?аза? тілі п?ніне арнал?ан саба? жоспарлары 1-сынып, II — то?сан 2016 о?у жылы


2 - тоқсан
САБАҚ: 18-9 Қазақ тілі Мектеп: №2 Жақсы мектебі
Күні: 2016 Мұғалімнің аты-жөні:
СЫНЫП: 1 Қатысқандар: Қатыспағандар:
Тақырыбы: Менің кітапшам
оқу мақсаттары 1.1.1.1 – Сөзді зейін қойып тыңдау, түсінужəне оған сəйкес дұрыс əрекет ету (қимыл, ым-ишараны қолдану, іс-əрекет жасау)
1.1.2.1 – Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің
мағынасын түсіну
1.2.3.1 – Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру
1.5.1.2 – Мұғалімнің көмегімен көптік/тәуелдік/жіктік/септік жалғауларын ауызша
тілде қолдану.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар орындай алады:
2-бөлімде өткен тақыраптарды қандай деңгейде меңгергедерін көрсете алады.Мұғалімнің сұрақтарына жауап бере алады, басқа оқушыларға сұрақ қоя алады.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
2-бөлімде өткен тақыраптарды бойынша өзара тілдесе алады. Сөйлемдегі сөздердің
орын тәртібін дурыс сақтап қолдана алады.
Кейбір оқушылар орындай алады:
2-бөлім бойынша өткен материалдарды өмірлік жағдаяттарда еркін колдана алады.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері Жоспарланған жұмыс Ресурстар
Сабақтың басы(5 мин)
(5 мин)
(5 мин) Ұйымдастыру кезеңі. психологиялық дене жаттығулары
- Қаламды немен ұстаймыз? Саусақпен
- Немен жазамыз? Қолымызбен
- Немен ойланамыз? Басымызбен
- Немен қабылдаймыз? Жүрегімізбен
- Немен жүгіреміз? Аяқтарымызбен
Сабақтың мақсатын мен міндетерін түсіндіру.
Оқушылардың көңілін сабаққа аударуды ұйымдастыру.
Өткен сабақты. Балалар сендер қазақша сәлемдесіп білесіңдер ме? (білгендерінен сұрау)
Орысша – здравствуйте!
Ағылшынша – хеллоу
Ал қазақша қалай? - ..
Осыған дейін өтілген тақырыптарды жинақтау мақсатында кесте қолданылады.
«ә», «ұ», «қ» дыбыстарын дұрыс айтқызу, мимика арқылы)
Лексика - ойыны ойнатылады. Қалам, қарындаш, кітап, дәптер, өшіргіш, сызғыш...... Суреттер
Ағылшын тілі:
Привет – сәлем - хэлоу
Мяч – доп – бол
Платье -көйлек-дрэс
+
Мектеп-школа-скул
Кітап-книга-скул
Қалам-ручка-пэн
Сабақтың ортасы
(13 мин)
(5 мин)
Жаңа сабақ
№3 Жазу дәптерде берілген тапсырмаларды орындау.
Ең алдымен кітапшаның бірінші бетіндегі суретке оқушылардың назарын аудару. Оқушылар мұғалімнің көмегімен толтырады.
7 бет.1-тап. Сәйкестендір.
-Бұл не?
2-тап. Жаз.
-Сенде неше қарындаш бар?
3-тап. Сана жаз.
Оқу құралдары сана, жаз.
4-тап. Сұраққа жауап бер.
Сыныпта не бар?
5-тап. Суретке қара. Сұраққа жауап бер.
Сен мектепте не істейсің?
6-тап. Сұраққа жауап бер. Сәйкестендір.
Сен не істейсің?
7-тап.Суретін сал.
Сенің мектебің қандай?
Сергіту сәті Дәптермен жұмыс №3
СергітуАКТ
Сабақтыңсоңы
(5 мин)
(2 мин) Жұппен жұмыс
Жұпта оқушылар бір-бірімен сұрақ қояды.
(диалог құруға талпынады)
Рефлексия:
- түсінбедім, ұнаған жоқ.
