Урок по технологии на тему Жануарлардан алынатын таби?и талшы?тар: жібек, ж?н, мамы?, т?біт. Алу т?сілдері. ?МЖ (6 класс)


Бекітемін: __________ Ж.Қ.Жанаева Пән мұғалімі: Г.А.Сапаева
Пәні: Технология Сыныбы: 6 «Ә,Б,В» Мерзімі: 16.11.2016
Сабақтың тақырыбы: Жануарлардан алынатын табиғи талшықтар: жібек, жүн, мамық, түбіт. Алу тәсілдері.
Сабақтың мақсаты: Жүн және жібек маталар туралы түсінік беру.Оқушыларға мата түрлерінің құрылымдық ерекшеліктерін,
негізгі қасиеттерін, мата атауларының мағынасын, тоқылу, өңдеу әдістерін түсіндіру.
7 модульдің қолданылуы “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”
Қолданылатын әдіс-тәсілдер Миға шабуыл , Спирал әдісі, Көкпар ойыны, Кластер әдісі,
Қолданылатын ресурстарФлипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук
СабақкезеңдеріУақыт ТапсырмаМұғалімніңіс-әрекетіОқушылардыңіс-әрекетіБағалау
Ұйымдастыру кезеңі2 мин Топқа бөліну Оқушылармен амандасу. Қолындағы фигура бойынша сол партаға топ құрап отырады. Мұғаліммен амандасады. Әр оқушы геометриялық фигуралар бойынша 3 топқа бөлінеді. Шапаттау
Білу5 мин Миға шабуыл Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру. Берілген сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындау Мұғалім берген тапсырманы орындау. «Пікірлер ағашы» ойыны бойынша ағаш бұтақтарына стикерге жазып ілу Мадақ
тау
Түсіну 10 мин Кластер әдісі бойыншатапсырмаларорындайдыКластер құрастыруды ұсыну. Өз ойын тақырып бойынша айтып түсіндіреді Әр топ кластерді құрастырып, ортаға шығып талқылайды , сұрақтар қойылады Критерий бойынша
Қолдану 5 мин Сөзжұмбақ
шешу арқылы жаңа тақырыпты
ашады Сөзжұмбақ шешу арқылы пікірлер ағашын толтыру (стикермен) Сөзжұмбақ шешіп, талшықтың түрлері туралы не білетіні жайында пікір ағашын толтырады Жұлдызшамен
Сергіту сәті 3 мин
Қане қанат жазайық,Қарлығашқа ұқсайық.Ұшып-ұшып алайық,Орнымызға қонайық.Білімде алда болайық. Оқушылармен сергіту жаттығуларын бірнеше қайталап орындау Тапсырмаға сәйкес шапшаң айтады . Талдау 10 мин
Спирал әдісі бойынша тақырыпты талдау үшін арнайы тасырмалар беру Оқушыларға мәтінді топ ішінде әр қайсы-
сына оқытқызып топпен талқылату. Топ ішінен бір сарапшыны тағайындап басқа топтарға түсіндіреді, қайтадан өз топта-
рына барып түсінген-дерін түсіндіреді. Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап, өз ой-пікірлерімен санаса білуі, топпен жұмыс жасауы. Балл бойынша
Жинақтау 5 мин  Көкпар ойыны арқылы сабақты жинақтайдыКесте толтырту. Қай топ тақырыпқа байланысты көп сөз тапса, сол топ жеңген болып шығады. Топтар өзара жарысады, ойларын ортаға салады, тақырыпты жинақтайды Балл
Бағалау 2 минӨзін өзі бағалау
Бағдарша, бағалау парақшаларыБағалау парақшасы мен бағалау шкаласын таратуӨзін өзі топпен бағалайдыЖеке ұпайларбойыншаРефлексия 3 мин БББ кестесі БББ кестесін толтырту
Білем Білдім Білгім келеді
Кестені толтырады