Ашы? саба? Жор?алаушыларды? бас?а да ?кілдері:?осмекенділер,?олтырауындар,?абырша?тылар.


12.03.15ж
Сабақтың тақырыбы:Жорғалаушылардың басқа да өкілдері:Қосмекенділер,қолтырауындар,қабыршақтылар.
Мақсаты: Жорғалаушылар өкілдерінің ерекшеліктері мен маңызын түсіну..
Міндеті:Жорғалаушылардың табиғи ортада таралуын,көптүрлілігін білу.
Сілтеме:Бейнекөрініс,дүниежүзілік карта,кесте,А-3 форматы,стикер,маркер,желім,суреттер,биолог анықтамалығы журналы,жануарлар әлемінің үлкен атласы,сұрақ жауап энцеклопедиясы.
Қамтылатын модульдер:Оқыту мен оқудағы жаңа тәсіл(топтық тапсырмалар орындау)
СТО (мозайка құрастыру),АКТ (семантикалық карта толтыру),Бағалау,Рефлексия.
1795145280035Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
00Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

327215515240 Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету
00 Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету

38798510795Оқытуды басқару,көш-басшылық
00Оқытуды басқару,көш-басшылық
253365011112500
29698954254500171577031496000
210439042545биология
00биология
3738245203835АКТ-пайдалану
00АКТ-пайдалану
707263013525500
309880014414500291465144145Оқыту,оқу үшін бағалау
00Оқыту,оқу үшін бағалау
153670025908000
29698958318500215519015557500
2969895294005Талантты дарынды баланы анықтау
00Талантты дарынды баланы анықтау

131127588265Жас ерекшелігіне сәйкес оқыту
00Жас ерекшелігіне сәйкес оқыту

Оқыту нәтижелері:
1.Өз бетімен жаңа тақырыптың мазмұнын меңгерді.
2.Өз пікірлерін постер арқылы қорғады.
3.Жорғалаушылардың жаңа түрлерімен танысты.
4.АКТ-қолдану арқылы ғылыми жаңалықтармен танысты.
5.Визуальды есте сақтауды дамытты.
6.Формативті,жиынтық бағалады.
7.Кері байланыс «Рефлексия»
Сабақтың барысы:
1.Мұғалімнің іс-әрекеті.(оқушыларды түгендеу)
І Ұйымдастыру:
2.Зейінін сабаққа аудару.
3.Баспа материалдармен жұмыс
2.Оқушы іс-әрекеті:
1.Жануарлар суреттері арқылы (тасбақа,қолтырауын,жылан)топқа бөліну.
2.Топтық жұмыс орындау.
2..АКТ-ғылыми жаңалықтармен танысу
3.Жеке жұмыс орындау
4.Семантикалық карта толтыру.
5Ойлан тап (жорғалаушылардың ерекшеліктерін сипатта)
6.Бұлар қай отряд өкілдері?(суретпен жұмыс)
6.Ең,ең,ең.......
а)Қолтырауын
б)Қосмекенділер
в) Қабыршақтылар.
7.Глоссари әдісі(термин сөздермен жұмыс)
8.Кім жылдам ?
Оқушылар бір- біріне шар беріу арқылы тақырыпқа қатысты сөздерді атап, жаңа сөйлем құрау.
8.Қорытындылау. Бейнекөрініс (екі басты тасбақа,жүз жасаған тасбақа)
9.Бағалау.
10.Кері байланыс.Рефлексия.
«Қарақұм орта мектебі» мемлекеттік мекемесі.
Мектепішілік шығармашылық топ семинары.
Ашық сабақ
Тақырыбы: «Жорғалаушылардың басқа да өкілдері:қосмекенділер,
қолтырыуындар,қабыршақтылар.
7-сынып
Биология пәні мұғалімі:Г.Космуратова.
2015 жыл

.