Алкендер. Полиэтилен №2 (2.2)к?рсетілім: метан, этилен, ацетиленні? жануы.


Сабақтың тақырыбы: С.А Аррениустың электролиттік диссоциациялану теориялық негізгі қағидалары, электролиттік диссоциациялану механизмі.
Жалпы  мақсаты: Электролиттердің қасиеттерін зерттей отырып, диссоциациялану теориясы мен қағидаларын  біліп тану, иондалу  реакцияларының мәнін түсіну, диссоцицияалану теңдеуін сауатты жаза білуге дағдыландыру.
Міндеттері: - Диссоциациялану теориясына сүйене отырып,  электролиттерді иондарға ыдырата білуге үйрету
- Диссоциациялану механизмінің мәнін ұғындыру.
Күтілетін нәтижелер: 
- Электролиттердің диссоциациялануын зерттеген ғалымдар туралы біледі  Аниондар  мен катиондар  ерекшеліктерін ажырата алады  Диссоциациялану реакция теңдеуін  жаза біледі  Есте сақтау қабілеті артады , өзін – өзі бағалайды
Түйінді идея: 
           катиондар , аниондар, диссоциациялануСабақ кезеңдері, модульдер Мұғалім әрекеті Тапсырма мазмұны Оқушы әрекеті Бағалау РесурстарҰйымдастыру бөлімі: (5 минут)
 
  Білім беру мен білім  алудағы жаңа тәсілдер
  Оқыту үшін және 
оқуды бағалау 
Оқушылармен амандасу, түгелдеу, сабаққа даярлығын қадағалау. Сабақтың мақсаты, міндеттерімен таныстыру, сергіту сәтін өткізу
Үй тапсырмасын пысықтап, еске түсіру , тест жұмысын алу 
Электролиттердің диссосациациялану механизмін слайдтар, тірек сызбалар, суреттер  сұрақтар арқылы түсіндіру 
1 топ Мына заттардың диссоциациялану түрлерін  құр.
І топ 
1) NaOH  FeCL2 H2SO4 
2) Ас тұзы мен қантқа
Вент диаграммасын құру 
ІІ топ 
1) MgSO4  HCl  FeSO4
2) Қышқылдар  синквейн 5 жол өлен
ІІІ топ 
1)H2O  CuSO3   HNO3
2)эссе «диссоциация»
IV топ
1) H3PO4  KOH   CaSO4  
2) «ББҮ» сызба әдісі 
Сергіту жаттығуларын жасау 
 
Шеңбер болып тұрады
«Менің бүгін сабаққа дайындығым» атты тренинг  өткізу, жұп-жұп болып   біріне-бірі сұрақ қояды. 
Қажетті материалдарды дәптерлеріне түртіп отыру 
Тапсырманы жеке орындайды сосын жұптасып ақылдасады топқа ұсынады
формативті бағалау
Формативти смайликтер арқылы бағалау 
Смайликттер «үш шапалақ»
«Екі жұлдыз бір тілек»   АКТ
Доп, смайликтер, сұрақтар.
Слайдтар тірек сызбалар, дәптер, АКТ
 
Кітап дәптер маркерлерІІ. Қызығушылықты ояту 
  Білім беру мен 
білім  алудағы жаңа тәсілдер.
  Білім  беруде 
АКТ-ны пайдалану 
  Сыни  тұрғыдан 
ойлауға уйрету 
ІІІ Мағынаны тану 
  Білім беру мен  
білім алудағы жаңа тәсілдер 
  Білім берудегі 
басқару және көшбасшылық
  Оқыту 
үшін бағалау, оқуды бағалау
  Оқушылардың 
жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
Сергіту жаттығуларын жасау 
 
Шеңбер болып тұрады
«Менің бүгін сабаққа дайындығым» атты тренинг  өткізу, жұп-жұп болып   біріне-бірі сұрақ қояды. 
Доп, смайликтер, сұрақтар.
Слайдтар тірек сызбалар, дәптер, АКТ
IV  Ой толғаныс 
  Оқыту мен 
оқудағы жаңа тәсілдер
  Сыни тұрғыда 
ойлауға үйрету
  Оқыту мен  оқуда 
АКТ – ны пайдалану  Оқытуды басқару
және көшбасшылық
V  Сабақты қорытындылау
Уйге тапсырма Оқушылардың  бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс орындауға бағыт беру 
Оқушыларға кері байланыс жазуға стикерлер  таратып  беру
 
§6.  32 бет 1-6 жаттығу «Сен  маған, мен  саған» ойын.
 
Деңгейлік тапсырмалар 
Сабақ барысы бойынша кері байланыс алу Көңіл куй картасын, өзін-өзі бағалау картасын  толтыру, кері байланыста жазып беру.
 
Көңіл-күй, өзін-өзі бағалау экрандарын толтыру кері байланысты жазуТоп басшылары топ мүшелерінің смайликтері арқылы арқылы жазбаша мағлумаматтар беру
Маркерлер, оқулық, постерлер 
Стикерлер, смайликтер.
Жүктеу үшін астындағы жарнаманы басыңыз