- шамалы түсіндім, ұнады;
- түсіндім, ұнады; Оқушылар түрлі-түсті қарындаштарды
көрсетеді
Қосымшаақпарат
(5 мин) Осыдан кейін балаларға сұрақ қоя алуды және оған жауап бере алу дағдылары үйретіледі. Олар « Бұлне?, -Сен қаламмен не істейсің?» деген сұрақты үйренеді.
Рефлексия
Сабақтың мақсаты
мен оқу
міндеттері
орындалды ма?
Бүгін оқушылар
не үйренді?
Сабақ қалай өтті,
қандай деңгейде
өтті?
Жоспарланған
саралау жақсы
іске астыма?
(тапсырмалар
сəйкес болды ма?)
Уақытты қалай
пайдаландым?
Жоспарыма
қандай өзгеріс
енгіздім жəне
неге Сабаққа дейінгі рефлексия:
сөздерді дұрыс айта алады, қазақ әріптерімен оқи алады
Сабақтан кейінгі рефлексия:
сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды.
Үш тілдегі сөздермен қайталады.
Жұпта оқушылар бір-бірімен сұрақ қойды.
Мұғалімнің көмегімен жіктік /септік жалғауларын ауызша тілде қолданады.
Сабақ белсенді өтті.
Оқушылардың сабаққа қызығушылықтары жоғары болды.
Сабақ уақыт бойынша жүргізілді.
Өткенді қайталау, еске түсіру, шығармашылық түрде жұмыс істеу.
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нəрсе не?
1: Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
2: Оқылған мәтіннің мазмұнын түсінеді.
Қандай екі нəрсе сабақты жақсартар еді?
1: Бірнеше оқушы әріптерді біледі, дыбыстарды айта алады.
2: Мәтіннің мағынасын түсінеді, сөздерді аудара алады
САБАҚ:19-1 Қазақ тілі Мектеп: №2 Жақсы мектебі
Күні: .2016 Мұғалімнің аты-жөні:
СЫНЫП: 1 Қатысқандар: Қатыспағандар:
Тақырыбы: Бұл кім?
оқу мақсаттары 1.1.2.1 –Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің
мағынасын түсіну
1.1.4.1 – Мұғалімнің көмегімен тыңдаған материалдың кім/не туралыекенін түсіну.
1.2.3.1 – Сұхбаттасының түсіну жəне түрлі тəсілмен əрекет жасау,
этика нормаларын сақтап жауап беру
1.3.2.1-Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну
1.5.1.2 – Мұғалімнің көмегімен көптік/тәуелдік/жіктік/септік жалғауларын ауызша
тілде қолдану.
Сабақмақсаттары Барлықоқушыларорындайалады:
Отбасы мүшілерін атай алады. Отбасындағы адамдардың атын айта алады.
Оқушылардыңкөпшілігіорындайалады:
Отбасы суреті бойынша өзінің отбасындағы адамдар туралы ақпарат бере алады. Қарындас/сіңлі сөздерінің айырмашылығын түсінеді.
Кейбіроқушыларорындайалады:
Кез келген отбасы суреті бойынша отбасы мүшелерін еркін атай алады, өз отбасы туралы қосымша ақпарат бере алады.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері Жоспарланғанжұмыс Ресурстар
Сабақтың басы(5 мин)
(5 мин)
(3 мин) Ұйымдастыру кезеңі. психологиялық
- Қаламды немен ұстаймыз? Саусақпен
- Немен жазамыз? Қолымызбен
- Немен ойланамыз? Басымызбен
- Немен қабылдаймыз? Жүрегімізбен
- Немен жүгіреміз? Аяқтарымызбен
Сабақтың мақсатын мен міндетерін түсіндіру.
Оқушылардың көңілін сабаққа аударуды ұйымдастыру
Сәлеметсіңдер ме, балалар!
