Т?уке ханны? билік ??руы ж?не оны? за?дары


Тәуке ханның билік құруы және оның заңдары
(Қазақстан тарихы. 7-сынып)

Тақырыбы Тәуке ханның билік құруы және оның заңдары
Мақсаты Тәуке хан тұсындағы Қазақ хандығының ішкі-сыртқы саясатының тарихи кезеңдерінің маңызы туралы білімдерін кеңейту.
1.Білімділігі:оқушылардың ұлттық мемлекет тарихындағы кесек тұлғаның бірі-Тәуке хан және оның тұсындағы Қазақ хандығының ішкі-сыртқы саясаты, «Жеті жарғы»заңдар жинағы,қазақ билері туралы түсініктерін қалыптастыра отырып,тарихи білімдерін дамыту.
2.Дамытушылығы:Оқушылардың өзіндік жұмыс жазу және ой-өрісін,тарихи тілде сөйлеу,ойлау қабілеттерін дамыту.Тақырыпқа қорытынды жасап,өз пікірін айтуға қалыптастыру.
3.Тәрбиелілігі:Оқушыларды адалдыққа,адамгершілікке,елін,Отанын сүюге,салт-дәстүрімізді,Ата Заңымызды құрметтеуге баулу.Тәуке ханның қазақ халқына сіңірген еңбегін түсініп,бағалай білуге тәрбиелеу.
Жалпы мақсатТақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру
Күтілетін нәтижеХҮІІғасырдағы Қазақ хандығы саяси-экономикалық жағдайы,Тәуке ханның саясатының ішкі-сыртқы жағдайы, «Жеті жарғы»заңдар жинағының тарихи маңызын анықтайды.Осыны жан-жақты талдай отырып,сыни көзқарастарын қалыптастырады.Өзіндік пікірлерін білдіріп,тақырыпты қорытындылайды.
7 модульдің қолданылуы АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
Қолданылатын әдіс-тәсілдер Кім жылдам?, Жигсо,ИнсертҚолданылатын ресурстарФлипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук
Ұйымдастыру кезеңі
2 минут
Оқушылар алдын ала топқа бөлінген.
Алтын ереже құру қажеттігі туралы айту.
Әр топ басшысына бағалау парағын таратып беру.
Өз топбасшыларын сайлайды.
Топ ішінде тәртіпережелері талданып , сол арқылы сыныптың алтын ережесінқұрады.
Бағалау парағы арқылы топбасшылар өз топ мүшелерін бағалап отырады.
Тілек айту арқылы сәттілік тілеу
Сабақ кезеңдеріТапсырмаМұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті
Білу
9 минут
Қызығушылық-тарын оятуҮй тапсырмасын сұрау:
«Кім жылдам» ойыны арқылы сұрау
«Миға шабуыл»әдісі
Бейнеролик көрсету. Үй тапсырмасын сұрақтар қойып, диалогқа түсіру.
Сұрақтарға бір-бірден жауап береді.
Оқушылар сыни тұрғыдан ойлана отырып бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады.
Түсіну15 минут Жигсо» әдісі бойынша
1-топ – «Тәуке хан»
Тәуке хан таққа отыруы және оның ішкі-сыртқы саясаты.
2-топ –«Жәңгір хан»
Жеті жарғы туралы мәлімет әкелу.
3-топ – «Есім хан»
Билер және олардың қызметі туралы іздену, өздері талқылап, өздері қосымша тапсырмалар әкеледі. Жаңа тақырыпқа қадам басу үшін Оқушылар көлемді мәтінді әрқайсысы жеке-жеке топ ішінде оқып қорғайды.
Қосымша ақпарат,дерек көздерін табады.
АКТ-ны пайдалану-интернетпен жұмыс.
Талқылайды,сұрақ қояды.
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап , өз ой-пікірлерімен санаса білу
Топпен жұмыс жасау
Қолдану
3 минут Білгенге маржан.Картамен
Жұмыс Топтарға тақырып бойынша және өткен сабақты толық меңгерту мақсатында өзпікірлерін карта арқылы көрсетеді. 1.Топтағы оқушының белсенді қатысуы
2.Хандықтың нақты аумағын табуы
3. Топ басшылары топтарын бағалайды.
Сергіту сәті2 минут «Ғажайып 7 саны»-7 ата,7 қазына,7 жетім,7 ырыс, 7 күн т.б
Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау Оқушылар сергиді.
Талдау 6 минут Тақырыптар туралы постер әдісін пайдалану
1-топ: «Тәуке хан»-билер мен қазіргі судьялардың қандай ұқсастықтары бар?
