Математика п?нінен саба?ты? та?ырыбы ?айталау


Қызылорда облысы Қазалы ауданы Аранды ауылы №97 орта мектеп Кадирова Жадыра Толықбайқызы (Бастауыш сынып мұғалімі)
Пәні:Математика Мектеп: № 97 орта мектеп
Күні: 22.02.17. Мұғалімнің есімі: Ж.Кадирова
Сынып: 2 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы Қайталау. Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) Бірдей азайғыштардың,қосылғыштардың айырмасының мәнін табу.
Сабақ мақсаттары: Барлық оқушылар:
Практикалық әрекеттің және сәкес терминдердің мән-мағынасын ашады..
Оқушылардың басым бөлігі:
Екі амалмен шығарылатын есепті талдайды.
Кейбір оқушылар: Есепті екі амалмен шығарылатын есепке айналдыра алады.
Тілдік мақсат Оқушылар: Бір амалмен шығарылатын есепті талдайды,және түрлендіреді.
Пәнге бағытталған лексика және терминдер:Бірдей сандар,екі амал сөздерін ұғынып қолдана алады.
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
2-ден неше рет алынатындығын анықтайды.
Жетістік критерийі 1Бірдей сандарды азайтқандағы айырманың мәнін табады.
2.Жаңа термин сөздердің мағынасын түсінді,салыстырды
Алдыңғы оқу Қайталау.
Сабақ барысы Сабақ кезеңдері
Басталуы
2-мин
3-мин
5-мин Сабақта орындалуы тиіс іс-әрекеттер
Ұйымдастыру кезеңі
1.Сәлемдесу
Топтастыру.
“Сиқырлы құмыра” арқылы топтастыру әрі түрткі болу.
1.Алғырлар тобы
2. Білгірлер тобы.
Үй тапсырмасын тексеру.
7-мысал.
«Таза тақта»әдісі арқылы сұрақ-жауап Ресурстар
“Математика 2-сынып “Атамұра”
Қағаз қималары
Ортасы-
20-мин
5-мин
Негізгі бөлім
1-2-есеп.
Топтық талдау.
Әр топқа 3-4-мысаларды бөліп беру.
Шығарған есептерін түсіндіру.
Екі-жұлдыз, бір-ұсыныс айт
Кеңейтілген тапсырма.
5-мысал.
(жұптық бағалау) Интербелсенді тақта
Аяқталуы
5-мин
1-мин
2-мин
2-мин
Сабақты бекіту: “Қоржын” әдісі арқылы сұрақ-жауап.
Үйге тапсырма:
6- мысал.
Кері байланыс
Табыс индикаторы
Қызыл-жақсы
Көк-орташа
Ақ-әлі көп білуім керек
Әр түстің турасына стикерге жазылған өз атын іледі
Бағалау.(Жұлдызшалармен бағалау)
Қосымша ақпарат Саралау- сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлай-сыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күр-делендіруді қалай жоспар-лайсыз? Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
Оқушыларға бағыт-бағдар беремін.
Қабілеті жоғары оқушыларға айрықша тапсырма беремін.
Оқушыларға топтық,жұптық,жеке бағалауды тамсырамын,сабақ соңында барлық балды қосып,қорытынды бағасын шығарамын. Бейнелеу пәнімен байланысты.
Интербелсенді тақтамен жұмыс жасатамын.
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? Қорытынды бағалау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқуды да, оқытуды да)?