Балалардың назарын тақтада ілініп тұрған қазақ тілінің төл дыбыстарына аудару. Ілініп тұрған қазақ тілінің төл дыбыстарын хормен, тізбектей және жекелей оқыту тәсілін қолдану:
Әә Өө Үү Ұұ Іі Ғғ Ққ ң һ
ойыны
Лексика - ата, әже, ана, әке, әпке, аға, іні, мұғалім, оқушы. Суреттер көрсету
« тән дыбыстармен»
Доп
(менің сөздері)
Ортасы
(6 мин)
(5 мин)
(3 мин)
(5 мин)
Жаңа сабақ
Енді осыны пайдаланып суреттегі үлгі бойынша сөйлесейік – инт.тақта
Сұраққа жауап бер. Бұл кім?
Мысалы: Бұл- менің атам. Бұл – менің әжем. Бұл – менің ағам. Бұл – менің қарындасым.
а) Диалогты оқып шығу.
ә) Сөйлемдерді орыс тіліне аудару.
Суретпен жұмыс: 39 бет.
а) оқулықтағы жаңа сөздердің айтылуын меңгерту үшін, өзім оқып беремін.
ә) есту арқылы қабылдаған сөздерді айтқызып үйрету кезеңінде хормен, тізбектей және жекелей оқыту тәсілін қолдану.
Тапсырмада оқушылар суретке қарап ,
- Бұл кім?, деген сұрақты қоя білуді және оған жуап бере алуды үйренеді. Сұрақ пен жауапты тыңдау, қайталау жұмыстары орындалады.
Сергіту сәті
Бір, екі, үш,
Ал , кәнекі , ұш.
Төрт, бес, алты, жеті,
Мынау ауыл шеті.
Сегіз, тоғыз, он,
Ал, кәнеки, қон.
№1 Жазу дәптерде берілген тапсырмаларды орындау. Интерактив. тақта
Тәуелдік жалғауПритяжательная форма показывает зависимость или принадлежность одного предмета от другого,явления или человека.Слова, которые принимают притяжательные окончания, всегда находятся в родительном падеже.
Лицо После гласных звуков
  Твердое слово Мягкое слово
  Ед.ч. Мн.ч. Ед.ч. Мн.ч.
I
II
II (ув.ф)
III -м-ң
-ңыз
-сы -мыз
-ларың
ларыңыз
-лары -м-ң
-ңіз
-сі -міз
-лерің
леріңіз
-лері
  После согласных звуков
  Твердое слово Мягкое слово
І
ІІ
ІІ (ув.ф)
ІІІ -ым
-ың
ыңыз
-ы -ымыз
-ларың
ларыңыз
-лары -ім-ің
-іңіз
-і -іміз
-дерің
деріңіз
-дері

Сергіту
Дәптермен жұмыс.
Сабақтыңсоңы
(5 мин)
(2 мин)
Жұппен жұмыс
39 бет 4 – тап Жұпта оқушылар бір-бірімен сәлемдеседі, атын сұрайды. (диалог құруға талпынады)
Рефлексия: Таратылған шеңберлерге тақтаға қарап смайлик саламыз
Сабақ қызық болса тақтадағы смайлик суретінің маңайына күлген смайликтерді апарып жапсырады.
Сабақ онша қызық емес болса сандықшаның қасына жапсырады. Сөзді жасыру
355600-2540
1531620-1824990
Қосымшаақпарат
(5 мин)
Бұл кім? бірнеше түрін айта алады:
Сұраққа жауап бер. Бұл кім?
Бұл- менің атам. Бұл – менің әжем. Бұл – менің ағам. Бұл – менің қарындасым.
Рефлексия
Сабақтың мақсаты
мен оқу
міндеттері
орындалды ма?
Бүгін оқушылар
не үйренді?
Сабақ қалай өтті,
қандай деңгейде
өтті?
Жоспарланған
саралаужақсы
іскеастыма?
(тапсырмалар
сəйкесболдыма?)
Уақыттықалай
пайдаландым?
Жоспарыма
қандайөзгеріс
енгіздімжəне
неге Сабаққа дейінгі рефлексия:
Сабақтан кейінгі рефлексия: сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды.
Оқушылар бір-бірінен сұрақ қойды
Қазақ тіліндегі отбасы мүшелерімен танысты.
Сабақ белсенді өтті.
Оқушылардың сабаққа қызығушылықтары жоғары болды
Сабақ уақыт бойынша жүргізілді.
