Методическая разработка по английскому языку на тему Їжа. Повсякденні справи. Прислівники частотності always, never, usually, sometimes


Урок англійської мови у 3 класі
Тема уроку: Їжа. Повсякденні справи. Прислівники частотності
always, never, usually, sometimes
Are You Healthy?
Вчитель: Стрєльцова Н. О.
Урок англійської мови у 3 класі
Тема уроку: Їжа. Повсякденні справи. Прислівники частотності
always, never, usually, sometimes
AreYouHealthy?
Цілі уроку:
Формувати навички вживання прислівників частотності always, never, usually, sometimes у читанні, говорінні, аудіюванні та на письмі.
Вдосконалювати навички вимови, читання, аудіювання та письма.
Вдосконалювати вміння висловлювати свою думку щодо здорового способу життя.
Розвивати увагу, кмітливість, мовленнєву реакцію та мислення; навички роботи в парах.
Виховувати навички здорового способу життя та інтересу до вивчення англійської.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань та вмінь.
Обладнання: підручники, зошити, ручки, магнітофон з аудіо записами, картки самоконтролю, картки з завданнями (лист від Айболіта; їжа та інгредієнти для приготування), малюнки з повсякденними справами, малюнки з їжею
Хід уроку.
Привітання, бесіда з черговим. Опис погоди.
Вчитель вітається з класом, запитує у чергових про відсутніх, просить назвати день тижня, місяць та пору року, пропонується всьому класу подивитися у вікно та описати погоду. Учні описують погоду.
T: Good-morning, children!
PP: Good-morning, teacher!
T: Sit down, please. How are you today?
PP: We are fine, thanks!
T: Who is on duty today?
(PP answer)
T: Who is absent?
(P1 answers)
T: What day is it today?
(P1answers)
T: What month is it now?
(P2 answers)
T: What season is it now?
(P2 answers)
T: Sit down, please. Look through the window, pupils and answer my question What is the weather like today?
(PP answer)
Підготовка до іншомовного спілкування.
Вчитель пропонує подивитися на малюнки до тем «Мій день» та «Їжа» на дошці та по класу, згадати активну лексику тем, учні прослуховують вірш українською, а учні продовжують або закінчують римівки англійською.
T: Thank you very much, children. Now look around the classroom and at the blackboard and let’s remember the words and word-combinations on topic “Food” and “Everyday activity”. Listen to the poems and finish them in English.
Things we do at home
Прокидайся, синку! Прокидаюсь, пап:
Коли прокинувся, кажу: ... getup.
Роблю зарядку кожен раз,
Роблю я ... morningexercise .
Тичистиш зубы? Що мовчиш?
Чиститизубы ... brushtheteeth.
Обличчя мив? А,то ж!
Завжди я мию! Митися ... wash.
Давай матусі допоможемо! Де ти там?
Допомогти матусі:… help my mum.
Швидче мультики включи.
Дивитись телевізор - ... watchTV.
Лягай у ліжко, вимкнисвіт!.
Іду, лягаю - ... I go to bed.
Давай, но поїмо! Oh, verygood!
Їжа англійською буде…food .
Для собаки, мого друга
Я маю цукор…… sugar.
Масло потрібно всім хлоп'ятам
Англійською масло…butter.
А це взагалі то не каприз
Англійською сир ми кажемо…cheese.
Завжди молоко я пити звик
Молоко англійською…milk.
T: Well done, pupils. Thank you.
Повідомлення теми та цілей уроку.
Вчитель повідомляє тему уроку, та записати у зошитах число, тему.
T: The topic of our lesson today is “Are You Healthy?” Open your copy-books and write down the day, date and the topic of the lesson.
Вчитель пропонує вирішити як зрозуміти тему уроку українською («Чи ви здорові?»), роздивившись два малюнки на порівняння, які підписані. Потім учні заповнюють 1 частину картки самоконтролю – відповідають на запитання «Чи ви здорові?»
T: Look here, pupils. How do you understand the word “healthy”?
Look at the pictures and try to guess “What people are healthy?” and “What people are unhealthy?” (Healthy/ unhealthy table). Take the card №1 and answer the question “Are you healthy?” (PP tick an answer.)Thank you.
Вчитель повідомляє, що сьогодні відповідати на запитання ми будемо за допомогою прислівників частотності завжди, інколи, ніколи, звичайно.
T: Today we have to answer the question “Are you healthy?” using the words always, never, usually, sometimes.
Засвоєння нового матеріалу.
Введення нових ЛО.
Учні дивляться на дошку де записані прислівники частотності, прослуховують їх з перекладом, повторюють за вчителем хором з перекладом 2 рази.
a) T: Look at the blackboard, please. Let’s read the new words with the translations. Listen and read after me.
Учням пропонується перекласти прислівники частотності з української на англійську, та прочитати нові слова самостійно ( один читає, всі повторюють).
b) T: Translate the words from Ukrainian into English.
Учні записують нові слова у зошити.
c) T: Write down the words with the translations into your copy-books.
Робота з підручником – учні прослуховують аудіо запис окремих речень вправи, при другому прослуховуванні учні читають кожне речення хором.
d) T: Now open your books on page 117, exercise 1. Listen to the type recorder and read the sentences, try to translate into Ukrainian.
Після аудіо запису учні самостійно читають нові слова на дошці. Вчитель акцентує увагу на місце прислівників частотності у реченні.
e) T: Read and translate the words always, never, usually, sometimesagain on the blackboard.
Застосування знань.
Moving activity. Рухлива пауза.
Рухлива пауза. Учні йдуть до «супермаркету» та обирають улюблену їжу(малюнки на стінах класу).
