Хал?ы ж?не айма?ты? саяси картасы ,Аустралия Ода?ы география (7 сынып)


Қарғанды облысы Қаражал қаласы Жәйрем № 10 жалпы білім беретін орта мектебі
Мухамеджанова Іңкәр Габитовна
Пәні: Материктер мен мұхиттар географиясы
Сыныбы: 7 «В»
Мерзімі: 18.12.2014ж
Тақырыбы: Халқы және аймақтың саяси картасы ,Аустралия Одағы
Мақсаты: Оқушыларға халқы және аймақтың саяси картасы,Аустралия Одағы жайлы жалпы мәлімет бере отырып, сыни ойлауға жетелеу.
Міндеттер: Тақырыпты оқып, негізгі ойды өздері ашуға мүмкіндік беру;
Тақырыпқа баға беру арқылы өмірдегі жағдайлармен салыстыру;
Топпен жұмыс, болжау стратегиясын пайдаланып оқушылардың өзіндік жұмыс істей білуі;
Ресурс: оқулық ,интербелсенді тақта, маркерлер, көңіл-күйді білдіретін стикер.
Модуль:Білім беруде АКТ-ны пайдалану, « Білім берудегі басқару және көшбасшылық», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», « Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Талантты және дарынды балаларды оқыту», «м-о», «о-о».
Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер мен стратегиялар: «Шаттық шеңбері», топтасу, «Миға шабуыл» стратегиясы, “Алтын балыққа арналған аквариум”стратегиясы, «Тақырыптық түйінді сөздер» стратегиясы , Жұптық әңгіме, “Түртіп алу стратегиясы”,Сергіту сәті, “Стикерлермен диалог”,Рефлексия «Екі жұлдыз, бір тілек», Формативті бағалау, өзін – өзі бағалау, топ аралық бағалау
Уақыты
Сабақ кезеңдері Жоспар мазмұны Мұғалім іс – әрекеті Оқушы іс – әректі Бағалау Ресурстар
Кіріспе
3 минут Психологиялық ахуал Оқушылардың топқа бөлінуі стикер түсімен топқа бөлу. Шаттық шеңбері.
Оқушыларды стикер түстерімен 3 топқа бөлінді.Топ аттарын табиғат зонаарына байланысты қояды. Өте жақсы! От шашу. смайликтер
Тұсаукесер бөлімі
10 минут
Алтын балыққа арналған аквариум

“Тақырып-
тық түйінді сөздер” 1. Аустралия матреигінің басқа материктерден айырмашылығы қандай ?
2.Өсімдліктермен жануарлардың қанша пайызы Аустралия материігіне тән?
3.Джон Эйр оңтүстік жағалаудағы шөлді қалай атаған?
Аустралия,налларбор,
вилли-вилли,Африка,самум,са-
ғым,Конго 1. Матреикте басқа ешбір жерде табиғат жағдайда кездеспейтін энедмик өсімдіктері ,эвкалипт,казуарина мен жануарлар кенгуру,үйректұмсық,ехидна тіршілік етеді.
2.Өсімдіктердің 75%-ы,ал жануарлардың 90%-дайы тек қана Аустралия материгіне тән.
3.Джон Эйр оңтүстік жағалаудағы шөлді Наларббор деп атаған.
Аустралия,налларбор,вилли-вилли.
Балық суреттері
Екі шыны банкі
Негізгі бөлім
10 минут "Жұптық әңгіме"
«Жұптық әңгіме»
Мақсаты:
Идеяларды құрастырып, белсенді тыңдап, бар ойын талқылауға шоғырландыруға мүмкіндік береді. Жұптарды қолдану оқушыларға сөйлеуге және үлкен топтарда өзін сенімсіз сезінетін оқушыларға көмектесуге мүмкіндік береді.
Нәтиже:Оқушылар мәтінді оқиды. Тақырып бойынша мағлұмат алады, бірін – бірі толықтырады, пікір алмасады.
Әр топ бірін бірі бағалайды Әр топта өздерінің түстері
Интербелсен
ді тақта
2 минут «Түртіп алу» стратегия-
сы Налларбор
Вилли-вилли Налларбор-латын тілінен аударғанда бұл атау ағашсыз деген мағына білдіреді.
Вилли-вилли-шаңды дауылдар мен құмды дауылдар
От шашу Оқулық , қалам, дәптер,
2 минут Сергіту сәті Қара жорға биі Оқушылар көріп тұрған қимыл қозғалыстарын қайталайды. Жарайсыңдар! Интербел-сенді тақта
8 минут Стикерлермен диалог
І-топ
Тропиктік шөл және шөлейт зонасы
ІІ-топ
Саванналар мен сирек ормандар
ІІІ-топ
Ылғалды тропиктік және субтропиктік ормандар
От шашу Интербелсен
ді тақта, маркер, флипчарт,
Рефлексия
2 минут «Екі жұлдыз, бір тілек» Әр оқушыға стикер таратып беру Сабақ бойынша екі сәтті шыққан және алдағы сабаққа бір тілек жазу.
Стикер
4 минут Үйге тапсырма 27- түсініп оқу Күнделікке жазып алу Күнделік
Бағалау
4 минут Формативті жә-не жиынтық бағалау, өз – өзін бағалау, Өз – өзін бағалау, мұғалімның жиынтық баға шығаруы Өз – өзін бағалау.
Топбасшының бағалауы.