Натурал ж?не б?тін к?рсеткішті д?режелер тарауын ?айталау 7 сынып ж?не К?бейткішті т?бір та?басыны? алдына, ішіне енгізу 8 сынып


Сабақ жоспары
17.10.2015 7 А сынып 8 А сынып
Тақырыбы: Натурал және бүтін көрсеткішті дәрежелер тарауын қайталау
Мақсаты:
Білімділік: Натурал және бүтін көрсеткішті дәрежелер тақырыптары бойынша алған білімдерін жалпылап, тиянақтау Тақырыбы: Көбейткішті түбір таңбасының алдына, ішіне енгізу.
Мақсаты:
Білімділік: Көбейткішті түбір таңбасының алдына, ішіне енгізуге байланысты білімдерін жалпылап, тиянақтау.
Дамытушылық:Тиімді әдіс- тәсілдер арқылы оқушылардың ой- өрісін кеңейту , өздігінен жұмыс жасау, іздену, шығармашылық қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелік:Оқушыларды нақтылыққа, ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, дәлдікке тәрбиелеу.
Көрнекіліктер, ресурстарОқулық, маркер, тақта, компьютер, стикерӘдіс-тәсілдер Жекелей,жұптық, «серігіңді тап», тест, бағдаршам
Сабақтың барысы Қызығушылықты ояту: ұйымдастыру, жағымды атмосфера орнату Амандасу, 7-8 сынып шағын жинақты болғандықтан 7 сынып – 1 топ (3 оқушы) , 8 сынып – 2 топ (4 оқушы)
Сергіту сәті: «Ауада жазу», 4-5 мин.
Мақсаты: Ұзақ отырған адамның денесін ширату.
Баспен,көзбен,бір қолмен,екі қолмен,аяқпен 1,2,3,4,5 сандарын жазу.
7 сынып 8 сынып
Амандасу: тренинг «Қайық»
Графикалық диктант Математикалық диктант
Серігіңді тап
1) а1 = 1) аn - m
2) a0 = 2) аn m
3) an : am = 3) anbn4) an · am = 4) 1
5) (an)m = 5) аn + m
6) (ab)n = 6) a
7) (ab)n 7) аn bmКілті:
1) 6 2) 4 3) 1 4) 5 5) 2 6) 7 7) 3
1) 44= 1) 362) = 2) 16003) 26 = 3) 634) 4100= 4) 2115) 34= 5) 24Кілті:
1) 4 2) 3 3) 5 4) 2 5) 1
Оқушының аты-жөні Қызыл (орындай алмадым) Сары (сенімді емеспін немесе толықтыру қажет сияқты Жасыл (орындай аламын жауабы)
Боранкулова Роза
1)
2)
3)
4)
Какишева Амина Мирашқызы Нәзира
Жасыл: 1) а11 , 2) b16 3) х-1 4) 32а20в5с-15
Сары: 1) а8в12с4 2) 81а2х4 3) с
Қызыл: 22,5х5у6, 31,25м8н2 Оқушының аты-жөні Қызыл (орындай алмадым) Сары (сенімді емеспін немесе толықтыру қажет сияқты Жасыл (орындай аламын жауабы)
Айтмагамбетов Даулетжан 1)32-2323+32 2)
23)2-1(12)21) 4936∙121 =
2)2b∙3a∙8a∙12b 3) 4х +64х – 81х =түбір (х)
1) 36∙225 =90
2) 25643)Көбейткішті түбір таңбасының астына ал:
22= (8)
4)Көбейткішті түбір таңбасының алдына шығар:
а)45= 35
5049 = 527
Жауынбай Азат Марат Гүлім Сафина Римма Тест
1. Көбейтіндіні дәреже түрінде жазыңдар, дәреженің негізі мен көрсеткішін анықтаңдар.
1,8*1,8*1,8*1,8*1,8*1,8;
А)1,86 В)1,8 С)1,83 Д)-1,86
2. Есептеңдер 94
А) 6501 В)6500 С) 81 Д)6561
3. Өрнекті дәреже түрінде жаз. а17*а31
А) а49 В) а40 С) -а40 Д) а48
4. Көбейтіндіні дәреже түрінде жазыңдар, дәреженің негізі мен көрсеткішін анықтаңдар. а*а*а*а*а*а-31 көбейткіш
А) а5-31 В) а6-31 С) а8-31 Д) -а8-31
5. Есептеңдер (-7)2
А)-7 В)-49 С) 49 Д)51
6. Есепте .
А)73 В)7 С) 7-1 Д) 0
7. Санды стандарт түрінде жазыңдар. 4 000 000
А) 4 *106 В) 14 *106 С) 104 Д)10*4
8. Өрнекті дәреже түрінде жаз. а41:а39
А) а2 В)а21 С) а3 Д) а22
9. Көбейтіндіні дәреже түрінде жаз.
А) В) С) Д) 3
10. Өрнекті дәреже түрінде жаз.
А) В) С) Д)
Кілті: 1) а 2) д 3) д 4) в 5) с 6) в 7)а 8) а 9) а 10) в Тест
1. өрнегінің мәнін есепте.
а) 0,72; в)0,1 с)0,2 d)-0,2
2. өрнегінің мәнін тап.
а) 27; в)11 с)-11 d)12
3. Амалдарды орында:
а) -7,7; в)-11,9 с)4,1 d)47
4. бөлшегін иррационалдықтан босат:
а) ; в) с) d)
5. бөлшегін иррационалдықтан босат:
а) ; в) с) d)
Кілті:
Жауаптары: 1.С 2. А 3. А 4. С 5. А
Рефлекция:
Аты-жөні:

Менің сабақтағы мақсатым...
Топта белсенді жұмыс атқару;
Натурал және бүтін көрсеткішті дәреже ережелерін жатқа айту, есеп шығаруда қолдана білу;
Берілген тапсырмаларды мұқият орындай білу.
ұл:

қыз:

Менің сабақтағы бағам:
Сабақ қорытындысы:
Мен мақсатыма жеттім: ия жоқ (қажетінің астын сызу)
Мен келесі тапсырма орындауда қиналдым
Маған жалғыз, топпен, жұппен жұмыс істеген ұнайды.
Тапсырма орындауда көмекті жиі кейде ешқашан пайдаландым.
Менің сабақтағы алған әсерім:
Үйге тапсырма: 7А №105 26 бет
8А №92 32 бет