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нəрсе не?
1: Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
2: Оқылған мәтіннің мазмұнын түсінеді.
Қандай екі нəрсе сабақты жақсартар еді?
1: Бірнеше оқушы әріптерді біледі, дыбыстарды айта алады.
2: Мәтіннің мағынасын түсінеді, сөздерді аудара алады
САБАҚ:20-2 Қазақ тілі Мектеп: №2 Жақсы мектебі
Күні: .2016 Мұғалімнің аты-жөні:
СЫНЫП: 1 Қатысқандар: Қатыспағандар:
Тақырыбы: Менің анам
оқу мақсаттары 1.1.4.1 – Мұғалімнің көмегімен тыңдаған материалдың кім/не туралыекенін түсіну.
1.2.2.1 – Сурет бойынша 2-3 сөйлеммен өз ойын білдіру
1.3.2.1-Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну
1.3.4.1. - Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қою.
1.5.1.5. – Мұғалім көмегімен сөйлемдегі сөздердің орынтәртібін сақтап құрастыру
1.5.1.2 – Мұғалімнің көмегімен тәуелдік жалғауын ауызша тілде қолдану.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар орындай алады:
Ақылды, әдемі, күшті сөздерін отбасы мүшелерін сипаттауда қолдана алады
Оқушылардыңкөпшілігіорындайалады:
Отбасы мүшілерін туралы сұрақ қоя алады, отбасы мүшілерінің атын, қандай екенін айта алады
Кейбіроқушыларорындайалады:
Отбасы мүшілерін сипаттауда басқа да сөздер қатарын орынды қолдана алады
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері Жоспарланғанжұмыс Ресурстар
Сабақтың басы(5 мин)
(5 мин)
(3 мин) Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық ахуал Оқушылар бүгін күн өте тамаша ғой. Біз бір-бірімізге жақсылық тілейік!
Сабақтың мақсатын мен міндетерін түсіндіру.
Оқушылардың көңілін сабаққа аударуды ұйымдастыру
Сәлеметсіңдер ме, балалар!
Балалардың назарын тақтада ілініп тұрған қазақ тілінің төл дыбыстарына аудару. Ілініп тұрған қазақ тілінің төл дыбыстарын хормен, тізбектей және жекелей оқыту тәсілін қолдану:
Әә Өө Үү Ұұ Іі Ғғ Ққ ң һ
ойыны
Суреттер бойынша қарапайым сөйлемдер құрастырыңыз, мысалы: Менің анам ақылды. Менің атам күшті. Суреттер көрсету
« тән дыбыстармен»
Доп
(менің сөздері)
Ортасы
(6 мин)
(3 мин)
(5 мин) Жаңа сабақ
1. Жаңа сөздермен жұмыс:40 бет.
а) оқулықтағы жаңа сөздердің айтылуын меңгерту үшін, өзім оқып беремін.
ә) есту арқылы қабылдаған сөздерді айтқызып үйрету кезеңінде хормен, тізбектей және жекелей оқыту тәсілін қолдану.
2. Енді осыны пайдаланып суреттегі үлгі бойынша сөйлесейік – инт.тақта
Мысалы: Менің атам күшті. Менің әжем ақылды. Менің анам әдемі.
Қарым-қатынас 41 бет.
а) Диалогты оқып шығу.
ә) Сөйлемдерді орыс тіліне аудару.
Сергіту сәті
Бір, екі, үш,
Ал , кәнекі , ұш.
Төрт, бес, алты, жеті,
Мынау ауыл шеті.
Сегіз, тоғыз, он,
Ал, кәнеки, қон.
№1 Жазу дәптерде берілген тапсырмаларды орындау. Ағылшын тілі:
Ана – мама -
интерактив. тақта

Сергіту
Дәптермен жұмыс.
Сабақтыңсоңы
(5 мин)
(3 мин)
Жұппен жұмыс
Оқушылар жұппен жұмыс істейді. Олар бір-бірімен амандасады. Содан кейін бір-бірінен бұл кім?, оның аты кім? сұрайды.
