Урок фізкультури Подорож країною спортивних ігор

Відділ освіти Селидівської міської ради
Курахівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 22








Інноваційний урок
з фізичної культури
(інтегрований урок з використанням ІКТ)



Підготували
вчитель фізичної культури
Савченко С.М.









2013 рік
Дата: 06.02.2013 рік
Тема. Подорож країною спортивних ігор.
Тип уроку: урок-змагання.
Мета:
ознайомити учнів з країнами, у яких були створені спортивні ігри (баскетбол, волейбол, настільний теніс, футбол, хокей, гандбол);
вивчити та повторити відомості про спортивні ігри;
удосконалювати навички ведення м’яча у футболі та баскетболі, нижнього прийому м’яча, ведення м’яча палицею;
розвивати швидкість, впевненість, увагу, точність, координацію;
виховувати почуття команди, товариськість, доброзичливість, толерантність.
Обладнання: ноутбук, м’ячі, ракетки, гімнастичні палиці, кеглі, секундомір, смайлики.
Хід уроку

Зміст уроку
дозування
Організаційно-методичні вказівки

Підготовча частина (17 хвилин)

1








2.

3.




4.




5.




















6.

7.











































8.
Шикування, рапорт, повідомлення завдань уроку.
- Сьогодні наш урок буде трошки незвичайним, бо ми з вами здійснимо подорож країнами спортивних ігор. А які спортивні ігри ви знаєте? Ось, про них та їхні Батьківщини ми дізнаємося.
Інструктаж з БЖД.

Емоційна хвилинка.
Перш, ніж ми почнемо урок, я хочу, щоб ви обрали смайлик, який відображає ваш настрій, та повісили на дошку.
Вимірювання ЧСС.
Перш, ніж ми відправимося у подорож, перевіримо стан нашого організму, виміряємо пульс.
Вправи в русі.

1) В.п. – руки перед собою прямо.
1,3 – відводимо руки в сторони, прогнутися.
2,4 –в.п.
2) В.п. – руки в сторони
1,2 – колові оберти долонями,
3,4 – у ліктьовому суглобі.
3) В.п. – руки за спину.
Ходьба перекатом з п’ятки на носок.
4) В.п. – руки до плечей.
Ходьба на носках з високим підніманням стегна.
5) В.п. – те саме
Рух приставним кроком.
6) Біг в середньому темпі з ловінням м’яча.
7) Ходьба зі змахом рук.
Перешикування в чотири шеренги.
Вправи на місці.
1) В.п. – о.с.
1,3 – поворот голови праворуч (ліворуч);
2,4 – в.п.
2) В.п.- руки за головою.
1,3 – поворот тулуба праворуч (ліворуч), руки відводимо в сторони;
2,4 –в.п.
3) В.п. ноги нарізно, руки вниз.
1,3 – нахили тулуба праворуч (ліворуч);
2,4 –в.п.
4) В.п. – о.с.
1 – руки вгору, піднятися на носки, прогнутися;
2 – нахил, торкнутися носків,
3 – присід, руки вперед;
4 – в.п.
5) В.п. – випад вперед правою (лівою) ногою), руки на коліні.
1- 3, 5-7 – пружні випади вперед;
4,8 – стрибком зміна ноги.
6) В.п. – ноги на різно, нахил вперед, руки в сторони.
1,3 – повороти тулуба праворуч, руками торкнутися стопи;
2,4 – те саме ліворуч.
7) В.п. –о.с.
Ходьба з підніманням ніг під прямим кутом.
8) В.п.- руки на пояс.
1,3 – відведення ноги ліворуч (праворуч);
2,4 – в.п.
9) В.п. – о.с.
1,2 –стрибки на лівій нозі
3,4 – на правій нозі,
5-8 – стрибки на обох ногах.
10) Ходьба на місці зі змахом рук.
Вимірювання ЧСС.
2 хв








2хв

30с




20с




5хв

6-8 разів




8-10 разів


1,5 кола


1,5кола


2 кола

40с

1 коло
30с

6 хв
6-8 раз



8-10 разів




6-8разів



8разів





6разів




8-10разів






8-10разів

6-разів



6-8разів



10с

20с
Організація учнів до роботи на уроці.







