Урок математикеПовторення письмового додавання і віднімання. Знаходження значень виразів з душками. Творча робота над задачею, геометричним матеріалом.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ






Урок математики у 2 класі
«Письмове додавання двоцифрових чисел. Коротка форма коментування. Творча робота над задачею.»

Вчитель початкових
класів ЗОШ № 26:
Лут Наталія Євгеніївна

































м. Лисичанськ
Тема. Письмове додавання двоцифрових чисел. Коротка форма коментування. Творча робота над задачею.
Мета. Ознайомити учнів з короткою формою коментування письмового додавання, формувати уміння творчо працювати над задачею; розвивати логічне мислення, пам’ять; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку
I. Організація класу
Пролунав уже дзвінок,
Починається урок!
На уроці не дрімай –
Математику вивчай!
– Сьогодні наш урок незвичайний. Ми здійснимо подорож до зимового лісу.
– Чи хочете ви подорожувати? (Так.) Тож здійснимо уявну подорож на навчальному автобусі. Кожен, хто бажає подорожувати, повинен виконувати правила:
Дотримуйся девізу «Хочу все знати».
Будь уважним і старанним.
Будь дисциплінованим, активним.
Знаєш сам – навчи того, хто не знає.
II. Повторення вивченого
– Щоб вирушити в дорогу, нам потрібно придбати квитки, взяти подарунки і заправити автобус.
Наш автобус заправляється знаннями. Квитком для кожного будуть правильно виконані завдання.
1) Індивідуальні завдання на картках:
27+51=78 100-20=80 29+50=79 43+7=50 47-5=42 86-70=16
2) Робота на дошці (самостійно). Перевірка контролерами (робота в парах).
+33 +52 +39 +66
17 29 31 25
50 81 70 91
3) Усні обчислення. Гра «Прикрасимо ялинку»

13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415
III. Оголошення теми і мети уроку
– На лісовій галявині нас зустріли звірі, які приготували для вас завдання.
1. Першим зустрічає нас
Сірий, зубастий,
По полю гуляє,
Ягнят шукає.
(Вовк)
Він приготував для нас
(«Робота з підручником»)

2. Хитра руда дівиця,
Звуть її (Лисиця)
Вона приготувала
(«Робота в групах»)

3. Влітку сірий, а взимку білий.
(Заєць).


А сам дід Мороз приготував таке завдання


IV. Новий матеріал
1. Об’єднання в групи.
2. Пояснення додавання коротко: с. 79. №439
(На дошці)
+47
29

– Обчислимо письмово суму чисел 47 і 29.
3. З коментуванням: с. 79, №440.
+36
46

4. Перевірка розв’язування:
(На дошці) +23 +47
24
53 64

V. Розвиток математичних знань – У майстерні Діда Мороза працює група дівчаток-сніжинок. Вони вишили чарівні серветки химерними візерунками.
1. Творча робота над задачею: 442.
(На дошці)


– Про що можна дізнатися, обчисливши такі вирази:
14+5 14+(14+5)
2. Розв’язування задачі: №398, с.73.
1 число – 22 2 число – 43 87 3 число – ?
Побудова асоціативного куща

13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415

1) 22+43=65 – сума 1 і 2 чисел
2) 87-65=22 – третє число
3. Самостійна робота: №441 (за варіантами).
І – в ІІ – в
+25 +67 +44 +59
72 23 37 29
97 90 81 88
4. Гра «День і ніч».

VI. Підсумок




















13PAGE 15


13PAGE 14415




90-1


83+6





78-30



57+20





75-13


29+1


66-6





40+20





36+21









ЧА ДА





САМ

Я вважаю, що
Тому що
Таким чином

І група – 14 серветок
ІІ група - ? с., на 5 серветок >

22

?

?

43

87

– Я зрозумів, що
– Я дізнався, що