Саба? та?ырыбы Мектептегі ?йірмелер


Қысқа мерзімді сабақ жоспар
Пәні: қазақ тілі
Сабақ тақырыбы: Мектептегі үйірмелер. Көмектес септігі Сынып: Қатысқаны Қатыспағандар Мұғалімнің аты-жөні:
Кенжегалиева М О
6 «Б»
Сабақтың оқу мақсаты Мәтіндегі сөздердің лексикалық мағынасын түсіндіру
Сабақ мақсаттары Оқушылардың барлығы мынаны істей алады: сөз тіркестерін құра алады. Сұрақтарға жауап бере алады;
Оқушылардың көбі мынаны істей алады: мәтіннің негізгі ойын анықтай алады, жұппен жұмыс істеуде белсенділік танытады, түсінгенін жинақтап айта алады;
Оқушылардың кейбіреулері мынаны істей алады: өз ойын жинақтап, алған материалдарды талқылап өз ойларын түйіндеп анық айта алады.
Алдыңғы оқу Өткен сабақта оқушылар «Менің сүйікті ісім» нәтиже сабақтың тапсырмаларын орындады.
Негізгі сөздер мен фразалар: Мектептегі үйірмелер, ерекше орын алады, қойылымдарын дайындауға, кейбір үйірмелерде, мектеп аулаларын көгаландыру, пайдалы істермен, күнделікті өмірде, қолдана аламыз
Сұхбатқа арналған пайдалы фразалар Қандай? Қайда? Немен? Нені?
Білесің, ойлайсың
Талқылауға арналған сұрақ: Сендердің мектептеріңде қандай үйірмелер бар?
Оның ішінде қандай үйірмелер ерекше орын алады?
Онда мектеп оқушылары неге үйренеді?
Балалар тағы немен айналысады?
Үйірмеде алған біліміңді сендер қайда қолдана аласыңдар?
Жазбаша ой салулар Сен қандай үйірмеге қатысасың?
Сурет бойынша сұраққа жауап беру.
Жоспар
Сабақтың кезеңдері Жоспарланған мерзімдер Жоспарланған шаралар Ресурстар
Ынтымақтастық оқу ортасын құру 3 мин Бір-біріне жақсы тіліктер айту.
Тілдік ортасын құру
10 мин Өткен лексикалық және грамматикалық тақырыптарды қайталау.
1. «Кофе таяқшылары» арқылы оқушылар таңдаған сұрақтарға жауап береді.
2. Оқушылар берілген «Синквейнді» орыс тіліне аударады.
Шахмат.
Танымал, қызықты.
Итермелейді, үйретеді, дамиды.
Шахмат ойыны дүниетанымың дамиды.
Ойын. Сұрақтар.
Қазір қандай сабақ?
Қазақ тілі нешінші сабақ?
Сен нешінші сыныпта оқисың?
Сенің ермек ісің қандай?
Сенің досыңның ермек ісі қандай?
Шахмат ойыны неге үйретеді?
Сенің сүйікті ісің саған ұнай ма?
Кіріспе
3 мин Сабақтың мақсаттарын бірлесіп қою.
- Мұғалім сабақтың мақсаттарымен таныстырады.
- Оқушылар «білу», «істей алу» мақсаттарын қояды. Даму
15 мин Сөздік жұмысы.
Жаңа сөздермен таныстыру.
Дұрыс айтуға үйрету.
Мәтін құру
Жаңа сөздермен сөйлем құрастыру.
Мәтінмен жұмыс.
Оқу.
Аудару.
Мәтін бойынша диалог құрастыру.
Сұрақ құрастыру
Грамматика.
Кесте бойынша көмектес септігін қайталау.
Берілген сөздерге көмектес септік жалғауларын жазу.
Мектеп, үйірме, орын, қойылым, аула, іс, өмір, қыз. Сөздік.
Мектептегі үйірмелер, ерекше орын алады, қойылымдарын дайындауға, кейбір үйірмелерде, мектеп аулаларын көгаландыру, пайдалы істермен, күнделікті өмірде, қолдана аламыз
Диалог.
Көмекші сұрақтар.
Сендердің мектептеріңде қандай үйірмелер бар?
Оның ішінде қандай үйірмелер ерекше орын алады?
Онда мектеп оқушылары неге үйренеді?
Балалар тағы немен айналысады?
Үйірмеде алған біліміңді сендер қайда қолдана аласыңдар?
Қалыптастырушы бағалау 1-2 мин «Бағдаршам»
Жасыл-бәрі түсінікті.
Сары-сұрақтарым бар.
Қызыл-түсінбедім. 5 мин Сыныптан шығу билет
Сурет бойынша сұраққа жауап беру.
Сен қандай үйірмеге қатысасың?
Үйге тапсырма беру
3 мин Көмектес септікті жаттау.
Сөздерді жаттау. Кері байланыс
5 мин «Табыс баспалдағы»
Стикермен белгілеу
Қосымша ақпарат
Саралау Жиынтық бағалау
Сынып Өте жақсы Жақсы Қанағат Нашар
6 «б» Пән аралық байланыс: сыныптан тыс үйірмелер
Оқушы деңгейіне қарай саралап оқыту даму деңгейіне қарай тапсырма бердім
Сынып Оқушының аты-жөні Тапсырма
6 «б» Рефлексия
Сабақ міндеттері орындалды ма? Білім алушылар бүгін не үйренді? Сабақтағы ахуал қандай болды? Уақыт есебінен ауытқулар болды ма? Жоспарға қандай өзгертулер енгізілді? Жетістік критерийлері
Жетті Талпынады
- Сөз тіркестерін құра алады. Сұрақтарға жауап бере алады.
- Мәтіннің негізгі ойын анықтай алады, жұппен жұмыс істеуде белсенділік танытады, мәтін бойынша диалог құрастыра алады.
- Өз ойын жинақтап, алған материалдарды талқылап өз ойларын түйіндеп анық айта алады. - Сөз тіркестерін құра алады. Мұғалімнің көмегімен сұрақтарға жауап бере алады.
- Мұғалімнің көмегімен мәтіннің негізгі ойын анықтай алады.
Сынып Оқушының аты-жөні
6 «б» Сынып Оқушының аты-жөні
6 «б»