Конспект уроку Узагальнюючий урок з теми геометричні перетворення

Оріхівський відділ освіти





Урок
з використання комп’ютера у 9 класі на тему "Узагальнюючий урок з теми "геометричні перетворення"

Вчитель Комишуваської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Пісоцька В.В.











Мета уроку: узагальнити знання з теми "Геометричні перетворення"; з метою зацікавлення учнів геометрією представити на їх розсуд інформацію про застосування геометричних перетворень в живописі; розвивати геометричну уяву, уважність спостережливість; виховувати старанність.
Тип уроку: засвоєння знань, умінь, навичок.
Обладнання: комп’ютери, проектор.
ХІД УРОКУ
І. Орг. момент.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
маючи в наявності програмний засіб "Геометрія 7-9. Конструктор уроків", використаємо його для індивідуального прослуховування слабими учнями, з подальшими доповідями про почуте. Учні працюватимуть в наушниках, тому класу вони не заважатимуть;
один учень отримує теж індивідуальне завдання: пошук деяких визначень в Інтернеті. Результат його пошуку доповнить дослідження про інші види перетворень;
частина учнів проходить комп’ютерне тестування з теми. В цей час з іншими учнями проводиться фронтальна бесіда. Так всі учні класу будуть охоплені перевіркою теоретичних знань.
ІІІ. Розв’язування вправ. Спочатку повторюємо всі побудови: симетрію відносно точки, прямої, поворот, паралельне перенесення.
Картка № 1.
В які точки перейде точка А (2; -7) в результаті симетрії відносно початку координат; симетрії відносно осі Ох; Оу?
Картка № 2.
В результаті паралельного перенесення точка А (4; -2) переходить в точку В (-6; 5). У яку точку перейде в результаті цього самого перенесення точка С (3; 4) ?
На дошці розв’язуємо вправи на використання коефіцієнта гомотетії, коефіцієнта подібності фігур:
№ 696, 704, 707, 708.
ІV. Перегляд і обговорення презентації "Геометрія і мистецтво".
Вступне слово вчителя:
Коли ми починали вивчати геометрію, я розповідала вам, ця наука виникла з потреб землеробства. Але в процесі свого розвитку геометрія стала в нагоді не лише землеробам. Зараз не важко назвати галузі чи сфери життя, де б не використовувалася геометрія. Побудувати дім, зробити ремонт, вирити колодязь, розрахувати короткий шлях, по якому пройде водо- чи газовід, спроектувати парове опалення в будинку, виготовити меблі, знайти висоту дерева і таке подібне. Та не тільки в побуті ми зустрічаємося з геометрією. Я пропоную переглянути презентацію, в якій показано, найвидатніші художники і скульптори в своїх шедеврах використовували геометричні перетворення, які ми з вами зараз вивчаємо і такі, яких в шкільному курсі геометрії немає. На початку уроку я давала завдання учневі знайти в Інтернеті визначення таких понять як "антисиметрія", "кольорова симетрія", "ритм", "золотий переріз". Послухаємо, що він знайшов. Давайте поглянемо на геометричні перетворення в живописі. Зробіть для себе висновки, можливо хтось зацікавиться інформацією і напише реферат про використання геометрії в мистецтві.

V. Аналіз і обговорення комп’ютерних тестів, які проходили учні на початку уроку.

VІ. Підсумок уроку.
Домашнє завдання: ст. 143 контрольні запитання, виконати тестові завдання на сторінці 145.


15