2-топ: «Жәңгір хан»- Тәуке хан мен ҚР Президенті Н.Ә.Назарбаев саясаттарының қандай ұқсастықтары бар?
Венн диаграммасы
3-топ:«Есім хан»-«Жеті жарғының» ҚР-ның Конституциясына өз әсерін тигізді ме?
Топтарға тақырып бойынша және өткен сабақты толық меңгерту мақсатында өз пікрлерін сурет арқылы қорғайды, ол үшін конвертке салынған сұрақтар таратылады. Тапсырмалар туралы өз ойларын суретке салады Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру, тақтаға шығып тапсырманы қорғау
Жинақтау3минут Топпенжұмыс
Берілген әдіс бойынша оқушылар бүгінгісабақтан не үйренгендігін білу үшін оқушылар өз ойларын айтады.
Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру, өзара пікір алмасады, топпен, жеке- дара тапсырмаларды орындайды
Үйге тапсырма беру: 1 минут 3-топқа:“Венн диаграммасы”
Қазақ хандығын Қазақстан Республикасымен салыстырады
Қазақ хандығының аумағын ҚР территориясымен салыстырады Үлгіні көрсетеді Оқушылар жазып алады
Бағалау
3 минут Топты бағалау (2 мин)
Топ басшыларын тыңдайды. Топты бағалауРефлексия
1 минут Оқушылар бүгінгісабаққа деген ойынын стикергежазып, тақтаға іледі (2 мин)
Оқушыларға стикер толтыруды ұсынуҰсынылған стикерді толтыру
Қазақ хандығының құрылуы
(Қазақстан тарихы. 7-сынып)
Тақырыбы Қазақ хандығының құрылуы
Мақсаты Тақырыптың мазмұнын түсінеді,топпен талдауға үйренеді.Өз ойын ашық,еркін жеткізе білуге дағдыланады.
Жалпы мақсат Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру
Күтілетін нәтижеҚазақ хандығының негізін қалаған Керей және Жәнібек хандар,хандықтың аумағы,халқы,көрші елдермен қарым-қатынасын,тарихи маңызын анықтайды.Осыны жан-жақты талдай отырып,сыни көзқарастарын қалыптастырады.Өзіндік пікірлерін білдіріп,тақырыпты қорытындылайды.
7 модульдің қолданылуыАКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
Қолданылатын әдіс-тәсілдерМиға шабуыл.Көңілді тапқырлар ойыны.Интервью әдісі.Ыстық орындық.Ойлан,бірік,бөліс.
Қолданылатын ресурстарФлипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук
Ұйымдастыру кезеңі2 минут
Тренинг Оқушыларды сапқа тұрғызып,4-ке дейін санау арқылы топқа бөлу.
Алтын ереже құру қажеттігі туралы айту.
Әр топ басшысына бағалау парағын таратып беру.
Фигуралармен бағалау әдісімен бағалау үшін фигуралар таратып беру.
«Сандарды бейнеле»ойыны арқылы психологиялық ахуалды жақсарту.
Өз топбасшыларын сайлайды.
Топ ішінде тәртіп ережелері талданып , сол арқылы сыныптың алтын ережесін құрады.
Бағалау парағы арқылы топбасшылар өз топ мүшелерін бағалап отырады.
Фигуралар арқылы топтар өзара бағалайды.
Әр топ өздеріне берілген сандарды дене мүшелерімен,қимылымен бейнелеу.
Сабақ кезеңдеріТапсырмаМұғалімнің іс-әрекетіОқушылардың іс-әрекетіБілу
Қызығушылық-тарын ояту1. «Миға шабуыл»әдісі
Үй тапсырмасын сұрақтар қойып, диалогқа түсіру.
Сұрақтарға жеке-жеке жауап береді.
ТүсінуКөңілді тапқырлар ойыны бойынша
Топтар арасында жарыс.
Тапсырма беріп,әр топтан ортаға оқушы шығарып ойын ойнату,оқушылардың қызығушылығын арттыру.
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап , өз ой-пікірлерімен санаса білу
Қолдану«Ойлан,бірік,бөліс» тапсырмасы.Суреттен көрсете отырып,постер арқылы. Әр топқа тапсырма беріледі,сол тапсырманы суреттер арқылы көрсетеді,нәтижесін постерге салады. Жеке ойланады,топ болып біріге жұмыс жасайды,басқа топтармен бөліседі.
Сергіту сәті«Балапандар биі»жаттығуын жасау. Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау Интербелсенді тақтадағы бейнероликтегідей жаттығулар жасайды.