Рефлексия:
- түсінбедім, ұнаған жоқ.
- шамалы түсіндім, ұнады;
- түсіндім, ұнады; Оқушылар түрлі-түсті қарындаштарды
көрсетеді
Қосымшаақпарат
(5 мин)
Сен кімді жақсы көресің?
Бұл кім? бірнеше түрін айта алады:
Сұраққа жауап бер. Оның аты кім?
Бұл- менің атам. Оның аты – Марат. Ол күшті.
Бұл – менің әжем. Оның аты – Анар. Ол әдемі.
Рефлексия
Сабақтың мақсаты
мен оқу
міндеттері
орындалды ма?
Бүгін оқушылар
не үйренді?
Сабақ қалай өтті,
қандай деңгейде
өтті?
Жоспарланған
саралаужақсы
іскеастыма?
(тапсырмалар
сəйкесболдыма?)
Уақыттықалай
пайдаландым?
Жоспарыма
қандайөзгеріс
енгіздімжəне
неге Сабаққа дейінгі рефлексия:
сөздерді дұрыс айта алады, қазақ әріптері оқи алады
Сабақтан кейінгі рефлексия: сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды.
Оқушылар бір-бірінен сұрақ қойды
Үш тілдегі анаммен танысты.
Сөз тіркесін түсінеді
Сұраққа жауап бере алады
Жаңа сөздерді қолданды
Сабақ белсенді өтті.
Оқушылардың сабаққа қызығушылықтары жоғары болды
Сабақ уақыт бойынша жүргізілді.
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нəрсе не?
1: Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
2: Оқылған мәтіннің мазмұнын түсінеді.
Қандай екі нəрсе сабақты жақсартар еді?
1: Бірнеше оқушы әріптерді біледі, дыбыстарды айта алады.
2: Мәтіннің мағынасын түсінеді, сөздерді аудара алады

САБАҚ:21-3 Қазақ тілі Мектеп: №2 Жақсы мектебі
Күні: .2016 Мұғалімнің аты-жөні:
СЫНЫП: 1 Қатысқандар: Қатыспағандар:
Тақырыбы: Менің досым
оқу мақсаттары 1.1.2.1 –Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің
мағынасын түсіну
1.1.5.1 – Қимыл-қозғалыс, сұрақ қою, қысқа жауап арқылы тыңдаған/көрген мәтінді түсінгннін білдіру.
1.2.3.1 – Сұхбаттасының түсіну жəне түрлі тəсілмен əрекет жасау,
этика нормаларын сақтап жауап беру
1.3.2.1- Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну
1.5.1.2 – Мұғалімнің көмегімен көптік/тәуелдік/жіктік/септік жалғауларын ауызша
тілде қолдану.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар орындай алады:
Өзінің досы туралы айта алады
Оқушылардыңкөпшілігіорындайалады:
Тыңдаған ақпаратты түсінеді, достары туралы сұрақтар қоя алады, өзара достары туралы сөйлесе алады.
Кейбіроқушыларорындайалады:
Өздерінің достары туралы қосымша ақпарат бере алады.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері Жоспарланғанжұмыс Ресурстар
Сабақтың басы(5 мин)
(5 мин)
(3 мин) Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық ахуал Оқушылар бүгін күн өте тамаша ғой. Біз бір-бірімізге жақсылық тілейік!
Сабақтың мақсатын мен міндетерін түсіндіру.
Оқушылардың көңілін сабаққа аударуды ұйымдастыру
Сәлеметсіңдер ме, балалар!
Балалардың назарын тақтада ілініп тұрған қазақ тілінің төл дыбыстарына аудару. Ілініп тұрған қазақ тілінің төл дыбыстарын хормен, тізбектей және жекелей оқыту тәсілін қолдану:
Әә Өө Үү Ұұ Іі Ғғ Ққ ң һ
Ой қозғау: (миға шабуыл) «Менің отбасым» дегенде, ойларыңызға не келеді, соны айтындар.
