Фрагмент конспекту уроку з теми Формула коренів квадратного рівняння. 8 клас алгебра


Тема . Формула коренів квадратного рівняння.
Мета : Закріпити навики розв’язування неповних квадратних рівнянь, ознайомитися з формулою дискримінанта та формулою коренів квадратного рівняння, формувати первинні навики обчислення дискримінанта та встановлення кількості коренів квадратного рівняння. Розвивати логічне мислення , пам'ять , увагу, зв’язне математичне мовлення. Виховувати почуття відповідальності за результати своїх знань , інтерес до вивчення теми та предмету.
Тип уроку : комбінований.
Хід уроку :
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1.Перевірка теоретичного матеріалу(фронтальне опитування.слайд2.)
Що таке арифметичний квадратний корінь?
Чому дорівнює корінь квадратний із 144 , 7256, -100 ?
Яке рівняння називається квадратним?
Назвіть квадратні рівняння на слайді.

Як називаються коефіцієнти квадратного рівняння?
Назвіть коефіцієнти рівняння зображеного на слайді.
Яке рівняння називається зведеним?
Назвіть такі рівняння на слайді(їх там немає, тому навести приклади)
Чи можна з будь-якого рівняння зробити зведене? 9так) Як це зробити?
Наведіть приклад на рівняння , що записане на слайді
Гра «Хто швидше?» (із взаємоперевіркою за ключем на слайді);
Встановити відповідність між коефіцієнтами та квадратними рівняннями:
№ а b c рівняння
1 3 -1 0 1. 5х2=0
2. 3х2-х=0
3. х2-4х+3=0
4. 9х2-12х+4=0
5. х2-3х-10=0
6. х2-25=0
7. 7х2-5х+6=0
8. 3х+6=0
9. -3х2-2х+5=0
10. 2х2+х-3=0
2 1 0 -25 3 2 1 -3 4 5 0 0 5 1 -3 -10 6 7 -5 6 7 1 -4 3 8 9 -12 4 9 -3 -2 5 10 0 3 6 Яке рівняння називається неповним?
Назвіть неповні квадратні рівняння, зображені на слайді;
2.Перевірка домашнього завдання (Самостійна робота 5-7хв)
Варіант 1 Варіант 2
Рівень А
(5 б) 1.Обчислити 5∙
А)60 ; б) 70 ; в) 54 ; г) 6 ;
2. Яке рівняння зведене?
А) 4х2-6х+9=0 ; б)х2-х =0 ;
в) х2 - 7х+23=0; г) 3х-6=0.
3.Розв’яжіть рівняння:
А) х2=100 ; б) 7х2=0 . 1.Обчислити 6∙
А)72 ; б) 66 ; в) 60 ; г)11 ;
2. Яке рівняння зведене?
А) х2-6х+9=0 ; б)5х2-х =0 ;
в) 8х2 - 7х+23=0; г) 12х-6=0.
3.Розв’яжіть рівняння:
А) х2=49 ; б) 13х2=0 .
Рівень Б
(8б) 1.Обчислити 7∙ +
А)70 ; б) 70,5 ; в) 75 ; г) 105 ;
2.Розв’яжіть рівняння:
а)20х2 -5 = 0 ; б) 2х2 + 7х = 0 ;
в) х2 +25=0; г) (х-2)2 = 0. 1.Обчислити 10∙ +
А)90 ; б) 90,6 ; в) 96 ; г) 9,6 ;
2.Розв’яжіть рівняння:
а)27х2 -3 = 0 ; б) 3х2 - 6х = 0 ;
в) х2 +36=0 ; г) (х+6)2 = 0
Скільки коренів має неповне квадратне рівняння?
3.Коментований розв’язок біля дошки
Відкриємо зошити і запишемо число , класна робота.
Розв’яжемо рівняння і встановимо скільки коренів воно має:
А) 7х2 – 1 = 0 ;
Б) 2х2 – 2х = 0;
В) 2х2 + 2 = 0;
Г) х2 - 6х + 9 = 0;
Д) 2х2 – 7х + 9 = 0 ?
Проблемне питання : Ми змогли встановити скільки розв’язків мають рівняння а)- г) , а от сказати про останнє рівняння нічого з упевненістю не можемо. То ж сьогодні на уроці ми спробуємо дати відповідь на питання : «Скільки коренів може мати повне квадратне рівняння і як їх знайти?»
Тож запишемо тему уроку «Формула коренів квадратного рівняння»
Відкриємо підручники на сторінці 157.