Б?лімді ?айталау ашы? саба? 2 сынып


№1 орта мектеп
Қайталау
(математикадан ашық сабақ)
Өткізген Тоқтасынова И.А.
2 «Ә» сыныбы
Текелі қаласы
Сабақтың тақырыбы: Бөлімді қайталау
Оқыту мақсаты: «Неткен сұлу, неткен көркем, Осы менің туған өлкем» бөлімі бойынша алған білімдерін қайталау. Еске түсіру, ойлау, сөйлеу қабілеттерін жетілдіру. Ынтымақшыл болуға тәрбиелеу.
Оқу мақсаты: Бөлім бойынша алған білімдерін еске түсіреді, қайталайды. Ауызша, жазбаша тапсырмалар орындайды.
Сабақта қолданылатын әдіс – тәсілдер: Топпен жұмыс, СТО, диалогтік оқыту, жас ерекшелігіне сай оқыту, АКТ – ны қолдану, оқыту үшін бағалау
Күтілетін нәтиже: Бөлім бойынша берілген тест тапсырмасын орындайды. Постерлерін қорғайды. Сөзжұмбақ шешеді.
Негізгі дереккөздер: Постерлер, маркер, стикер
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңдері Оқыту модулі Мұғалімнің іс - әрекеті Оқушының іс - әрекеті
Ұйымдастыру кезеңі Оқыту мен оқудағы жаңа - тәсілдер Ынтымақтастық атмосферасын орнату.
«Мозаика» әдісі арқылы топқа бөлу. Өлең жолдары арқылы бір – бірімен амандасады.
«Мозаика» әдісі арқылы топқа бөлінеді.
Слайдпен жұмыс Сыни тұрғыдан ойлау
Өткен сабақ бойынша сурет көрсету.
Сұрақтарға жауап алу.
- Суреттен не туралы көрдіңдер?
- Отан, туған өлке дегенді қалай түсінесіңдер?
- Бөлім неліктен осылай аталды деп ойлайсыңдар?
Оқушылар туған өлке туралы суретті көре отырып, мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді.
Сөзжұмбақ шешу
Миға шабуыл І топ «Отан»
ІІ топ «Астана»
ІІІ топ «Текелі» тақырыбына сөзжұмбақты шешу үшін сұрақтарды береді. Сұрақтарға жауап бере отырып, берілген сөзжұмбақты шешеді.
Шағын әңгіме жазу. Жұппен жұмыс Әр топқа сөзжұмбақтың шешуіндегі тақырыпқа қатысты шағын әңгіме жазу үшін керекті сөздер мен сөз тіркестерін береді. Жұптаса отырып, керекті сөздер мен сөз тіркестерін пайдаланып, шағын әңгіме жазады.
Сергіту сәті Постермен жұмыс І топ «Менің Қазақстаным»
ІІ топ «Астана»
ІІІ топ «Текелі» Топпен берілген тақырыпқа сурет салып қорғайды.
Тест шешу Сыни тұрғыдан ойлау Бөлім бойынша тест тапсырмаларын береді.
Соңынан тақтада оқушыларға өзін – өзі бағалау үшін дұрыс жауапты көрсетеді. Оқушылар тест тапсырмасын орындап, өздерін – өздері бағалайды.
Топтастыру стратегиясы Сыни тұрғыдан ойлау «Туған өлке» сызбасын береді. «Туған өлке» сызбасын толтырады.
Бағалау. Қорытынды. Оқыту үшін бағалау Топ басшыларына жиынтық бағаны қоюды тапсырады. Топ басшысы топ мүшелерінің жиынтық бағасын қояды.
Үйге тапсырма Туған өлке, Отан туралы мақал – мәтелдер жаттау. Оқушылардың үй тапсырмасын күнделікке жазып алуы.
Семинар сабақтан көрініс







Сабақтың тақырыбы: Қайталау
Оқыту мақсаты: Оқушылардың өтілген тақырыптар бойынша алған білімдерін қайталау. Еске түсіру, логикалық ойлау, сөйлеу қабілеттерін жетілдіру. Ынтымақшыл болуға, белсенділікке тәрбиелеу.
