Электронды? кестелер. Кестелік процессорды? интерфейсі. Электронды? кестелерді? негізгі ??ымдары.


Сабақтың тақырыбы: Электрондық кестелер. Кестелік процессордың интерфейсі. Электрондық кестелердің негізгі ұғымдары.
Мақсаты: Оқушыларды Microsoft Excel электрондық кестесі және электрондық кесте интерфейсімен таныстыру.
Күтілетін нәтиже: ЭК мүмкіндіктерін, негізгі ұғымдарын, интерфейсі мен жұмыс кестесінің элементтерін біледі;
ЭК іске қоса алады;
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері: Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекетіҰйымдастыруКіріспе Психологиялық ахуал:
Топтың бірлестігін, көңіл-күйді қалыптастыру мақсатында “Артық”  тренингін өткізеді.
Топқа бөлу «Мозайка»/калькулятор, шот, Microsoft Excel/ Шаттық шеңберін құрып, “Артық” тренингі өткізіледі.
Суреттердің қиындыларын құрастыру арқылы оқушылар топқа бөлінеді
Үй тапсырмасын тексеру
/өткенді қайталау/ «Миға шабуыл» MS Word мәтіндік редакторын қайталау:
Тұсаукесер Мұғалім оқушылардың құрастырылған суреттеріне назарын аударады. /суреттерге байланысты оқушыларды жаңа сабақтың тақырыбын өздері ашатындай сұрақтар қояды/.
Жаңа тақырып І. Оқушыларға үлестірмелі ресурстарды таратылып, «Ойлан, Жұптас, Бөліс» әдісі бойынша тақырыпшаларды топтарға беріледі:
1. «Мүмкіндіктері мен іске қосу»;
2. «Терезе құрылымы»;
3. «Электрондық кестені басқару». «Ойлан, Жұптас, Бөліс» әдісі бойынша тақырыппен жұмыстанады.
Оқушылар топ ішінде топ басшысын сайлап алады. Топ басшысы бағалау критерийін құрастырып топ мүшелерін бағалайды.
Қорытынды 271780022606000ІІ. Топтастыру. Венн диаграммасы. Word Excel
/Word мәтіндік редакторы және Excel электронды кестенің қызметтері туралы топтастырып, ортақ қасиеттерін жаз./ Word мәтіндік редакторы және Excel электронды кестенің қызметтері туралы топтастырады, жаңа ойларын қосады, ортақ қасиеттерін жазады.
Интерактивті тақтада әр топ, тапсырмаларын қорғайды. Топ жұмысын, топ атынан шыққан баяндаушыны «Мадақтау сэндвичі» әдісі арқылы басқа екі топ мүшелері бағалайды.
Үй тапсырмасы Ғаламтор ресурстарын және кітаптарды пайдалана отырып, электрондық кесте туралы мәлімет жинап слайд жасап келуі керек.
Рефлексия
Кері байланыс Бағалау Бағалау Оқушылар «3:2:1» кері байланыс парағын толтырады. «Басбармақ» арқылы өзін-өзі бағалайды.
Топ басшысы топ мүшелерінің жұмыстануын бағалайды.