Письмо елементів рядкової букви д. Письмо рядкової букви д. Формування аудіативних умінь за віршем А.Камінчука. Складання речення за схемою. Мовні ігри.


Навчання грамоти. Письмо
Урок 44 Дата______
Тема. Письмо елементів рядкової букви д. Письмо рядкової букви д. Формування аудіативних умінь за віршем А.Камінчука. Складання речення за схемою. Мовні ігри. Списування з друкованого тексту. С. 74-75
Мета: вчити учнів писати малу букву д, поєднувати її з іншими буквами; вдосконалювати навички звуко-буквеного аналізу слів; розвивати зв'язне мовлення, учнів, вміння аналізувати, співставляти; виховувати любов до природи.
Обладнання. Дрізд, дятел, дуб
Хід урокуІ.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬГра «Упіймай ім'я»Учитель читає слова, учні илещуть у долоні, почувши ім'я. {Парта, Алла, телевізор, комп'ютер, літак, Іван, Марина, стіна, Аліна, Назар, підручник, Тимофій)
Гра «Упіймай звук»Послухайте вірш, запам'ятайте слова зі звуками [д], [д'].
Думав дядько Никодим: Двері, вікна відчинить?»
«Де це взявся в домі дим?» Доки думав Никодим,
Думав дядько: «Що робить, Де й подівся з дому дим.
Г. ЧубачВикладіть із букв розрізної азбуки слова дім, дим.
Якими буквами розрізняються ці слова?
Складіть звукову схему слів дим, дім.
Назвіть різні звуки у словах. Який звук спільний?
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬСлухання віршаЯкий звук найчастіше в ньому зустрічається? Інтонування питального й окличних речень.
Робота за малюнками зошитаРозгляньте малюнки. Назвіть їх. Складіть речення за поданою схемою.
Розучування віршаДЯТЕЛ
По рецепту на базарі Дятел вибрав окуляри,
Натягнув собі на ніс,
Полетів трудитись в ліс.
У осінню хмуру пору
Хитрий жук зашивсь під кору.
Дятел глянув, сів на сук,
Носом тук — і згинув жук.
Ось які-то окуляриВибрав дятел на базарі!
М. Стельмах
3. Гра «Розв'яжіть вузлик»Складіть слово з останніх складів слів. (Дарувати)
Який перший звук у цьому слові?
Здогадайтеся, яку букву будемо вчитися писати на сьогоднішньому уроці? IV. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ1. Порівняння рукописної букви д з іншими буквамиРозгляньте малу рукописну букву д у рамочці.
З яких елементів складається ця буква? (З овалу і прямої похилої палички з петлею внизу.)
У яких буквах ми писали вже ці елементи?
Письмо рукописної букви дМалу букву д починаємо писати нижче верхньої рядкової лінії, ведемо ліворуч угору до верхньої рядкової лінії, заокруглюємо біля неї на півовал, торкаємося нижньої рядкової лінії і ведемо вгору до верхньої рядкової лінії, з'єднуючи з початком овалу; потім від верхньої рядкової лінії, торкаючись овалу, ведемо пряму похилу вниз, біля міжрядкової лінії заокруглюємо на петлю і закінчуємо, перетинаючи нижню рядкову лінію. Другий елемент букви д подібний до другого елемента букви у. Пишемо під лічбу: «і-раз-і- два-і».
Діти тренуються в «написанні» букви у повітрі. Пишуть елементи букви д у рядку. Потім наводять букву д у першому рядку, дописують до кінця і продовжують у наступному.
ФізкультхвилинкаПисьмо буквосполученьПрочитайте буквосполучення. Доберіть слова, у яких є ці буквосполучення.
Букви в буквосполученнях дм і ду поєднуються безвідривно. Петля у букв д і у починається прямою лінією, яка заокруглюється тільки біля нижньої рядкової лінії.
Письмо слова дідПослухайте вірш.
НАШ ДІДУСЬ
Наш дідусь життя прожив,
Скарб великий він нажив —
Двійко милих онучат Скрізь гасають та кричать!
На коліна посідають,
Про минуле розпитають...
Який скарб нажив дідусь?
Про що розпитують його онуки?
Чи є у вас дідусь?
Як ви його називаєте?
Який він? Розкажіть.
Прочитайте слово, яке ми будемо писати. (Дід)
Розгляньте в ньому поєднання.
Обведіть слово в зошиті. Допишіть до кінця рядка.
Пальчикоєа гімнастикаПисьмо реченняПрочитайте речення.
Скільки в ньому слів?
Як пишеться перше слово в реченні?
Який знак стоїть у кінці речення?
Учні записують речення, диктуючи собі по слову. Написане речення звіряють зі зразком на дошці. Аналізують допущені помилки.
V. ПІДСУМОК УРОКУЯку букву вчилися писати на сьогоднішньому уроці?
Які нові знання отримали?
Що найбільше запам'яталося з уроку?
Складем паспорт букві де