Конспект на тему Where were you? (6 класс)


Сынып:6 б 11,02,2016
Тақырыбы: Where were you?
Мақсаттары:
Білімділік:   жаңа сөздермен таныстырып, оқушыларға сұрақ    қоюды үйрету.
Тәрбиелілік: оқушыларға сөйлеу мәнерін, ақыл-ой, адамгершілік, эстетикалық тәрбие беру.
Дамытушылық: оқушыларға түрлі жаттығулар орындатып, диалогтарды оқыту және жаңа сөздерді естерінде қалардай қылып үйрету.
Сабақтың типі: Жаңа сабақСабақтың түрі: дәстүрлі 
Сабақ барысыҰйымдастыру кезеңі1)Оқушылармен сәлемдесіп, куннің ретін белгілеу.
2)Өткен сабақты қайталап, үй тапсырмасын сұрауЖаңа сабақпен таныстыру1)Грамматикалық материалмен таныстыру2)Жаңа сөздермен таныстыру3)Диалогпен жұмысЖаңа сабақты қорытындылау   
1)жаңа сөзге байланысты жаттығулар орындату2)грамматикага байланысты жаттыгулар орындату                             
Сергіту сәтіСабақты бекіту     
Үй тапсырмасын беру
Бағалау                    Procedure of the lesson
Organization moment
Good afternoon student’!
Sit down, please!
Who is on duty today?
Who is absent?
That’s all?
What day is it today?
Today is MondayWhat date is it today?
Today is the 1-st of October.
What month is it now?
What season is it now?
What the weather like today?
What was the hometask?
Who is ready for hometsk?
The remainig open your notebook I will checking your hometsk.
 
Explaning new materialThen pupil’s listen me carefully. Today we introducing new lesson  “Where were you?” Бұл жерде “ Were мен Was” етістіктер. Were болу, ал was сол етістіктің өткен шағы. Болған немесе сол жерде болған. Бұ етістіктер to be көмекші етістігінен шығып тур(Auxiliary Verbs).
Жоғарыдағы мысалға қарап, ағылшын тіліндегі to be етістігінің am деген түрін қазақша -мын, -мін, -пын, -пін деген сияқты жалғаулармен түсіріндіруге болатын сияқты. Бірақ әрқашан да солай екен деген түсінік қалыптаспасын. Кей кездері ешқандай аудармасы да баламасы да болмайды. Мысалы: Aman is here — Аман осында (жүр). Мұнда алдыңғы мысалдағыдай -мын, -мін, -пын, -пін (жіктік жалғаулар )деген жалғаулар жоқ. Осыған қарап, бұл тақырыпты ағылшын тілінің ерекше табиғаты ретінде қабылдау керек сияқты. Бұл сабақты орыс тілінде түсіндіру де ешқандай дәлдікпен іске аспайды. Қазақшасына ұқсас. Мысалы: I am a student — Я — студент. Немесе Я есть студент.
New words:
Last- өткенWeekend- апта аяғы.Wekk- аптаPilot- ұшқышWith- бірге.Work with the dialogue.
Read and translate
Dmitry: Hello, Asel!
Asel: Hi, Dmitry. Come in.
Dmitry: Asel, where were you yesterday evening? You weren’t here.
Asel: No, I wasn’t.
Dmitry: At the disco?
Asel: No…
Dmitry: Where were you then?
Asel: At the theatre
Dmitry: The theatre? Were you alone?
Asel: No.
Dmitry: Who were you with?
Asel: I was with my father.
"Story"                                                                                                                                                                                                                
Шарты: Белгілі бір дыбысқа арналған кез-келген сөздерді пайдалануға болады. Содан соң әңгіме құрастырылады.Әңгімеде сол дыбысқа арналған сөздер кездессе- балаларға оны карточкадан көрсетіп,олар оны хормен айтады.Бір күні (Rabbit) болыпты. Оның тамаша (rope) бар екен. Біздің(Rabbit) өзінің (rope)мен (road) арқылы жүргенді жақсы көрді.( (road) бойында өте әдемі (roses) өседі екен. Егер күнде таңертең  (rain) жаумаса, біздің (Rabbit) әдемі (roses)дерді теріп алып өз достарына апарып берер еді!
Алтыншысын атаОйын барысы: Ойыншылар дөңгелектеніп отырады.Ойынды бастаушы өткен лексика бойынша сөздерді атай бастайды.Мысалы,5 спорттың түрі,5 мамандық,5 мектеп құралдары,5жануар т.с.с.Жалғастыруға ұсынған адам 6-шысын атайды.Егер тез айтса, сол адам жүргізуші болады.Біраз ойланып айтса,бұрынғы адам бола береді.
a rubber, a desk, a ruler, a chair, a board…(a pen)
a fox , a wolf, a bear , an elephant , a lion ….( a monkey)
4.Relaxation moment
Rain , Rain
Rain, rain no game,
Rain, rain go away.
Come again another day
Tom and Merry want to play.
Doing ex according to new vocabulary
Ex:4Where were you…   at the eight o’clock yesterday evening?
                                   at this time yesterday?
                                   last Sunday lunchtime?
                                   on   Wednesday afternoon?
                                   on Monday morning?
                                   last weekend?
                                   last week?
5.Conclusion
How many words do you know?
Repeat after me new words.
6.Giving homework
Our homework is Ex.1(dialogue)
Ex.5