T: Well. We are tired I think and it is time to move a little. Let’s go to the supermarket. Look around the classroom. There is so much different food on the walls. Go to the supermarket and choose only one food you like, take it and come back to your seats. (Children go around the classroom…)
Speaking activity. Говоріння.
Вчитель пропонує скласти речення з їжею, яку обрали учні за схемою (на дошці), використовуючи прислівники частотності.
Я (прислівник частотності) їм/п'ю (їжа яку обрали).
Потім учні вирішують чи здорова ця їжа яку вони обрали та чіпляють свій малюнок на дошку, яка поділена на дві частини здорове/нездорове.
T: Well. And now make up a sentence using the food you have chosen with the words always, never, usually, sometimes. Use the scheme:
I (an adverb) eat / drink (food).
And answer the question:
Is it healthy/ unhealthy?
(PPanswer and stick the food in the healthy/ unhealthy table).
Reading activity. Work in pairs. Читання. Робота в парах.
Використовуючи активну лексику учням пропонується «приготувати» страву. Учні обирають страву, вчитель роздає рівноцінний комплект інгредієнтів, учні обирають необхідні інгредієнти для їх страви. У відповіді учні кажуть як часто(прислівник частотності) вони готують свою страву, та що звичайно вони для цього обирають.
Ми (прислівник частотності) готуємо (їжа). Звичайно ми беремо (необхідні інгредієнти)
Вирішують чи здорова ця їжа.
T: Do you like cooking? (PP: Yes, we like cooking)
T: Let’s cook. Take a card with the name of the dish and ingredients and choose the necessary ones to cook you dish. Cook, please.
T: Now tell us about your dish using the scheme:
We (an adverb) cook (the dish). Usually we take (ingredients).
Listening activity. Аудіювання.
Вчитель читає загадки про різні продукти, учні відгадують, називають прислівник частотності який вони почули та вирішують чи здорова ця їжа.
T: Thank you. Now, pupils listen to some riddles and try to guess the food in them and which word you have heard, and answer: Is it healthy/ unhealthy? (T reads riddles, pupils guess them and say the used adverb).
It is a fruit. It is yellow. We usually drink tea with it. (It is a lemon. It is healthy.)
It is white. Children always drink it with cakes and sweets. (It is milk. It is healthy.)
It is brown but not tea or coffee. We cannot eat it. We usually drink it. (It is coca- cola. It is unhealthy.)
It is not a fruit. It is green and long. We never drink it. We eat it in salads.(It is a cucumber. It is healthy.)
It is white and very cold. It is very sweet. We always eat it but sometimes we drink it in summer. (It is ice-cream. It is unhealthy.)
It is brown. We never drink it. We always eat it with soup or borsch. (It is bread. It is healthy.)
Moving activity. Фізкультхвилинка.
Вчитель питає чи роблять учні ранкову зарядку, де та як часто. Учні відповідають, що вони роблять ранкову зарядку вдома та у школі. У школі вони роблять це завжди. Виконання зарядки під аудіо запис пісні (учні перший куплет прослуховують та виконують зарядку мовчки, а другий куплет співають та виконують)
T:Well, pupils. And now let’s have a rest.
Do you do morning exercises at home?
Do you do morning exercises at school?
Do you do morning exercises at school usually, never, always or sometimes?
Let’s stand up and do morning exercises. (PPlisten to the cassette and do physical exercises).
Writing activity. Work in pairs. Письмо. Робота в парах.
Вчитель каже, що до початку уроку приходив доктор Айболіт та залишив листа з корисними порадами щоб бути здоровими, але він так поспішав коли складав свій лист, що всі слова написав разом. Учням потрібно правильно написати листа, підкреслити прислівники частотності. Картка №2. Учні читають правильний варіант листа з зошитів.
T:Welldone, pupils. Look! Ihavesomethinginterestingforyou. BeforethelessonDr.Aibolitwashereintotheclassroomand left a letter for you. But something is wrong here. Look! All the words are written together. And you have to write the letter correctly into your copy-books and underline the words always, never, usually, sometimes. (The written letter is on the blackboard and PP work with the letter which is on the cards. (One of the pupils may do it on the blackboard.)Then PP read the letter correctly.)
Рефлексія. Висновки.
Учні читають прислівники частотності на дошці, перекладають.
Відповідають на запитання що треба робити щоб бути здоровим використовуючи прислівники частотності та заповнюють другу частину картки самоконтролю «Чи ви здорові?». Відповідь за схемою
Я здоровий тому що я ( прислівник частотності) …
T: Remember me how to say «ніколи», «інколи», «звичайно», та «завжди» in English. You have done so much work today. Look at the healthy/ unhealthy table and now take your self-card again and tick the answer to the question “Are you healthy?” (PP tick the answer and explain it using the scheme:
I am healthy because I usually______________, always _________________, sometimes ________________ and never ________________.
Повідомлення домашнього завдання.
Скласти «здорове меню» та написати як часто( прислівники частотності) ви вживаєте ту чи іншу їжу.
T: Your homework for the next lesson is to make up your own healthy menu using the wordsusually, never, always, sometimes.
Оцінювання.
Додатки
Картка самоконтролю
Card №1
Self-control
Are You Healthy? Are You Healthy?
Yes Yes
No No
I don’t know I don’t know
always
I am healthy because Iusually ………………………………………………..
never
sometimes
Лист від АйболітаCard №2
Dearchildren!Usuallyeatfruitandvegetables,neverdrinkcocacola,sometimesdrinkmilkandalwaysdomorningexercises,washhandsandcleanteeth.Behealthy!
Card №3
Перелік різних страв на листах з намальованою тарілкою та інгредієнтів для приготування.