Урок геометрии Прямоугольный треугольник

35
Тема. Прямокутний трикутник
Мета:
Працювати над засвоєнням учнями:
означення прямокутного трикутника та його елементів;
змісту властивості гострих кутів прямокутного трикутника та оберненого твердження;
ознак рівності прямокутних трикутників.
Сформувати вміння:
виконувати зображення прямокутного трикутника;
за готовим зображенням або назвою прямого кута прямокутного трикутника називати гіпотенузу та катети;
застосовувати властивість гострих кутів прямокутного трикутника та і ознаки рівності прямокутних трикутників до розв'язування задач.
Тип уроку: засвоєння знань, умінь та навичок.
Наочність і обладнання: набір демонстраційного креслярського приладдя; таблиця «Прямокутний трикутник».

ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Перевірка домашнього завдання
Самостійна робота
1. Знайдіть невідомі кути трикутника {рис. І).
2. Знайдіть кути трикутника АВС Ірис. 2).

ІІІ Мотивація навчальної діяльності.
Формулювання мети й завдань уроку
Завдання. Знайдіть невідомі кути трикутників на рисунку І. Що мають спільного ці трикутники?


ІV. Засвоєння нових знань
План вивчення нового матеріалу
Означення прямокутного трикутника; елементи прямокутного трикутника.
Сума гострих кутів прямокутного трикутника.
Ознаки прямокутного трикутника.
Ознаки рівності прямокутних трикутників.


V. Первинне усвідомлення нового матеріалу
Виконання усних вправ
1.. Назвіть прямокутні трикутники, зображені на рисунку 3. Для кожного трикутника назвіть катет і гіпотенузу.
2. Знайдіть градусну міру куга х на кожному рисунку (рис. 4).


Виконання письмових вправ




VII. Підсумки уроку
1. Чи може прямокутний трикутник бути рівностороннім?
2. Чи може прямокутний трикутник бути рівнобедреним?
3. Чи правильно, що коли дві висоти трикутника збігаються з його сторонами, то цей трикутник прямокутний?
4. Чи правильно, що коли тільки одна висота трикутника проходить усередині нього, то цей трикутник прямокутний?
VIII. Домашнє завдання












Самостійна робота
1. Знайдіть невідомі кути трикутника {рис. І).
2. Знайдіть кути трикутника АВС Ірис. 2).





Самостійна робота
1. Знайдіть невідомі кути трикутника {рис. І).
2. Знайдіть кути трикутника АВС Ірис. 2).



Самостійна робота
1. Знайдіть невідомі кути трикутника {рис. І).
2. Знайдіть кути трикутника АВС Ірис. 2).




Самостійна робота
1. Знайдіть невідомі кути трикутника {рис. І).
2. Знайдіть кути трикутника АВС Ірис. 2).

15