Поурочный план по казахскому языку на тему Сені? ??жаты? т?гел ме? ( 11 сынып)


Күні: Сыныбы: 11 (орыс тілді мектеп үшін)
Сабақтың
тақырыбы Сенің құжатың түгел ме? (нәтиже сабақ)
Сілтеме Қазақ тілі. Орыс тілінде білім беретін мектептің 11- сыныбына арналған оқулық Т.М.Артықова, Г.Г.Ермекбаева «Атамұра», 2015 ж.
Мақсаты Мақсаты:
Білімділік :" Сенің құжатың түгел ме?" тарауы бойынша алған білімдерін тексеру ,бағалау.
Дамытушылық: тапсырмалар,сұрақтар арқылы оқушылардың дүниетанымын ,ойлау қабілеттерін, ой - өрісін кеңейту, шығармашылық қабілеттерін жетілдіру, ойларын еркін жеткізе білуге қалыптастыру
Тәрбиелік:
1. Сабақ үстінде оқушыларды ұжымдық шығармашылыққа тәрбиелеу.
2. Құжатқа ұқыпты болуға баулу.
Күтілетін
нәтижелер
Топтық, диалогтік жұмыс арқылы білім алмасып, оқушылар бір-бірінен үлгі алады, нені қалай оқу керектігіне өзіндік тиімділігі артады, диалогтік қарым-қатынаста тыңдау және сөйлеу әдебіне көңіл аударады, дарынды оқушыны үлгі етеді .
Сабақтың түрі Нәтиже сабақ
Пәнаралық байланыс Орыс тілі
Қолданылатын әдістер Сын тұрғысынан ойлау стратегияларын қолданамын: қызығушылығын ояту,
Керекті жабдықтар
Оқулық,дәптер, маркерлер,тақта,стикерлер
Сабақтың барысы:
Сабақ
кезеңдері Уақыт Мұғалім әрекеті
 Оқушы әрекеті
Кіріспе2 мин
Ұйымдастыру
Сәлемдесу
түгендеу
Психологиялық ахуал туғызу
Мұғалім оқушыларға бір-біріне тілек айтқызады:
Кәне, достар, тұрайық.
Шеңберімізді құрайық.
Жақсы-жақсы тілектер
Бір-бірімізге сыйлайық!
оқушылар 1-4 санау бойынша топтасып, өз үстелдерінің басына жиналады.Оқушылар қол ұстасып, бір-біріне жақсы тілектер білдіреді: «Бүгін мен саған сәттілік тілеймін, бес ал, жақсы жауап бер».
Тұсау
кесер3 мин «Сыни тұрғыдан ойлау» арқылы жұмыс жүргізеді
Құжат дегеніміз не?
Сенің құжатың түгел ме? Өз ойларын ортаға салады
Негізгі бөлім 5 минут Сөздік жұмысын жүргізу:
. Мәтінмен жұмыс ,
Түсіну
5 мин
Мақсаты:Оқушылардың өз бетімен жұмыс істеуін қадағалау.«Мағынаны тану»
Тест тапсырмаларын орыедайды Оқушылар топ болып тапсырманы орындайды, ойын еркін жеткізеді, тақырыпты түсінеді.
Қолдану
5 мин
Мақсаты:
Алған теориялық білімді практикада қолдана білу. мәтін соңындағы сұрақтарға жауап береді
Ауызша орындайды
Сергіту сәті
2 мин Өлең оқу арқылы сергіту Оқушыларға тілдерін жаттықтыру мақсатында, жалығып кетпес үшін сергіту сәтін жасату.
.
Талдау
5 мин Мақсаты:
Оқушының қиялдау дағдыларын жетілдіру.
«Ойтолғаныс» кезеңі
синквейн құрастырады.
1.Зат есім
2.Сын есім
3.Етістік
4.Фраза
5.Зат есімге синоним
Жинақ
тау
8 мин Мақсаты:
Оқушылардың салыстыру және ажырата алуын қадағалау: дәптерге орындайды.
Қорытынды
Рефлексия 6 мин Бүгінгі сабақ несімен ерекшеленді?
Не білдім? Не ұнады? Сабақтан алған әсерім
Мұғалімнің көмегімен оқушылар орындайды (ауызша айтып, тақтаға жазады)
Үйге тапсыр
- ма 1мин Өткенді қайталау Оқушылар күнделіктеріне жазып алады.
Бағалау 2 мин Мұғалім қорытынды бағаны өзі қояды. Оқушылар бағалау критерийлер арқылы топтағы көршілестерін бағалайды.