Талдау Интервью әдісі арқылы тақырыпты талдау үшін тапсырма беру.Қазақ хандығының құрылуы. Топтарға жаңа тақырып бойынша тапсырмалар таратып,түсініктерін әр топ ортаға шығартып айтқызу. Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау,өз ойлары мен пікірлерін айту.Әдіс бойынша бір-біріне жаңа тақырып көлемінде интервью арқылы сұрақ-жауап жүргізу.Ол үшін әр топтан ортаға оқушы шығып интервью жүргізеді.
ЖинақтауТоппен жұмыс.
Ыстық орындық әдісі арқылы тапсырма беру. Берілген әдіс бойынша оқушылар бүгінгі сабақтан не үйренгендігін білу үшін оқушылар өз ойларын айтады.
Берілген тапсырманы уақтылы орындау,сұрақтарға нақты жауап беру.
БағалауӨзін-өзі бағалау (2 мин)
Бағдарша,бағалау парақшалары Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату. Өзін-өзі топпен бағалайды.
Рефлексия
Оқушылар бүгінгісабаққа деген ойынын стикерге жазып, тақтаға іледі.
Оқушыларға стикер толтыруды ұсынуҰсынылған стикерді толтыру Абылай хан тұсындағы Қазақ хандығы
( Қазақстан тарихы. 8-сынып )
Тақырыбы Абылай хан тұсындағы Қазақ хандығы
Мақсаты Абылай хан тұсындағы Қазақ хандығының ішкі-сыртқы саясаты,қазақ-қытай қатынастары,орыс мемлекетімен байланысы туралы білімдерін кеңейту.
Жалпы мақсатТақырып бойынша ойларын айқын тұжырымдайды.Диалогтік оқытудағы жоғары және төменгі мәртебелі сұрақтарды қойып үйренеді.Оқушының сыни ойлауы қалыптасады.
Күтілетін нәтижеТоптық жұмыс негізінде ынтымақтаса жұмыс жасап,өзгелерді оқыту арқылы есте сақтау қабілеті дамиды.
7 модульдің қолданылуыАКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
Қолданылатын әдіс-тәсілдер«Егер мен...»ойыны.Суреттер сөйлейді.Академиялық дау-дамай әдісі.Аквариум әдісі.Кім жылдам?
Қолданылатын ресурстарФлипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук
Ұйымдастыру кезеңіТренинг
Жүректен-жүрекке тренингі арқылы бір-бірімен амандасады.Топқа бөлу-әртүрлі суреттер таратады,топ ережелерін басшылыққа алып,топтық жұмыс жасайтындарын айтады. Оқушылар бір-біріне амандасуды жалғастырады.Оқушылар ұқсас фигуралармен бірігіп,3 топ құрайды.
Топ ережесін сақтайды.Топтарға бөлінеді.
Сабақ кезеңдеріТапсырмаМұғалімнің іс-әрекетіОқушылардың іс-әрекетіБілім.
Қызығушылық-тарын ояту «Егер мен...» ойыны арқылы үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап беру.
Үй тапсырмасын сұрақтар қойып, диалогқа түсіру.Тақтадағы сұрақтарға жауап беру,топпен тапсырманы орындау,соңына егер мен ойыны арқылы топтар өзара талқыласады.
Оқушылардың берілген тапсырманы орындауы. «Егер мен...»ойыны бойынша оқушылар өткен тапсырма жайында өз қорытындыларын жасайды.
ТүсінуСуреттер сөйлейді.
Тақырыптарға қатысты материалдар бар суреттерін тақтаға іліп,талдау. Суреттегі тақырыптарға қарапмағынасын ашу,жауаын топ болып талдау. Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тақырыпқа қатысты не біліп,не үйренгендерін,тақырып туралы әсерлерін топ болып талдай отырып,ортаға жеткізу.
ҚолдануТоппен жұмыс.Академиялық дау-дамай әдісі арқылы жаңа тақырыпты түсіну үшін арнайы тапсырмаларды қолдану. Оқушыларға тақырып төңірегінде тапсырма таратылады,тапсырманы топ ішінде отырғызып,топпен талқылату.Ол үшін академиялық дау-дамай әдісін пайдалану. Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап , өз ой-пікірлерімен санаса білу
Топпен жұмыс жасау
Сергіту сәті«Қара жорға»биі арқылы жаттығу жасату.
Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау Оқушылар интербелсенді тақтадағы бейнероликтегідей жаттығу жасайды,
Талдау Аквариум әдісі арқылы тақырыпқа тапсырмалар пайдалану.