Менің отбасым
Сенің анаң қандай? Сенің атаң қандай? Суреттер көрсету
« тән дыбыстармен»
Суреттер көрсету
Доп
(менің сөздері)
Ортасы
(6 мин)
(3 мин)
(5 мин) Жаңа сабақ
1. Жаңа сөздермен жұмыс:42 бет.
а) оқулықтағы жаңа сөздердің айтылуын меңгерту үшін, өзім оқып беремін.
ә) есту арқылы қабылдаған сөздерді айтқызып үйрету кезеңінде хормен, тізбектей және жекелей оқыту тәсілін қолдану.
2. Енді осыны пайдаланып суреттегі үлгі бойынша сөйлесейік – инт.тақта
Мысалы: 3 – тап. Мәтінмен жұмыс
Қарым-қатынас 43 бет.
а) Диалогты оқып шығу.
ә) Сөйлемдерді орыс тіліне аудару.
Сергіту сәті
Бір, екі, үш,
Ал , кәнекі , ұш.
Төрт, бес, алты, жеті,
Мынау ауыл шеті.
Сегіз, тоғыз, он,
Ал, кәнеки, қон.
№1 Жазу дәптерде берілген тапсырмаларды орындау. Ағылшын тілі:
Дос – друг - фрэнд
интерактив. тақта

Сергіту
Дәптермен жұмыс.
Сабақтың соңы
(5 мин)
(3 мин)
Жұппен жұмыс
Оқушылар жұппен жұмыс істейді. Олар бір-бірімен амандасады. Содан кейін бір-бірінен бұл кім?, оның аты кім? сұрайды.
Рефлексия:
- түсінбедім, ұнаған жоқ.
- шамалы түсіндім, ұнады;
- түсіндім, ұнады; Оқушылар түрлі-түсті қарындаштарды
көрсетеді
Қосымшаақпарат
(5 мин)
Бұл кім? бірнеше түрін айта алады:
Сұраққа жауап бер. Оның аты кім? Ол қандай?
Бұл- менің досым. Оның аты – Илияс. Ол күшті.
Рефлексия
Сабақтың мақсаты
мен оқу
міндеттері
орындалды ма?
Бүгін оқушылар
не үйренді?
Сабақ қалай өтті,
қандай деңгейде
өтті?
Жоспарланған
саралаужақсы
іскеастыма?
(тапсырмалар
сəйкесболдыма?)
Уақыттықалай
пайдаландым?
Жоспарыма
қандайөзгеріс
енгіздімжəне
неге Сабаққа дейінгі рефлексия:
сөздерді дұрыс айта алады, қазақ әріптері оқи алады
Сабақтан кейінгі рефлексия: сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды.
Оқушылар бір-бірінен сұрақ қойды
Үш тілдегі досыммен танысты.
Сөз тіркесін түсінеді
Сұраққа жауап бере алады
Жаңа сөздерді қолданды
Сабақ белсенді өтті.
Оқушылардың сабаққа қызығушылықтары жоғары болды
Сабақ уақыт бойынша жүргізілді.
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нəрсе не?
1: Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
2: Оқылған мәтіннің мазмұнын түсінеді.
Қандай екі нəрсе сабақты жақсартар еді?
1: Бірнеше оқушы әріптерді біледі, дыбыстарды айта алады.
2: Мәтіннің мағынасын түсінеді, сөздерді аудара алады

САБАҚ:22-4 Қазақ тілі Мектеп: №2 Жақсы мектебі
Күні: .2016 Мұғалімнің аты-жөні:
СЫНЫП: 1 Қатысқандар: Қатыспағандар:
Тақырыбы: Сен не істейсің?
оқу мақсаттары 1.1.2.1 –Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің
мағынасын түсіну
1.2.3.1 – Сұхбаттасының түсіну жəне түрлі тəсілмен əрекет жасау,
этика нормаларын сақтап жауап беру
1.3.2.1- Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну
1.5.1.3– Сөйлеу барысында мұғалім көмегімен етістіктің шақтарын; бұйрық рай; болымсыз етістік қолдану
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар орындай алады:
Өзінің не істейтінін (істейтінін) айта алады
Оқушылардыңкөпшілігіорындайалады:
Сен не істейсің? деген сұрақты қоя алады жәнеосы сұраққа өткен материалдеңгейінде жауап бере алады.
