Саба? жоспары: Тригонометриялы? те?бе-те?діктерді ?олданып есептер шы?ару (9 класс)


Пән мұғалімі: Томантаева Айнұр Токеновна
Алгебра 9 сынып
Сабақтың тақырыбы Тригонометриялық өрнектер
Сілтеме Алгебра 9. БаймұхановБ, Базаров Қ.«Жазушы» баспасы,жалпы білім беретін мектептің математика пәнін тереңдетіп оқытатын сыныпқа арналған оқулы.Күнтізбелік жоспар.
Жалпы мақсаты Есептер шығаруда тригонометрияның формулаларын жан-жақты қолданып көрсетеді.
Оқыту нәтижесі Тригонометрияның формулаларын бір-бірінен ажырата алады.
Тарау бойынша өтілген барлық формулаларды біледі, қолданады.
Деңгейлік тапсырмалардың жоғары деңгейін орындайды.
Негізгі идеялар Формулалар тригонометрияның негізгі кілті
Көрнекіліктер Таратпа қағаздар
Тапсырмалар №1 тапсырма:
Топқа бөліп, сабақтың мақсатын шығару №2 тапсырма:
Семантикалық карта
Топтық жұмыс
№3 тапсырма:
Есептер шығарту
Жұмыс жұмыс №4 тапсырма:
Тест тапсыр-масы
№5
тапсырма:
бағалау, кері байланыс
Сабақтың барысы Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті
Ресурс Уақыт
І. Ұйымдастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару, формулалар арқылы топқа бөлу Келтіру формуласы, қос бұрыштың, қосу формулалары, бос парақтар арқылы төрт шағын топқа бөлінеді
Топқа бөлу 3 мин
ІІ.
Қызығушылықты ояту:
Жетелеу сұрақтарын қоямын Жетелеу сұрақтарына сүйене отырып, бүгінгі сабақтың мақсатын шығарады Диалогтық оқыту 3 мин
ІІІ. Мағынаны ажырату:
а) Семантикалық карта Әр топқа семантика-лық карта таратамын Топта бірлесе отырып орындайды, тақтада жауаптары көрсетіледі, салыстырып өздерін бағалайды топтык жұмыс 5мин+3мин
ә) Есептер шығару Есептер беремін Топта талдап, тақтаға шығарады Жұптық жұмыс 12 мин
ІҮ. Ой толғаныс
а) Тест тапсырмалары Деңгейлік тест беріледі Тест жұмысын орындап, ұпайларына сәйкес өздерінің бағаларын қояды Өзінік жұмыс 13мин+2мин
ә) Бағалау, кері байланыс Әр топтан бір-екі оқушының пікірін тыңдаймын, кері байланыс аламын Бағалау парағына сабақтың әр кезеңінде баға қойып отырады, қорытынды баға есептеледі мин
Бағаңды анықта:
17≤ұпай≤20 «3» тік баға
21≤ұпай≤24 «4» тік баға
25≤ұпай≤29 «5» тік баға
Бағалау парағы:
Оқушының аты-жөні Формулаға сәйкес тобымды таптым Өз ойымды қосамын Семантикалық карта Формуланы қолдану Өзіндікжұмыс Жалпы ұпай Баға
1 ұпай, досымның көмегімен 2 ұпай, ойланып таптым 3ұпай, бірден анықтадым
1 ұпай, тыңдап қана отырдым
2 ұпай, өз ойымды қостым
3 ұпай, жинақтап қорытынды пікір шығардым
1 ұпай, оқулықтан қарадым 2 ұпай, достарыммен ақылдастым 3 ұпай, барлық формулаларды мен білемін, дәлелдегенмін 1 ұпай, жазып қана отырдым 2 ұпай, жұбымның көмегімен орындадым 3ұпай, тапсырмалар жеңіл болды, жұбыма көмек бердім Жетелеу сұрақтары:
1.Сіздер қандай шағын топқа жинақталдыңдар?
2.Неліктен сіздерді осындай тәсілдер арқылы шағын топтарға жинастырдым деп ойлайсыздар?
3. Басқа шағын топтардың атауы арқылы тригонометрияның кез-келген өрнектерін түрлендіре аламыз ба?
4.Сіздердің топтарыңызға неліктен атау берілмеді?
5.Осы ойларыңызды жинақтап бүгінгі сабағымыздың мақсатын қойып көріңіздер
№1 жұп



№2 жұп



№3 жұп


;