Тақырып: Абылай хан тұсындағы қазақ хандығы Оқушыларға тақырып төңірегінде тапсырмалар таратылады.Тапсырманы топпен талқылату.Топ ішінен бір сарапшыны тағайындап,басқа топтарға түсіндіреді,қайтадан өз топтарына барып түсіндіргендерін айтады.Ортаға шығып шеңбер жасап,ортаға тапсырмаларын түсіндіреді. Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру, тақтаға шығып тапсырманы қорғау
Жинақтау«Кім жылдам?»ойыны арқылы сабақты жинақтайды. Әр топтан 2оқушы шығып,сұрақтарға жауап береді.
Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру, өзара пікір алмасады, топпен, жеке- дара тапсырмаларды орындайды
БағалауӨзін-өзі бағалау (2 мин)
Бағдарша, бағалау парақшалары Бағалау парақшалары мен бағалау шкаласын тарату Өзін-өзі топпен бағалайды.
Рефлексия
Стикерлерді толтыру.
Екі жұлдыз бір тілек. Оқушыларға стикер толтыруды ұсынуҰсынылған стикерді толтыру Кеңес Одағы
(Дүние жүзі тарихы. 9-сынып)
Тақырыбы Кеңес Одағы
Мақсаты Тақырыптың мазмұны мен маңызын түсіндіру,басқа тапсырмалар мен айырмашылығы мен ұсастықтарын ажырата білуді үйрету.
Жалпы мақсатТақырып бойынша ойларын айқын тұжырымдайды.Диалогтік оқытудағы жоғары және төменгі мәртебелі сұрақтарды қойып үйренеді.Оқушының сыни ойлауы қалыптасады.
Күтілетін нәтижеТоптық жұмыс негізінде ынтымақтаса жұмыс жасап,өзгелерді оқыту арқылы есте сақтау қабілеті дамиды.
7 модульдің қолданылуыАКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
Қолданылатын әдіс-тәсілдерКомпозициялық талдау.Венн диаграммасы.Ыстық орындық.Адасқан әріптер.
Қолданылатын ресурстарФлипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук
Ұйымдастыру кезеңіТренинг
Амандасу.Сынып оқушыларына жағымды ахуал туғызу.
Түгендеу.Топқа бөлу(Мозайка арқылы 3 топқа бөлінеді) Әр топ өз орнына барып сабаққа дайындалады.
Сабақ кезеңдеріТапсырмаМұғалімнің іс-әрекетіОқушылардың іс-әрекетіБілім.
Қызығушылық-тарын ояту Композициялық талдау жасау арқылы үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап беру.
Үй тапсырмасын сұрақ-жауап арқылы оқушылар бір-біріне қоя отырып,сабақ туралы білгендерін ортаға салады.
Оқушылар бір-біріне жақсы сөздер айта отырып,сұрақ-жауап арқылы бір-біріне сәттілік пен жақсылық тілейді.
ТүсінуАдасқан әріптер.
Өткен тақырыпты еске түсіру жіне жаңа тақырыпты ашу. Өткен тақырыпты тексері және жаңа тақырыпқа көшу мақсатында тақтаға шатасқан әріптерді ілу,оқушылар әріптерден құрастырып сөз жазу,тақтаға әр топтан оқушы шығып,өткен тақырып пен жаңа тақырыптың мағынасын ашады,түсіндіреді. Әр топтан оқушы шығып,шатасқан әріптерден сөз құрап,мағынасын ашады,түсіндіреді,талқылайды,өткен тақырыпты жаңа тақырыппен байланыстыру үшін сөзден жаңа тақырыпқа шатасқан әріптерден сөз құрайды.
ҚолдануВенн диаграмманы талдау. Тақырыптың мазмұнын қысқаша аяндайды,тақырыптың ең маңызды,ең қызық жерін табады.Оны неге қызық деп тапқанын тайтады,тақырып туралы ақпарат жинайды,байланыстырады,суреттеп өз бағасын береді. Мұғалімді тыңдау,өз ойлары мен пікірлерін айту.Әдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады.
Сергіту сәті«Қара жорға»биі арқылы жаттығу жасату.
Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау Оқушылар интербелсенді тақтадағы бейнероликтегідей жаттығу жасайды,
Талдау Топпен жұмыс.
Ыстық орындық әдісі арқылы тапсырма беру. Топтарға жаңа тақырып бойынша тапсырмалар таратып,түсініктерін ортаға шығартып айтқызу. Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру, тақтаға шығып тапсырманы қорғау
ЖинақтауШығармашылық тапсырма: «Эссе жазу»арқылы тақырыпты жинақтау. Топ ойынша эссе жазу,жинақтайды,бірін-бірі бағалайды,
Берілген тақырыпқа арнап өз ойларын жеткізу.
