План урока на тему «My school lunch box» 6 класс


№ 6 орта мектеп Мұғалім: Сыздыкова А.А.
Сынып: 6 «Ә» Күні: 20.10.2015
Сабақтың тақырыбы: «My school lunch box»
Сабақтың мақсаты:
Сабақ мазмұның мақсаттары
Саналатын және саналмайтын зат есімдерді ажырата алады. Some және any белгісіз есімдіктерін қолдана алады.
Оқушылардың Британдық балалардың тамақтануы туралы ақпарат алу арқылы танымдық қабілеттері дамиды.
Оқушылар мектеп қабырғасында тиімді тамақтануға дағдыланады және пайдалы тамаққа таңдау жасай алады.
Күтілетін нәтижелер:
Қажетті лексиканы қолдана отырып «Мектеп» туралы еркін сөйлей алады.
Керекті жабдықтар: Оқулық , маркер, интерактивтік тақта, үлестірмелі қағаздар, бағалау парақтары
Сабақ барысы:
Сабақ кезеңдері Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті
Кіріспе
(7- мин) Organization moment. (1 min)
Ұйымдастыру кезеңі
Мұғалім оқушылармен амандасады.
- Good morning, children and dear guests!
- How are you today? Sit down, please!
- Who is on duty today?
- What date is it today?
- What is the weather like today?
- What was your h/t for today?
- Thank you, you may sit!
Dividing into 3 groups. (2min)
Үш топқа бөлеу.
Мұғалім оқушыларды себет ішінен жемістерді таңдап алуын сұрайды. Сол арқылы 3 топқа бөлінеді: «Bananas», «Apples» and «Oranges».
Мұғалім топтық ережені үнемі естерінде сақтау, бір-бірінің пікірін тыңдау, басқаның ойымен санасу, керектігін ескертеді.
(Слайд 2) Топ жұмысының ережесі.
be active
be polite
share your opinion
give new ideas
listen and respect other pupils
work together
do remember about the time
Checking – up the home task. (2 min)
Үй жұмысын тексеру
Мұғалім үй жұмысын жұпта тексертеді. Оқушыларға дәптерлерін бір-бірімен алмасуын сұрайды. Тақтаға дұрыс жауабын шығарады.
I’ve got a mobile phone.
Have you got any sweets?
We haven’t got any money.
We’ve got some sandwiches.
(Слайд 3) Үй жұмысының жауаптары

Introduction. (2 min)
Мұғалім оқушыларға сұрақ қояды. Қазақстан мемлекетінің оқушылары, әдетте мектепке қандай тамақ әкеледі? Оқушыларды тақтаға бір-бірден шығып тағам атауларын жазады.
What have you got in your lunch box?
School lunch box

