы
Сынып: 8
Сабақтың тақырыбы: «Квадрат теңдеулерді шешуге есептер шығару»
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Квадрат теңдеулерді шешуде формулаларды тиімді пайдалану дағдыларын қалыптастыру, дискриминант арқылы квадрат теңдеулерді шешу
Дамытушылық: Алған білімдерін әр түрлі жағдайларда қолдана білуге дағдыландыру.Белсендігін көтеруге , ойлау қабілетін арттыруға , өз ойын жүйелеуге , тез шешім қабылдауда ұқсастықты , қарама-қайшылықты байқауға дағдыландыру
Тәрбиелік: Оқушылардың білімге деген қызығушылығын арттыру. Ұжым намысын қорғай білетін, тұлға тәрбиелеу. Алған білімдеріне жауапкершілікпен қарауға, өз мүмкіндігіне сенуге , үлкен жетістікке ұмтылуға үйрету.
Сабақтың түрі: Пысықтау сабақ
Сабақтың көрнектілігі: Семантикалық карта , интерактивті тақта.
Сабақтың жоспары:
І. Ұйымдастыру кезеңі (2 мин.)
ІІ. «Қызығушылықты ояту» бөлімі
Үй тапсырмасын тексеру
№1 “Ішіне - сыртына” әдісі: (5 мин)
№2 “Ойды жалғастыр“ (3 мин)
ІІІ. Мағынаны тану бөлімі:
№3 Тақырыптық есептерді шығару „Кесте толтыру“ (5 имн)
№4 «Математикалық диктант» (5 мин)
№5 „Кім жылдам?“ Оқулықпен жұмыс (10 мин)
Сергіту сәті: «Сөз жұмбақ» шешу (5 мин)
ІV. Сабақты бекіту
№6 «Семантикалық карта» (5 мин)
V. Үйге тапсырма беру (2 имн)
VI. Бағалау (3 мин)
Сабақтың барысы
ІІ. «Қызығушылықты ояту» бөлімі:
Үй тапсырмасын тексеру
№1 “Ішіне - сыртына” әдісі:

№2 “Ойды жалғастыр“
ах2 +вх+с=0, а≠0 D=0 …......D = ?D = ?D = ?ах2 +вх+с=0, а≠0ах2 +вх+с=0, а≠0...D<0...D>0...
ІІІ. Мағынаны тану бөлімі:
№3 Тақырыптық есептерді шығару „Кесте толтыру“
№ Квадраттық теңдеу a b c Түбірлер
саны
1 5x2+4х-1=0 2 3x2+ 10x + 7 =0 3 -7х2-4х+11=0 №4 «Математикалық диктант» Жұптық жұмыс
№ Математикалық диктант мәтіні
1 Бірінші коэффициенті -5( -3), бос мүшесі 7( 5) – ке тең толымсыз квадрат теңдеуді жазып, шығарыңдар.
2 Бірінші коэффициенті 3( 5), екінші коэффициенті 5( 7) – ке тең толымсыз квадрат теңдеуді жазып, шығарыңыз.
3 Бірінші коэффициенті 3( -5), екінші коэффициенті-5( 3), бос мүшесі 0-ге тең квадрат теңдеуді жазыңдар.
№5 „Кім жылдам?“ Оқулықпен жұмыс
Сергіту сәті: «Сөз жұмбақ» шешу

Сұрақтар:
ах+вх+с=0, (a=0) теңдеуі қалай аталады?
Квадрат теңдеудің түбірлерінің формуласындағы түбір астындағы өрнек?
Квадрат теңдеудегі а және в.
Квадрат теңдеудің дербес түрі?
ІV. Сабақты бекіту
№6 «Семантикалық карта»
Теңдеу Толық Толымсыз Келтірілген Келтірілмеген
V. Үйге тапсырма беру: “Квадрат теңдеуді шешу формулалары” тақырыбын оқу
№135(1,2)есептер
VI. Бағалау