Урок-гра з фізичної культури 1 клас ПЛАН-КОНСПЕКТ

Урок-гра з фізичної культури
1 клас
ПЛАН-КОНСПЕКТ

Тема: Гімнастика
Мета:
формувати потребу в особистому фізичному вдосконаленні на основі розвитку стійкої зацікавленості у фізичній культурі;
засвоїти і вдосконалити рухові навички лазіння і пере лазіння;
сприяти розвитку рівноваги, координації в просторі та укріпленню м’язового корсету через загальнорозвивальні вправи;
виховувати увагу, наполегливість, дисциплінованість.
Інвентар: гімнастичні лави, м’ячі, секундомір

Хід уроку

№ з/п
Зміст уроку
Дозування
Організаційно-методичні вказівки

І. Підготовча частина (15 хв.)


Шикування у шеренгу. Привітання
Повідомлення завдань уроку.
1хв
Постава, зовнішній вигляд.
(повідомити, що надійшов лист від казкових героїв. Вчитель запрошує казкових героїв на урок)


Ходьба:

на носках;

на п’ятах;

на зовнішньому боці стопи;

на внутрішньому боці стопи;

навприсядки.

1хв
Стежити за чіткістю виконання
Казкові герої виконують вправи разом із дітьми
Встаємо на носочки –
Ходимо, як лисички.
Встаємо на п’ятки –
Тепер ми пінгвінятки.
Тримаємо спинки рівненько,
Голову пряменько.
Потім йдемо, як ведмідь
Збоку-вбік, збоку-вбік.
А тепер, мої малята.
Навприсядки, як каченята.



Біг:
звичайний;

з підніманням колін;

із закиданням гомілок;

з підскоками і сплесками руками над головою;
2хв

Переходимо на біг:
З підніманням скачком ніг,
Робимо як курчатка –
Торкаємось стегон п’ятками,
Якщо вище стрибнемо –
Комарика зловимо.


Ходьба:
- звичайна (підняти руки через сторони вгору – вдих, опустити руки – видох)
1хв
Переходимо на крок –
Дихаємо як вітерок.


Загальнорозвивальні вправи:
В.п. – о.с., руки на поясі. Нахили головою
В.п. – о.с., руки до плечей.
1-2 – коло руками вперед; 3-4 – коло руками назад.
В.п. – о.с., права рука вгору, ліва – вниз. Зміна положення рук.
В.п. – о.с., руки перед грудьми зігнуті у ліктях. Відведення рук назад.
В.п. – о.с., руки на поясі.
1-2 – нахили тулуба вправо; 3-4 – нахили тулуба вліво.
В.п. – о.с., руки внизу, пальці рук – в “замок”.
руки вгору; 2 – нахил уперед; 3 – нахил униз; 4 – в.п.
В.п. – о.с., руки на поясі.
1-2 – оберти тулубом управо; 3-4 – оберти тулубом уліво.
В.п. – о.с., руки за голову.
1-2 – оберти тазом управо; 3-4 – оберти тазом уліво.
В.п. – руки на поясі. 1 – випад правою ногою вперед, руки на коліно правої ноги; 2 – в.п.; 3-4 – те саме лівою ногою.
В.п. – сидячі, ноги прямо.
1-3 – Нахили тулуба вперед, 4 – в.п.
В.п. – те саме.
1 – зігнуті ноги в колінах; 2 – підняти вгору під кутом 450 ; 3 – поставити зігнуті в колінах ноги на підлогу; 4 – ноги прямо.
В.п. – о.с. Стрибки:
10 разів – на правій нозі
10 разів на лівій нозі
10 разів на двох ногах.
В.п. – о.с. 1 – руки вгору, вдих; 2 – руки вниз, видих
10 хв
5-6 разів
6-8 разів


6-8 разів

6-8 разів

6-8 разів


6-8 разів



6-8 разів


6-8 разів


6-8 разів


6-8 разів

6-8 разів







6-8 разів

Постава




Руки рівні, не зігнуті в ліктях




Спина рівна



Руками торкнутися підлоги, потягнутися, прогнутися


Ноги на місці







Спина рівна


Ноги в колінах не згинати, торкатися кінчиками пальців носків




Чіткість виконання







ІІ. Основна частина (17 хв.)


Вправи на рівновагу

Ходьба по лаві на носках.
Ходьба по лаві приставним кроком
Ходьба по лаві з переступанням через набивні м’ячі.
6 хв.
Казкові герої виконують разом із учнями

Руки в сторони
Рухатися боком
Координація


Лазіння по гімнастичній лаві:
Лежачі на животі, підтягуючись двома руками;
Лежачі на животі, підтягуючись руками по черзі
6 хв.

Узгодженість рухів.

Фінальні зусилля.


Рухлива гра “Совонька”
5 хв.
Гру проводять казкові герої

Заключна частина (3 хв.)


Шикування у шеренгу
2 хв.



Ходьба, вправи на відновлення дихання та розслаблення.

В обхід по залі


Підсумки уроку. Оцінювання учнів.
1 хв.
Відзначити кращих учнів. Прощання з казковими героями.
Організований вихід












Заголовок 115