Саба?ты? та?ырыбы:Квадрат ?шм?ше.Квадрат ?шм?шені к?бейткіштерге жіктеу


Сабақ тақырыбы: Параллелограмм.
Сабақтың мақсаты: Параллелограмм туралы ұғымдарын қалыптастыру.
Білімділік: Алған білімдерін есеп шығаруда, жалпы практикада өмірде қолдануға баулу.
Дамытушылық: Ойлау қабілеттерін, топта жұмыс жасауға дағдыландыру, пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Тәрбиелік: Алған білімдеріне жауапкершілікпен қарауға, өз мүмкіндігіне сенуге, үлкен жетістікке ұмтылуға,нақтылыққа үйрету.
Оқыту технологиясы: сын тұрғысынан ойлау , білім беруді ізгілендіру.
Типі: жүйеге келтіру, білім мен білікті тексеру
Түрі: жаңа сабақ
Әдісі: Жигсо әдісі, тест « өзіңді тексер»
Қажетті құралдар: интерактивті тақта, электрондық оқулықтан көрсетілімдер, қима қағаздар, бағалау парағы, тапсырмалар.
Сабақ кезеңдері:
Топқа бөлу: (3 минут) 3 топқа бөлу.
Топта жағымды ахуал туғызу.
Білу және түсіну(15 мин) Жигсо әдісімен,топтарға оқулықтан тапсырма әр топқа. Әр топтан 1 оқушы тақтада даярлаған тапсырмаларын қорғайды. Бағалау барағында бағаланады.
Ойлан (жұптас) талқыла әдісі:(3 минут) Анықтама құрастыру. Оқушыларға екі тізім беріледі. Ол тізімдердің астында анықтама құрастырудың үлгісі көрсетілген.
Сергіту (2 мин) Зейінге арналған: «Өзіңді тексер»Тұжырымның ақиқатын табу»
Қолдану. 1.Оқушыларға электрондық кітаптан есеп шығару жолдары көрсетіледі. :(3 минут)
2.Тест жұмысы :(10 минут)
Жинақтау
«Тестті тексеру: Дұрыс жауаптары беріледі. Тексеру барысында оқушылар өздерін бағалайды.
Қорытынды (4 минут)
Кері байланыс (2 минут
Үй тапсырмасы (2 минут)
1. нүктесінде 2. бөлінеді
 
 
  3. бөлікке 4. диагональдары
5. екі
6. Параллело-
грамның 7. қиылысу 8. тең

1. тең 2. параллело-грамның 3. онда 4. қабырғалары
5. болады 6. ол 7. қарама-қарсы 8. болса
Тұжырымдама
-432435213360 1.Параллелограмның көрші жатқан бұрыштарының қосындысы 180°
00 1.Параллелограмның көрші жатқан бұрыштарының қосындысы 180°

2.Барлық төртбұрыш параллелограмм болады
3.Параллелограмның диагоналдері оны теңдей
4 үшбұрыштарға бөледі.

4. Төбесінен табанына түсірілген перпендикуляр
параллелограмның биіктігі д.а.
5.Параллелограмның бұрыштарының қосындысы
180 градус
№ Тест тапсырмалары
Жауаптары
1. Төртбұрыштың барлық бұрышы келесісінен 3есе үлкен.төртбұрыштың бұрыштарын табыңдар.
А)35 °,145 °,145 °,35 В)45 °,135 ° ,45 °,135 °С)18 °,36 °,72 °,144 °
2. Параллелограмның бір бұрышы 80 ° , қалған бұрышын тап.
А)100 °,100 °,10 °10
В)110 °,70 °,70 °
С)110 °,70 °,110 °,
Д)80 °,100 °,100,80 °
3.
Параллелограмның екі бұрыштарының қосындысы 150 °
Параллелограмның бұрыштарын тап.
А)150 °,210 °,210 °,150 °
В)150 °,30 °,30 °,150 °
С)150 °,30 °,30 °,150 °
Д)75 °,75 °,105 °,105 °
4. Егер ABCD параллелограмында <BAC=40 °, <ACB=35 ° болса,онда<A,<B,<C,<D сәйкесінше мынаған тең болады.
А,)75 °,105 °,75 °,105 B)75 °,110 °,75 °,110 C)80 °,100 °,80 °,100 °
№ Жауаптары Ұпай саны
1. B 3
2. C 2
3. D 4
4. A 5
14 ұпай-«5»,9-12 ұпай -«4», 3- тен 9 ұпайға дейін-«3», 0-2 ұпай-«2».

№ А-1 бағыттау парағы
Тур Үстел Ең жақсы сөйлеген ойыншы нөмері
1 В 2 В 3 А 4 А 5 А № А-2 бағыттау парағы
Тур Үстел Ең жақсы сөйлеген ойыншы нөмері
1 Д 2 А 3 В 4 В 5 Б
№13 орта мектебі
00Панорамалық сабақ
00Панорамалық сабақ


Тақырыбы:
00П
П
152400152400ПАРАЛЛЕЛОГРАММ
ПАРАЛЛЕЛОГРАММ


Өткізген математика пән мұғалімі: Утельбаева Қ.Т.
2014-2015 оқу жылы