Конспект уроку на тему Дроби навколо нас. НПП Росток


Тема. Дроби навколо нас.
Мета.
- Сформувати уміння застосовувати дроби до розв’язання практичних задач та вивчення інших предметів, встановити взаємозв’язок між математикою та іншими предметами;
-учити учнів застосовувати дроби в реальному житті;
- розвивати пізнавальні можливості, творчі здібності, самостійність, увагу, пам'ять.
Б) навчальні:
-навчити учнів застосовувати знання про дроби при вивченні інших предметів;
- повторити і закріпити уміння виконувати дії з дробами.
Хід уроку
І.Самовизначення до діяльності.
Діти, сьогодні у нас незвичайний урок. Ви дізнаєтесь, що знання з математики нам потрібні в реальному житті. Я впевнена, що наш урок принесе вам нові відкриття і сподіваюсь, що ви з успіхом будете їх використовувати до розв’язання практичних задач та вивчення інших предметів.
ІІ. Актуалізація опорних знань і фіксація утруднень.
Пропоную вам відгадати загадку. Слово – відгадка буде одним з ключових слів нашого уроку. У вас є три спроби:
УВАГА: - це дрібні свинцеві кулі для стрільби з мисливської зброї;
це часті, переривчаті звуки, напр.. барабанний……
він може бути правильний чи неправильний, звичайний чи десятковий.
Яке це слово? (Дріб)
Чому це слово ключове на нашому уроці?
Чи уявляємо ми своє життя без дробів?
Де ми їх зустрічаємо в повсякденному житті?
Тобто все навкруги дроби.
Сформулюйте тему нашого уроку. Запишіть в зошити.
Отже ми з вами на уроці будемо ….виконувати завдання з дробами. Метою уроку є поглиблення та узагальнення знань про дроби і наближення їх до реального життя. Девізом нашого уроку є слова Рене Декарта: « Цікавий відшукає невідоме, щоб здивуватись, а допитливий – щоб дізнатись і перестати дивуватись.» Я бажаю вам бути допитливими!
Оскільки урок у нас незвичайний то і домашні завдання у вас були творчі. Крім повторення теми «Дроби» ви одержали завдання пошукового характеру.
Сьогодні у нас працює три групи: історична, валеологічна та географічна.
Перед вами лежать листки самооцінювання, завдання для самостійної роботи,(додатки)
Слухаємо повідомлення наших істориків _______________________
Вправа «Знайди загублене»
Подивіться на завдання -1 і знайдіть загублену річ(презентація сл..1)
52+18=7
736-336=4
3+108=408
74-24=5
73+27=10
57-4=17
Чи виникли у вас утруднення при виконанні завдань?
Яку роль відіграє кома ?
Який алгоритм ви використовували?
Вивішую Д-1
Що ще підготувала нам перша група?(Повідомлення про 7 чудес України.__________________________________________________
Виконуємо завдання -2. Виконайте множення дробів з 1 таблиці і запишіть у другу під числом, що є добутком дробівта прочитайте слово- назву міста.
0,4 10 0,9 0,4 10 0,9
2,5 А П Ж 2,5 1 25 2,25
0,5 Р О Я 0,5 0,2 5 0,45
6 З Ж І 6 2,4 60 5,4
2,4 1 25 5 0,2 5,4 2,25 60 0,45
З А П О Р І Ж Ж Я
Так у Запоріжжі знаходиться третє чудо України - національний заповідник острів Хортиця.
-Які утруднення виникли при виконанні вправ?
-Якими алгоритмами користувалися при множенні дробів?
-Еталон Д-2.
-Що вивчає валеологія? (здоровий спосіб життя людини)
-Наша друга група валеологів знайшла зв’зок валеології і математики.
Учень 1: Ми – діти, ми щастя і радість батьків. Як часто чуємо ми ці слова і чого тільки не роблять вони, щоб ми були розумними, гарними, мали сучасні комп’ютери, наймодніше вбрання. При цьому кажуть обов’язково – все це – важливо, але запорукою життєвого успіху людини є її здоров'я, яке закладається з раннього дитинства. Як зробити так, щоб вирости не лише успішними, але й здоровими людьми? Сьогодні ми вирішили подивитись на цю проблему з точки зору математики і поговорити про неї мовою … дробів.Презентація-2Учень 2: Якщо уявити здоров'я людини у вигляді піраміди (плакат), то її основою буде фізичне здоров'я. воно становить , тобто половину від усього здоров'я людини. Психічне здоров'я – емоції, вміння їх контролювати, тощо -  частини. І своєрідна вершина здоров'я – духовний світ людини – бачення прекрасного -  піраміди здоров'я.Отже, дроби допомагають нам порівняти складові здоров'я між собою.Учень 3: Що ж впливає на здоров'я людини? Розглянемо наступний плакат. Знову ж таки, якщо здоров'я людини уявити як круг, то ми бачимо, що 0,2 частини здоров'я людини залежить від спадковості, 0,1 частина – від медицини, 0,2 частини – від екології, а решту – від способу життя людини. Яка це частина? Підрахуйте.(1-0,2-0,1-0,2=0,5)Отже, не слід сподіватись: "Ось прийде лікар, дасть нам здоров'я".
Дякуємо за цікаві повідомлення.
-Кожна група отримала задачу про здоровий спосіб життя(обговоріть та захистіть свій проект розв’язку.(Додаток – 3).
- Третя група Географічна покаже зв’язок математики з природою.
3)На земній кулі живуть птахи, які безпомилково визначають прогноз погоди на літо.
Обчисліть: 4,5:1,8 3,15:0,15 42-40,5 18,4+26,6 21:0,15 0,6.* 40 17 *.0,1 490:14(додаток-4) Обговорення в групах і швидке обчислення:
-6096033845500
Яке слово отримали?
342900090487500(Повідомлення 3 групи. )Фламінго будують із піску гнізда у вигляді зрізаного конуса, у верхній частині його роблять заглиблення, де відкладають яйця. Якщо літо буде дощове, то гнізда будують високими, щоб їх не могла затопити вода, а якщо літо засушливе, то гнізда будують більш низькими
Молодці!!!
Який алгоритм нам залишилось повторити? (ділення)
Вивішую Д-4.
-Фізкультхвилинка.
-Що далі ми повинні зробити?
- Самостійна робота з самоперевіркою за еталоном. Д-5
Відкриваємо збірники на ст..91
-1група виконує тест 1
-2 група- тест 2
-3 група-тест 3.(час виконання там зазначено)
Рефлексія діяльності.
-Які цілі ми перед собою ставили?
-Чи досягли ми їх?
-Кому було легко виконувати всі завдання?
-Хто зазнавав труднощів?
-Чи сподобався вам наш урок?
-Зробіть висновок.