Саба?ты? та?ырыбы: К?пб?рышты? периметрі. 2-класс


Сабақтың тақырыбы: Көпбұрыштың периметрі
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Көпбұрыштың қабырғаларын өлшеу және олардың ұзындықтарның қосындысын табу, көпбұрыштың периметрі жайында түсінік беру.
Дамытушылық: Есепті шығару және түрлендіру, қарапайым өрнектің мәнін табу және теңдеуді «сынап көру» тәсілімен шешуді, ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы.
Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс.
Көрнекілік: Қосу және азайту кестесі, геометриялық фигуралар, бұрыш түрлері кестесі.
Жоспар:
І. Ұйымдастыру кезеңі
II. Психологиялық дайындық.
ІІI. Үй тапсырмасымен тексеру
ІV. Жаңа сабақ.
Ү. Жаңа сабақты бекіту.
ҮI. Қорытындылау, бағалау.
ҮIІ. Үйге тапсырма.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Үй тапсырмасын тексеру: 5, 6 –тапсырма.
Білімді жан-жақты тексеру кезеңі.
Бұрыштар
3086100-5715002400300-5715001257300-5715002171700-571500
Тік б. Сүйір б. Доғал б. (Жазық б.)
Ә) Берілген үшбұрыш пен төртбұрыштың бұрыштарын анықтау.
11430032385002057400533400013716005334000
Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.
Жаңа сабақ.
1 - тапсырма Түсіндірме мәтінмен жұмыс. Практикалық іс-әрекет.
4114800933450012573009334500800100933450035433009334500
342900014668500
80010012382500
342900019240500
34290001714500 А)Ә)
Үшбұрыштардың қабырғаларының Төртбұрыштардың қабырғаларын өлшеу,
ұзындықтарын өлшеу, оларды қосын-. олардың қосындысын жазу.
дысын жазу.
Бұл қосындыны және оның мәнін үшбұрыштың периметрі және төртбұрыштың периметрі дейді.
тапсырма Есеп құрастыру және шығару.
27432008382000Қалам – 50 тг тг
274320013716000Дәптер - ? тг, одан 40 теңге арзан ? теңге
50+ (50–40)=60 (тг) – барлығы
Ж:60 теңге
Берілген есепке кері есептер шығару.
3 - тапсырма
Өрнектерді жазып, мәнін табу.
50+а, а=9, 42
76-а, а=4, 40
Сергіту сәті.
4 - тапсырма «Сынап көру» тәсілімен орындалады.
60+а=65 49-а=43 97-а=7
5 - тапсырма
9144007048500 6 ? 9
914400952500 16
? 8 ?
Қосымша.
Ұзындығы 4 см кесінді сыз. Енді бұдан 6 см ұзын кесінді сыз. Екі кесіндіні салыстыр.
Шығ.тапсырма.
Кел,ойнайық! «Әр иттің үйшігін тап.»
Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.
Үйге тапсырма: 6–тапсырма
Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.