Тема: Трикутник і його елементи



-165100163830 Подорож у країну
трикутників
00 Подорож у країну
трикутників
-16573561785500

Вчитель Гречана Т.І.
Тема: Трикутник і його елементи
Мета:
- Засвоєння учнями змісту означення,назв елементів та властивості сторін трикутника (нерівності трикутника);
- Навчити виділяти ознаки різних видів трикутників, об'єднувати трикутники по групах на основі виділених ознак;
-На готовому рисунку розпізнувати трикутники та називати їх елементи .
- Навчити вести дослідження, аналізувати отримані дані і робити висновки;
Тип уроку: Засвоєння знань , вироблення вмінь.
Обладнання: комп'ютер, різнокольорові палички, роздатковий матеріал, презентація в Power Point .
Хід уроку
I. Організаційний момент (оголошення теми, визначення цілей діяльності) (Слайд 1 ).
ІІ. Усна робота . Актуалізація опорних знань у формі бесіди.
У ч і т е л ь . Сьогодні ми з вами подорожуємо у Країну трикутників, де відкриємо і дізнаємося багато нового і цікавого про ці геометричні фігури.А подорожувати будемо у групах.
Давайте згадаємо, що відомо вам про трикутники .
- З яких елементів складається трикутник? Як вони називаються? ( З трьох точок,які називаються вершинами і трьох відрізків, які називаються сторонами).
- Чи з будь-яких точок можна скласти трикутник? ( Ні . Лише з трьох точок, які не лежать на одній прямій)
- Які види трикутників виділяють за ознакою: залежно від величини кута?
(Прямокутний, тупокутний, гострокутий.)
- Який трикутник називається прямокутним? (Трикутник, у якого один з кутів прямий.)
- Який трикутник називається тупокутний? (Трикутник, у якого один з кутів тупий.)
- Який трикутник називається гострокутним? (Трикутник, у якого всі кути гострі.)
- Які види трикутників виділяють за ознакою: залежно від сторін ?
- Як можна назвати трикутник, у якого всі сторони рівні? (Рівносторонній.)
- Як можна назвати трикутник, у якого всі сторони різні? (Різносторонній.)
- Як можна назвати трикутник, у якого дві сторони рівні? (Рівнобедрений.)
- Все велике сімейство трикутників можна розділити на дві групи ( Слайд 2 )
1720215296545ТРИКУТНИКИ
00ТРИКУТНИКИ

354901527876500149161530734000

(Учні записують схему в зошит) .
Завдання № 1 ( Слайд 3) Який трикутник зображено на екрані ? Назвіть його елементи .
- Будь-якому трикутнику можна дати назву за кількістю сторін і за видами кутів. Дайте назву трикутникам , які зображені на слайді за сторонами і кутами .

Завдання № 2 ( Слайд 4)
Кути 1 і 2 рівні. Які кути 3 і 4? Поясніть.
Кут1 =57°, кут 2=108°. Знайти кут В.

III. Практична робота (дослідницького характеру) (Слайд 5)
- А як ви думаєте, скільки треба відрізків, щоб скласти трикутник?
На столах кожної групи знаходяться палички червоного кольору, довжиною 4см, 2см, 7см і синього кольору довжиною 4см, 3см, 5см.)
Візьміть у руки палички червоного кольору і спробуйте з них скласти трикутник.

- Вийшло? (Ні)
- А тепер спробуйте скласти трикутник з паличок синього кольору.
- Вийшло? (Так)
- Чому не вийшов трикутник з паличок червоного кольору?
Зробіть висновок.
- Отже: сума двох сторін трикутника завжди більше третьої сторони. (Висновок записується у зошит.)
Завдання № 3 На яких зображеннях трикутників допущено помилку?
( Слайд 6)

IV. Первинне закріплення вивченого матеріалу
А зараз ми трохи відпочинемо і послухаємо казку про трикутники.
Текст казки на столах для кожної групи . (Слайд 7 )
Казка про трикутники.
1231372339029004149090130810
00
6286518859500136779118895400-3810451485002634615132080
0

149098027432000142557518923000128206529146500122491518923000172974018923000379666531305500215836518923000323469031305500
115824024632628652933700049206153695704530090369570
Зібралися представники всіх видів трикутників на лісовій галявині і стали обговорювати питання про вибір свого короля. Довго сперечалися і ніяк не могли прийти до єдиної думки. І ось один старий трикутник сказав: «Давайте вирушимо всі в царство трикутників. Хто прийде першим, той і буде королем».
Всі погодилися. Рано вранці вирушили всі в далеку подорож. На шляху мандрівників зустрілася річка, яка сказала: « перепливуть мене тільки ті, які не мають тупого кута ». Частина трикутників залишилися на березі, інші вдало перепливли і вирушили далі. На шляху їм зустрілася висока гора, яка сказала, що дасть пройти тільки тим, у кого хоча б дві сторони рівні. Подолали другу перешкоду і продовжили шлях. Дійшли до великого обриву, де був вузький міст. Міст сказав, що пропустить тих, у кого один з кутів дорівнює сумі двох іншіх кутів. По мосту пройшов тільки один трикутник, який першим дістався до царства і був проголошений королем.
Запитання:
1. Хто першим вийшов зі змагання? (Тупокутні трикутники)
2. Хто став королем? Пояснити.( Прямокутний рівнобедрений трикутник )
Завдання 4. ( Слайд 8 ) (Запитання жовтого трикутника) Периметр рівностороннього трикутника АВС - 156 см. Знайдіть всі сторони.
(Запитання голубого трикутника) Чи існує трикутник, довжини сторін якого рівні 5дм, 2ДМ і 70см?
Завдання № 5 ( Слайд 9 ) Скільки всього трикутників на малюнку?
Які види трикутників ?

V. Домашнє завдання
- Завдання №1. Периметр трикутника АВС дорівнює 18 см, причому АВ=6см. Якими можуть бути довжини двох інших сторін трикутника, якщо вони виражаються цілими числами.
№ (За підручником)
VI. Підсумки уроку
- Отже, давайте підведемо підсумок нашої подорожі країною трикутників.
- За якими ознаками можна поділити трикутники на дві групи ?
-Які трикутники бувають за сторонами ? За кутами ?
- Чи завжди існує трикутник?
Розв´язати ребус ( Слайд 10 )

( Додаткове завдання ( Слайди 11, 12)
-Дякую за увагу. Бажаю вам успіхів. ( Слайд 13)