План уроку Обробка застібки, бортів



ПОГОДЖЕНОЗАТВЕРДЖУЮ
Голова методичної комісіїСтарший майстер
________ Л.О.Берегій_______Л.І.КосованПОГОДЖЕНО
Методист ВПУ №3
________О.Ф. Шульган
План відкритого уроку
з виробничого навчання
Якщо ви хочете мати, те чого ніколи не мали,
то вам доведеться зробити те, що ви ніколи не робили
Коко Шанель
Методична мета уроку: мультимедійний супровід уроку виробничого навчання з метою об’єднання декількох простих операцій в одну складну при раціональному використанні норми часу.
Тема програми: Виготовлення блузи жіночої
Тема уроку: Обробка застібки, бортів.
Мета уроку: навчити учнів правильному, точному використанню прийомів і операцій у різних сполученнях. Розвивати творчий підхід до роботи, логічне та технологічне мислення, зорову пам’ять, стимулювати учнів до активної пізнавальної діяльності. Виховувати охайність, відповідальне відношення до роботи, обладнання, прагнення до знань, уважність, естетичний смак.
Тип уроку: комбінований
КМЗ уроку:
стенд «Сьогодні на уроці(повузлова обробка застібки, бортів);
інформаційний блок:
Інструкційні картки
Картки контролю
Картка дефектів
Критеріїх оцінювання
Таблиця оцінювання знань учнів
Фотоілюстрації
Відео-картки: «Поетапний показ трудових прийомів майстра»
Зразок готового виробу
КМЗ уроку: універсальні швейні машини, праски з парогенератором,спец. колодки, інструменти та пристрої особистого користування, інструкційно-технологічне забезпечення, комп’ютерне забезпечення.
Форми роботи: фронтальна, індивідуальна, мозковий штурм
Методи та методичні прийоми уроку:
Словесні: розповідь, бесіда
Наочні: демонстрація слайдів, ілюстрацій, відео демонстрації, схеми по вузлової обробки, стенд «Крок до здійснення мрії», «сходинки власного упіху»
Практичні: виконання операцій обробки
Міжпредметні зв’язки: технологія швейних виробів, конструювання одягу, матеріалознавство швейних матеріалів, обладнання швейного виробництва, охорона праці, історія костюму.
Хід уроку
I. Організаційна частина – 3хв
1.1. Звіт чергового учня про готовність учнів та майстерні до уроку виробничого навчання
1.2. Перевірка майстром зовнішнього вигляду учнів, їх готовність до уроку
II. Вступний інструктаж – 45хв
2.1. Мотивація пізнавальної діяльності учнів
Робота над випереджаючим завданням:
доповідь учнів (слйдова презентація):
«Минуле поглядом сучасності»
Узагальнення майстром доповіді учнів
2.2. Актуалізація опорних знань
Гра: «Дерево знань»:
Які види пілочок ви знаєте ?
Для чого потрібні виточки ?
Для чого необхідні кокетки ?
Які тканини краще піддаються ВТО?
Від чого залежить довжина стібків тимчасового призначення?За призначенням шви поділяють:..?
Що таке дублювання?
Що таке клейова прокладка?
Чим відрізняється пілочка від переду?
2.3. Узагальнення та доповнення відповіді учнів
Аналіз попередніх уроків «Крок до здійснення мрії»
2.4. Оголошення теми і мети уроку
Розповідь-пояснення з практичним показом трудових прийомів та технологічної послідовності.
I – етап – 35хв
Борти обробляють з настрочними чи суцільно викроєними планками, застібка може бути потаємна; застібку обробляють на обметані петлі та ґудзики, застібку «блискавку», або кнопки
2.4.1. Обробка застібки та бортів:
Обробка застібки пришивними планками:
Проклеяти прокладку в планку;
Прифастригувати планку до краю борта;
Пришити планку до підборта;
Видалити стібки тимчасового призначення;
Припрасувати, запрасувати(на правій пілочці) та розпрасувати (на лівій пілочці)шов пришивання планки;
Вифастригувати край планки з сторони планки на правій пілочці з утворенням канту з пілочки 0,5см.;Вифастригувати край планки з сторони пілочки, утворивши кант з планки.
2.4.3. Звернення уваги учнів на можливі дефекти та методи їх усунення
2.5. Узагальнення та систематизація набутих знань:
«Ключ до перевірки знань» (тестові запитання)
Тестові запитання:
№1 Якою стороною укладають планку до пілочки?
Лицевими сторонами всередину;
Лицевою стороною планки до виворітної сторони пілочки;
Виворітніми сторонами всередину
№2 На якій пілочці шов пришивання планки запрасовують?
На правій пілочці;
На лівій пілочці
№3 На якій пілочці шов пришивання планки розпрасовують?
На правій пілочці;
На лівій пілочці
№4 На якій пілочці під час вифастригування утворюють кант з планки?
На правій пілочці;
На лівій пілочці
№5 На якій пілочці під час вифастриговування утворюють кант з пілочки?
На правій пілочці;
На лівій пілочці
2.6. Зосередження уваги учнів на якісне виконання денного завдання, доцільність використання відео-карток, інформаційного блоку та дидактичного матеріалу.
Девіз уроку:
Ми думаємо колективно
Працюємо оперативно.
Сперичаємося доказово,
Це для всіх обов’язково2.7.Повідомлення учням норми часу на виконання денного завдання
2.8 Підготувати кожному учневі, до заключного інструктажу самоаналіз виконаного денного завдання згідно критеріям оцінювання, та підготувати відповідь на запитання: «Сходинки власного успіху»

