?аза? тілі Дулат Бабатай?лы О,А?тан жас А?тан жас!


Сынып 7"Б"
Тақырыбы Д.Бабатайұлы. «О,Ақтан жас, Ақтан жас! »
Мақсаты Дулат Бабатайұлының өмірбаянымен, шығармашылығымен танысу. «О,Ақтан жас, Ақтан жас! » толғауының идеясын түсіну ,өз ойларын қорытындылай білуге жағдай жасау. Тіл белсенділігін арттыру, оқу мен жазу мәдениетін дамыту
Күтілетін нәтиже Тақырыпты түсіне отырып ойын жеткізе білу арқылы,тақырыпты дұрыс орындауға дағдыланады
7 модульдің қолданылуыАКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
Қолданылатын әдіс-тәсілдер Қарлы кесек, Дара диаграмма, "Пицца"
Қолданылатын ресурстарФлипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук
Ұйымдастыру кезеңі
Тренинг Алтын ереже құру қажеттігі туралы айту.
Әр топқа бағалау парағын таратып беру.

«Сатамын, сатып аламын" ойыны
арқылы психологиялық ахуалды жақсарту
Топ ішінде тәртіп ережелері талданып , сол арқылы сыныптың алтын ережесін құрады.
Бағалау парағы арқылы топбасшысы топ мүшелерін бағалап отырады.
Сабақ кезеңдері ТапсырмаМұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті
Үй тапсырмасы Қанатты сөздер Қанатты сөздерді көріп, қарап шығу Қанатты сөздерді оқиды
Жаңа тақырып Сабақтың мақсатын айту Сабақтың мақсатын біледі
Түсіну « Қарлы кесек» әдісі бойынша тарау тақырыптарына қатысты өздері талқылап, өздері қайталау мақсатында тапсырмалар беріледі
Оқушылар көлемді мәтінді әрқайсысы жеке-жеке топ ішінде оқып шығып топпен талқылайды, Бір оқушы өзінің ойын ақ параққа түсіреді. Қалған оқушылар жалғастырады. Әбден айтар ойы аяқталғанша жалғастырып жаза береді.Топ берілген тапсырмаларды біріге талқылап орындайды
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап , өз ой-пікірлерімен санаса білу
Топпен жұмыс жасау
Қолдану Дара диаграмма
Қолдану арқылы жаңа сабақты түсінеді Дулат Бабатайұлы туралы мәтінді оқып, Дара диаграмманы толтыру
Диаграмманы толтыру арқылы Дулат Бабатайұлының өмірбаянымен танысу
Сергіту сәті От шашу (Фейерверк) Талдау"О,Ақтан жас, Ақтан жас!" өлеңін мәнерлеп оқу, идеясын түсіну. Мұғалім мәнерлеп оқиды, толғаудың идеясын түсіндіреді Оқушылар толғауды мәнерлеп оқиды, идеясын түсінеді
Жинақтау "Пицца" әдісі. Топтарға жаңа тақырып бойынша сұрақтар таратылады. Талдайды , түсіндіреді Оқушылардың мақсаты берілген тақырыпқа байланысты өз ойларын жеткізу
Бағалау Бағалау шкаласы мен бағалау парақтарын таратуТопқа бағалау парақтарын тарату, бағалау шкаласын тақтаға ілу керек Топта бағалау парақшасын бақылаушы толтырады, бағалайды
Рефлексия Стикерлерді толтыру
Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойын стикерге жазып, тақтадағы "Даналық ағашына" іледі Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну Ұсынылған стикерді толтыру, тақтаға ілу
Үй тапсырмасы Д.Бабатайұлы. «О,Ақтан жас, Ақтан жас! » Өмірбаянын оқу, толғауды мәнерлеп оқу. Өмірбаянын оқиды, толғауды мәнерлеп оқиды.
"Приурал мектеп-балабақша кешені" КММ
Ашық сабақтың тақырыбы:
Дулат Бабатайұлы "О,Ақтан жас, Ақтан жас!"
Өткізген: қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі Отепова Г.Н.
2015-2016 жыл