БағалауӨзін-өзі бағалау (2 мин)
Бағдарша, бағалау парақшалары Бағалау парақшалары мен бағалау шкаласын тарату Өзін-өзі топпен бағалайды.
Рефлексия
Стикерлерді толтыру.
Оқушыларға стикер толтыруды ұсынуҰсынылған стикерді толтыру Италия.Италияның бірігуі
(Дүние жүзі тарихы. 8-сынып)
Тақырыбы Италия.Италияның бірігуі
Мақсаты Тақырыптың мазмұнын түсінеді,топпен талдауға үйренеді.Өз ойын ашық,еркін жеткізе білуге дағдыланады.
Жалпы мақсат Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру
Күтілетін нәтижеТақырыпты жан-жақты талдай отырып,сыни көзқарастарын қалыптастырады.Өзіндік пікірлерін білдіріп,тақырыпты қорытындылайды.
7 модульдің қолданылуыАКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
Қолданылатын әдіс-тәсілдерМиға шабуыл.Көңілді тапқырлар ойыны.Интервью әдісі.Ыстық орындық.Ойлан,бірік,бөліс.
Қолданылатын ресурстарФлипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук
Ұйымдастыру кезеңіТренинг Оқушыларды сапқа тұрғызып,4-ке дейін санау арқылы топқа бөлу.
Алтын ереже құру қажеттігі туралы айту.
Әр топ басшысына бағалау парағын таратып беру.
Фигуралармен бағалау әдісімен бағалау үшін фигуралар таратып беру.
«Сандарды бейнеле»ойыны арқылы психологиялық ахуалды жақсарту.
Өз топбасшыларын сайлайды.
Топ ішінде тәртіп ережелері талданып , сол арқылы сыныптың алтын ережесін құрады.
Бағалау парағы арқылы топбасшылар өз топ мүшелерін бағалап отырады.
Фигуралар арқылы топтар өзара бағалайды.
Әр топ өздеріне берілген сандарды дене мүшелерімен,қимылымен бейнелеу.
Сабақ кезеңдеріТапсырмаМұғалімнің іс-әрекетіОқушылардың іс-әрекетіБілу
Қызығушылық-тарын ояту1. «Миға шабуыл»әдісіҮй тапсырмасын сұрақтар қойып, диалогқа түсіру.
Сұрақтарға жеке-жеке жауап береді.
ТүсінуКөңілді тапқырлар ойыны бойынша
Топтар арасында жарыс.
Тапсырма беріп,әр топтан ортаға оқушы шығарып ойын ойнату,оқушылардың қызығушылығын арттыру.
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап , өз ой-пікірлерімен санаса білу
Қолдану«Ойлан,бірік,бөліс» тапсырмасы.Суреттен көрсете отырып,постер арқылы. Әр топқа тапсырма беріледі,сол тапсырманы суреттер арқылы көрсетеді,нәтижесін постерге салады. Жеке ойланады,топ болып біріге жұмыс жасайды,басқа топтармен бөліседі.
Сергіту сәті«Қара жорға биі»жаттығуын жасау. Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау Интербелсенді тақтадағы бейнероликтегідей жаттығулар жасайды.
Талдау Интервью әдісі арқылы тақырыпты талдау үшін тапсырма беру.Италия.Италияның бірігуі Топтарға жаңа тақырып бойынша тапсырмалар таратып,түсініктерін әр топ ортаға шығартып айтқызу. Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау,өз ойлары мен пікірлерін айту.Әдіс бойынша бір-біріне жаңа тақырып көлемінде интервью арқылы сұрақ-жауап жүргізу.Ол үшін әр топтан ортаға оқушы шығып интервью жүргізеді.
ЖинақтауТоппен жұмыс.
Ыстық орындық әдісі арқылы тапсырма беру. Берілген әдіс бойынша оқушылар бүгінгі сабақтан не үйренгендігін білу үшін оқушылар өз ойларын айтады.
Берілген тапсырманы уақтылы орындау,сұрақтарға нақты жауап беру.
БағалауӨзін-өзі бағалау (2 мин)
Бағдарша,бағалау парақшалары Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату. Өзін-өзі топпен бағалайды.
Рефлексия
Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге жазып, тақтаға іледі.
Оқушыларға стикер толтыруды ұсынуҰсынылған стикерді толтыру