(Слайд 4) Қорап суреті
Мұғаліммен амандасады. Оқу құралдарын түгелдеп бар назарларын сабаққа аударады.
- Good morning, teacher!
- We are fine, thank you.
- I am on duty today.
- Today is the 20th of October.
- Today is cold and windy.
- The home task was Ex: 8
Оқушылар топ ережесін естеріне түсіреді. Оқушылар өздерін реттейді. Оқушылар карзина ішінен жемістерді таңдап алып өз тобына отырады. Берілген тапсырмаларды мұқият тыңдайды.
Оқушылар жұпта бір-бірінің үй жұмыстарын тексереді. Тексеру барысында бір-бірін бағалайды. Дұрыс жауаптарын тақтада қарап тексереді.
Оқушылар интерактивті тақтаға шығып тағамдардың аттауларын жазады.
Мысалы: баурсақ, чипсы, сухарики, кәмпит, печенье, сок, кроосаны, алма, банан.
baursak, chips, crackers, sweets, biscuits, juice, croissants, apples, bananas.
Тұсаукесер
(5- мин) To give a new information (5 min)
Жаңа ақпарат беру
Мұғалім слайд бойынша оқушыларға Британия мемлекетінің оқушылары мектепке қандай тамақ әкелетіндері туралы мәлімет береді. Оқушылардың ойларын сұрайды.
Cultural information:
In British Secondary schools, children usually choose between a lunch provided by the school and a packed lunch taken from home. Pupils from low income families get a free school meal, but most children pay for theirs. Some pupils also go to buy food at the shops in the area and a few go home for lunch. There is currently a big public campaign to make both packed and cooked school lunches as healthy as possible.
(Слайд 5-7) Интерактивтік тақта
Оқушылар тыңдайды. Өз ойларын айтады.
Негізгі бөлім
(26-мин) Топтық жұмыста бағалау критериі
Мұғалім әр топ басшысына бағалау критерилерін береді.
№ Аты жөні, Тегі
Excellent
Good Satisfactorily
Bad
1 2 3 4 5 Task 1. (3 min)
Жаңа сөздерді тыңдау және қайталау
Мұғалім жаңа сөздерді слайд және СD- диск арқылы көрсетеді және тыңдатқызады.
Orange 7. Chocolate bar
Ham sandwiches 8. Cheese sandwich
Yoghurt 9. Cake
Biscuits 10. Apple
Chicken 11. Crisps
Salad
(Слайд 8-19) Жаңа сөздерге байланысты суреттер.
Task 2. (5 min)
Ex: 2, p 42Диалогпен жұмыс.
Мұғалім оқушыларға 2 - жаттығудың диалогын екі рет тындатқызады, содан соң мұғалім кітаптарын жапқыздырып
3 топқа қиылған диалог сөйлемдерін береді.
(Слайд 20) Диалогқа байланысты суреттер 1 топ
Molly: What have you got in your lunch box today, Ben?
Ben: I’ve got a ham sandwich and some biscuits.
Molly: Have you got any salad?
Ben: No, I haven’t, but I’ve got yoghurt.
Molly: Umm. Thank you.
2 топ
Molly: And Ben, what’s Della got in her lunch box?
Ben: She’s got a chocolate bar, a cheese sandwich and some crisps.
Molly: Has she got an apple?
Ben: No, she hasn’t, but she’s got some cake
Molly: I see. Thank you.
3 топ
Molly: And lastly, what has Craig got?
Ben: He’s got some chicken and some salad.
Molly: Has he got any fruit?
Ben: Yes, he has. He’s got an apple and an orange.
Molly: Great. And has he got any chocolate bars or cake?
Ben: No, ha hasn’t.
Task 3. (7 min). Practice work
Практикалық жұмыс
Мұғалім оқушыларға бір-бір қораптан береді. Үстел үстінде әр-түрлі тағамдар қояды.
(Слайд 21) Интерактивтік тақта
Who is the winner of the healthy lunch box?
Сергіту сәті (1 min)
Bread and butter, milk and tea,Put your finger on your knee.Bread and butter, cake and ice,Put your hands on your eyes.Bread and butter, duck and rose,Put your finger on your nose.Bread and butter, juice and eggsPut your hands on your legs.
Task 4. (4 min)
Revision of grammar rules.
Грамматиканы қайталау.
Мұғалім оқушыларға саналатын және саналмайтын зат есімдер туралы жаңа сөздер арқылы естеріне түсіреді.
Мұғалім оқушыларға таблицаны
толтыруға береді.
Countable and Uncountable nouns
chairs sand salt
apple air coffee
books rain water
hot dog pizza crisps
yoghurt snow
chocolate bar milk
pen juice
sandwich money
telephone hair
bananas sugar
(Слайд 23-25) Интерактивтік тақта
Task 5. (4 min)
Ex: 3, p43 Тындалым.
Мұғалім аудио таспа қосады.
Естіленген ақпарат бойынша тапсырма орындайды.
Task 6. (2 min)
Мұғалім оқушыларға деңгейлік тапсрымалар берді. Оқушылар бағалау критерилерімен танысады.
Әр топ ішінен, спикер, таймкиппер және көшбасшыны тағайындайды.
Оқушылар жаңа сөздерді СD-диск арқылы тыңдайды және слайд арқылы көреді. Өздерінің тыңдау, көру қабілеттерін дамытады.
Оқушылар жаңа сөздерді тыңдап болғаннан кейін, 1жаттығуның, 42 беттегі суреттерден сөздерді тауып алады.
Оқушылар СД дисктен диалогты екі рет тындайды, мұғалім берген қиылған сөйлемдерден диалог құрастырады.
Әр топ сол тағамдардан таңдап денсаулыққа ең пайдалы тағамды қораптың ішіне жинайды.
Оқушылар сөйлемдерді тақтадан оқып жаттығу жасайды.
Әр топ тақтадағы сөздерді қолдана отырып таблицаны толтырады.
Оқушылар аудиотаспа арқылы мәтін тыңдайды. Тапсырманы орындайды.
She’s got
Chicken sandwich
Some salad
An orange
Yoghurt
Some crisps
Biscuits
She hasn’t got
Any chocolate bars
An apple
Any cake
Оқушылар деңгейлік тапсырмаларды орындайды.
Рефлексия
(7-мин) Мұғалім үй жұмысын береді.
1 жаттығудағы сөздерді жаттау.
Оқушылар үй жұмысын күнделіктеріне жазады.
Бағалау парағы бойынша әр топ басшысы өзінің тобын бағалайды.
Рефлексия жасайды