III. Поточний інструктаж
Самостійна робота учнів – 2,5год
Цільові обходи майстра з метою контролю:
Організація робочих місць;
Правильності виконання трудових прийомів;
Дотримання учнями технічних умов на виконання роботи, режими ВТО;
Якості робоит;
Дотримання правил ТБ, ОП;
Пояснення нового матеріалу з практичним показом – II етап – 10хв
Розповідь-пояснення з практичним показом трудових прийомів та технологічної послідовності.
Обробка застібки пришивними планками:
Намітити ширину планки в готовому вигляді
Зафастригувати край планки;
Нафастригувати планки на пілочки;
Настрочити планки на пілочки;
Закріпити планку по краю борту;
Видалити стібки тимчасового призначення;
Припрасувати готову застібку
2.4.3. Звернення уваги учнів на можливі дефекти та методи їх усунення
2.5. Узагальнення та систематизація набутих знань:
«Ключ до перевірки знань» (тестові запитання)
Тестові запитання:
№1 Як намітити ширину планки на правій пілочки?
Від краю пілочки;
Від шва пришивання планки
№2 Як закріпити планку на лівій пілочці?
А. По краю планки;
В. У шов пришивання планки;
С. на відстані 0,5см від краю планки
№3 Як закріпити планку на правій пілочці?
А.На відстані 1см від краю планки;
В.По краю планки та у шов пришивання планки;
С. У шов пришивання планки
2.6. Зосередження уваги учнів на якісне виконання денного завдання, доцільність використання відеоматеріалу та дидактичного матеріалу.
2.7.Повідомлення учням норми часу на виконання денного завдання

III. Поточний інструктаж
Самостійна робота учнів – 2,5год
Цільові обходи майстра з метою контролю:
Організація робочих місць;
Правильності виконання трудових прийомів;
Дотримання учнями технічних умов на виконання роботи, режими ВТО;
Якості робоит;
Дотримання правил ТБ, ОП;
IV. Заключний інструктаж – 12хв
4.1. Підведення підсумків за день.
4.1.1. Самоаналіз учнями здобутих знань(згідно критеріям оцінювання)
«Сходинки власного успіху»
- Мені було важко…
- Я навчилась…
- Я дізналась…
- Я не знала…
4.1.2. Проаналізувати виконану роботу
- правильність виконання трудових прийомів
- дотримання технічних умов на виконання
- дотримання правил з ОП та ТБ
- чистота та охайність виробу
4.1.3. Проаналізувати роботу кожного учня:
- охарактеризувати допущені помилки
- вияснити причини та методи їх усунення
- Оцінити роботи згідно критеріям оцінювання
4.2. Оголошення домашнього завдання: Згідно бригад скласти кросфорд на тему: «Виготовлення блузи»

Майстер в/н Лужна Ю.С.