Повторити правила безпеки під час роботи з м’ячами.
Налаштувати учнів на роботу на уроці.



Учні виконують самостійно. Вчитель виконує аналіз стану ЧСС для даного епату уроку.


Підготовка організму до виконання роботи на уроці.
Руки тримати на рівні плечей.




Темп середній


Профілактика плоскостопості.


Спину тримати рівно.


Слідкувати за відстанню.

Розвиток уваги.

Відновлення дихання.
Поділ класу на команди за рівнем фізичних можливостей.

Спину тримати рівно.



Прогинатися під час відведення тулуба в сторони.



Максимальний нахил, руки ковзають вздовж тіла.


Темп середній.





Випад якомога сильніше.




Темп швидкий, руки прямі.





Відводити ногу як можна вище.
Спина пряма.

Темп середній, розвиток рівноваги.



Стрибати на двох ногам найвище.



Відновлення дихання.

Учні самостійно.

Основна частина (23 хвилини)

9.

10.

11.




12.

13.

14.



15.



16.

17.



18.

19.

20.


21.

22.
23.


24.

25.
26.
Розповідь про Америку. Штат Онтаріо.
Презентація про баскетбол.

Ведення м’яча на дистанції.




Розповідь про Америку.

Презентація про баскетбол

Нижній прийом м’яча.



Розповідь про Східну Азію.



Презентація про настільний теніс.
Пробігання відстані з ракеткою, несучи м’ячик на ракетці.

Розповідь про Англію.

Презентація про футбол.

Ведення футбольного м’яча.


Розповідь про Голландію.

Презентація про хокей.
Ведення малого м’яча гімнастичною палицею.

Розповідь про Данію.

Презентація про гандбол.
Підсумки змагань. Нагородження переможців.
1хв

1хв

2 хв




1хв

1хв

2хв



1хв



1хв

2хв



1хв

1хв

3хв


1хв

1хв
3хв


1хв

1хв
Демонструється презентація про Америку.
Демонструється презентація про баскетбол.
Кожна з команд має провести баскетбольний м’яч до відмітки, повернутися назад з м’ячем в руках, передати наступному учаснику.
Демонструється презентація про Америку.
Демонструється презентація про волейбол.
Виконується в командах по колу, один учень накидає м’яч, інші видбивають точно йому в руки. Рахується виконання за 1 хвилину.
Демонструється презентація про Східну Азію.
Учні підготовчої групи читають вікторину. (Додаток 2)
Демонструється презентація про настільний теніс.
Учні несуть м’яч на ракетці, щоб він не впав. Якщо м’яч загубився, то слід починати з місця втрати м’яча.
Демонструється презентація про Англію.
Демонструється презентація про футбол.
Необхідно провести м’яч на відстані вперед, назад нести у руках. Передати естафету.
Демонструється презентація про Голландію.
Презентація про хокей.
Учні мають провести змійкою малий м’яч за допомогою гімнастичної палиці.
Демонструється презентація про Данію.
Презентація про гандбол.
Учні отримують медалі за зайняті місця.


Заключна частина (5хвилин)

1.
2.



3.

4.
Шикування в одну шеренгу.
Вправи на відновлення дихання.
Гра «Хвилинка»

Хвилинка релаксаці.

Підсумок уроку
20с

1хв


2хв.

1хв40с
Організація класу.


Учні про себе рахують 1 хвилину і роблять крок вперед.
Учні на лаві слухають приємну музику, уявляючи щось приємне.
Оцінити діяльність учнів, прокоментувати оцінки за урок.



Подорож країнами
спортивних ігор15