Ашы? саба? Екі ?рнекті? ?осындысыны? кубы ж?не айырымыны? кубы формулалары


Сабақ жоспары
Күні: 18.01.16
Мұғалімнің аты-жөні:Мухамеджанова М.А.
Сынып: 7 «б»
Қатысқандар саны:16
Қатыспағандар саны:0
Сабақ тақырыбыЕкі өрнектің қосындысының кубы және айырымының кубы формулалары
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары Екі өрнектің қосындысының кубы және айырымының кубы формулаларын біледі және қолданады
Сабақ мақсаттарыЕкі өрнектің қосындысының кубы және айырымының кубы формулаларын білу.
Екі өрнектің қосындысының кубы және айырымының кубы формулаларын қолданып, есеп шығару

Жетістік критерийлеріЕкі өрнектің қосындысының кубы және айырымының кубы формулаларын солдан оңға,оңнан солға қолдана алады
Тілдік мақсаттарФормуланы математикалық тілде оқи білу /айырманың кубы,қосындының кубы/
Құндылықтарды дарытуЖұптық, топтық ұжымда жұмыс жасай алады, өз ойын еркін жеткізе алады, есептеу кезінде математикалық сауаттылығы қалыптасады
Пәнаралық байланыстарФизика,биология
АКТ қолдану дағдыларыИнтербелсенді тақтамен еркін жұмыс жасай алады
Бастапқы білім
5 сыныптағы дәреже ұғымын байланыстыра отырып бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттерін қолдана отырып формулаларды меңгереді
Сабақ барысыСабақтыңжоспарланғанкезеңдеріСабақтағы жоспарланған іс-әрекетРесурстарСабақтың басы
12 мин
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті Топ ұстанымы
Топқа бөлу құралы, СБР
Сабақ басында:
- оқушылардың зейінін шоғырландыру/1 мин/
- ынтымақтастық атмосферасын құру, топқа бөлу/2 мин/
- кері байланыс арқылы үй тапсырмасын тексеру/3мин/
(1-қосымша)
-сабақтың мақсатын білу
Зейіндерін шоғырландыруға тапсырма (2-қосымша)
Сұрақтарға ауызша тез жауап береді..
Әр қатардағы сандардан қосындысы 10 болатын екі санды табады. Сабақтың ортасы
20мин
Тақырып бойынша есептер шығару, талдау, өңдеу
Күрделі есептерді шығару дағдылары қалыптасады
«Жұптасу»
«Домино» (3-қосымша)
«Балық қаңқасы»
Әр топ домино ойнайды.
Әр топ бір-біріне 8 тапсырма жазып келесі топқа береді.Олар тапсырманы орындап,тексеруге қайтарады. Маркер, постер, слайд, оқулық
Сабақтың аяғы
7 мин Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады(4-қосымша)
«Кір жаю»
«Жорыққа шығу»ойыны.Функционалдық сауаттылыққа берілген ойын.
Қысқаша көбейту формулаларын оның орысша ережесімен сәйкестендіре отырып,жіпке іледі.
Оқушылар мұғалімнің айтқандарының астарын түсіне отырып,жорыққа алып шығатын затты табу керек.Тапқан бала жорыққа шығады. Кері байланыс
Рефлексия
3 мин Тақырып бойынша:
- нені білдім, нені үйрендім «+»
- нені толық түсінбедім «-»
- немен жұмысты жалғастыру
қажет «?»
Оқушылар рефлексия жасайды.