Оқу мақсаты: Өткен тақырыптар бойынша алған білімдерін еске түсіреді, қайталайды. Ауызша, жазбаша тапсырмалар орындайды.
Сабақта қолданылатын әдіс – тәсілдер: Топпен жұмыс, СТО, диалогтік оқыту, жас ерекшелігіне сай оқыту, АКТ – ны қолдану, оқыту үшін бағалау
Күтілетін нәтиже: Геометриялық фигураларды бір – бірінен ажырата алады. Берілген есептерге кері есептер құрастырады.
Негізгі дереккөздер: үлестірмелер, сызбалар.
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңдері Оқыту модулі мен әдісі Мұғалімнің іс - әрекеті Оқушының іс - әрекеті
Ұйымдастыру кезеңі Оқыту мен оқудағы жаңа - тәсілдер Ынтымақтастық атмосферасын орнату.
Геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлу. Өлең жолдары арқылы бір – бірімен амандасады.
Геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлінеді.
Слайдпен жұмыс Сыни тұрғыдан ойлау
Өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап алу.
- Көпбұрыш деп қандай бұрыштарды айтамыз?
- Үшбұрыш деген не?
- Төртбұрыш деген не?
- Шаршы деген не? Оқушылар көпбұрыш туралы суретті көре отырып, мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айту Миға шабуыл «Сөз құрастыр!» ойыны
15+12Й 40-20Қ 20+50А
17-10Л 50+40Т 28-20У 45-40А 19+20А
түріндегі амалдарды береді.
20 39 27 90 70 7 5 8
Оқушылар амалдарды орындай отырып, сөз құрастырады да, сабақтың тақырыбын анықтайды.
Тақтамен жұмыс
Дәптермен жұмыс Топпен жұмыс
№1 есеп
Жұптық жұмыс
№3 Берілген есепке кері есеп құрастыруды тапсырады.
Май – 15 кг
Ет - ? 7 кг >
15+7= 22 15+22=37
Берілген өрнекті қалай орындау керектігін сұрайды. Әр топ берілген есепке кері есептер құрайды. Қысқаша шартын жазады. Дәптерлеріне орындайды.
Берілген өрнекті салыстыра отырып шығарады.
Сергіту сәті Бір, екі, үш
Демаламыз жинап күш
Бестік баға аламыз,
Жүгіріп үйге қайтамыз. Оқушылар қимылмен келтіре отырып, сергіту сәтін орындайды.
Геометриялық тапсырма Жеке жұмыс
№5 І топ №5 а)
ІІ топ №5 б)
ІІІ топ №5 в) Геометриялық фигураларды сыза отырып, олардың периметрін табады.
Теңдеу шешу Жұппен жұмыс І топ №6 а)
ІІ топ №6 б)
ІІІ топ №6 в) Әр топтан бір – бір оқушыдан шығып, теңдеу шешеді.
Логикалық тапсырма Топпен жұмыс І топ. Алғашқы үш сабақ: қазақ тілі, математика және ана тілі болды. Математика бірінші емес, ана тілі бірінші де, үшінші де емес. Қай пән нешінші болды?
ІІ топ. Суретте барлығы неше үшбұрыш бар?
ІІІ топ. Суретте бесбұрыш бар ма?
Оқушылар топтаса отырып, логикалық тапсырманы орындайды.
«Кел, ойнайық!» Топпен жұмыс Таңбаларды орнына қой: + -
5 4 3 2 1 = 3
5 4 3 2 1 = 5
Оқушылар топтаса отырып, тиісті таңбаларды қояды.
Бағалау. Қорытынды. Оқыту үшін бағалау Топ басшыларына жиынтық бағаны қоюды тапсырады. Топ басшысы топ мүшелерінің жиынтық бағасын қояды.
Үйге тапсырма №2, №4 166- бет. Оқушылардың үй тапсырмасын күнделікке жазып алуы.