Орыс мектептеріндегі ?аза? тілі п?ніне арнал?ан саба? жоспары. 6-класс


Пәні: қазақ тілі
Класс:6
Күні:
Сабақтың тақырыбы: Қуанар ана
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға ананың өмірдегі маңызын ұғындыру.
Дамытушылық: Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын ояту.
Тәрбиелік: Әйелдер қауымын қастерлеуге, қадірлеуге тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: оқулық, отбасы мүшелерінің суреттері, үнтаспа.
Сабақтың түрі:аралас сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілдері: түсіндіру, сұрақ-жауап.
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылармен амандасып, түгелдеу. Сабаққа дайындықтарын қадағалау.
ІІ.Өткен сабақты тексеру.
12-беттегі 1-тапсырма
ІІІ.Жаңа сабақ.
Сөздікпен жұмыс
Жастық-подушка
Мамық-пух
Білек-предплечье, здесь: рука
Бөбек-малыш, младенец
Сергу-приободряться
Шаттану-радоваться
Алаңсыз берілу-беззаботно, беспечно
Сәулесін шашқан күн-яркое солнце
Аңғару-заметить
Бейнелеу-изобразить
Ынта-ықылас-весь интерес, все усердие
Тапқырлық-находчивость, асторумие
Сүйсіну-восхищаться, быть довольным
Ашық аспан-ясное небо
Тосылу-осекаться
Күлімдеген күн- сверкающее солнце
Сусепкіш-лейка
Себелету-брызгать
Жайнай түсу-расцветать
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау
1-тапсырма. Өлеңді оқып, сұрақтарға жауап беріңдер. «Қуанар ана»
Сұрақтар:
Ана баласын қалай өсіреді?
Ананың көңілі қай уақытта сергиді?
Ел-жұртына ана қандай жағдайда мақтанады?
2-тапсырма. Берілген ережемен танысып, есте сақтаңдар. «Буын.Буын түрлері»
3-тапсырма. Өлеңнен алынған мына сөздерді буынға бөліп, үш бағанға ажыратып жазыңдар. (жазбаша)
Жастық, жүрек, мамық, білек, бөбек, ана, ел, жұрт.
4-тапсырма. Мәтінді сөздіктің көмегімен рөлдерге бөліп оқыңдар. «Бұлт салынбаған сурет»
IV.Бекіту. Бес жолды толтыр.
Кім? ана
Қандай? жақсы, мейірімді
Не істейді? үйретеді, отырады, айтады
. Менің анам тамақ пісірді.
Мағынасы жақын сөз. шеше
V.Үй тапсырмасы.
Үш деңгейлі тапсырмаларды орындау. «Бұлт салынбаған сурет»
VI.Бағалау.