Кейбіроқушыларорындайалады:
Өзінің не істейтіні туралы қосымша ақпарат бере алады.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері Жоспарланғанжұмыс Ресурстар
Сабақтың басы(5 мин)
(5 мин)
(3 мин) Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық ахуал Оқушылар бүгін күн өте тамаша ғой. Біз бір-бірімізге жақсылық тілейік!
Сабақтың мақсатын мен міндетерін түсіндіру.
Оқушылардың көңілін сабаққа аударуды ұйымдастыру
Сәлеметсіңдер ме, балалар!
Балалардың назарын тақтада ілініп тұрған қазақ тілінің төл дыбыстарына аудару. Ілініп тұрған қазақ тілінің төл дыбыстарын хормен, тізбектей және жекелей оқыту тәсілін қолдану:
Әә Өө Үү Ұұ Іі Ғғ Ққ ң һ
Ой қозғау: (миға шабуыл) « Сен не істейсің?» дегенде, ойларыңызға не келеді, соны айтындар.
Сен не істейсің?
Сен не істейсің? Мен сурет саламын. Суреттер көрсету
« тән дыбыстармен»
Суреттер көрсету
Доп
(менің сөздері)
Ортасы
(6 мин)
(3 мин)
(5 мин) Жаңа сабақ
1. Жаңа сөздермен жұмыс:44 бет.
2. Енді осыны пайдаланып суреттегі үлгі бойынша сөйлесейік – инт.тақта
Есте сақта!
Мен сурет саламын. Мен сурет салмаймын.
Мен доп ойнаймын. Мен доп ойнамаймын.
а) оқулықтағы сөйлемдердің айтылуын меңгерту үшін, өзім оқып беремін.
ә) есту арқылы қабылдаған сөйлемдерді айтқызып үйрету кезеңінде хормен, тізбектей және жекелей оқыту тәсілін қолдану.
Қарым-қатынас 45 бет.
а) Диалогті оқып шығу.
ә) Сөйлемдерді орыс тіліне аудару.
Сергіту сәті
Бір, екі, үш,
Ал , кәнекі , ұш.
Төрт, бес, алты, жеті,
Мынау ауыл шеті.
Сегіз, тоғыз, он,
Ал, кәнеки, қон.
№1 Жазу дәптерде берілген тапсырмаларды орындау. Интерактив тақта

Сергіту
Дәптермен жұмыс.
Сабақтың соңы
(5 мин)
(3 мин)
Жұппен жұмыс
Оқушылар жұппен жұмыс істейді. Олар бір-бірімен амандасады. Содан кейін бір-бірінен Сенің халің қалай? , Сен не істейсің? сұрайды.
Рефлексия:
- түсінбедім, ұнаған жоқ.
- шамалы түсіндім, ұнады;
- түсіндім, ұнады; Оқушылар түрлі-түсті қарындаштарды
көрсетеді
Қосымшаақпарат
(5 мин) Сенің досың қандай?
Рефлексия
Сабақтың мақсаты
мен оқу
міндеттері
орындалды ма?
Бүгін оқушылар
не үйренді?
Сабақ қалай өтті,
қандай деңгейде
өтті?
Жоспарланған
саралаужақсы
іскеастыма?
(тапсырмалар
сəйкесболдыма?)
Уақыттықалай
пайдаландым?
Жоспарыма
қандайөзгеріс
енгіздімжəне
неге Сабаққа дейінгі рефлексия:
сөздерді дұрыс айта алады, қазақ әріптері оқи алады
Сабақтан кейінгі рефлексия: сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды.
Оқушылар бір-бірінен сұрақ қойды
Сөз тіркесін түсінеді
Сұраққа жауап бере алады
Сабақ белсенді өтті.
Оқушылардың сабаққа қызығушылықтары жоғары болды
Сабақ уақыт бойынша жүргізілді.
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нəрсе не?
1: Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
2: Оқылған мәтіннің мазмұнын түсінеді.
Қандай екі нəрсе сабақты жақсартар еді?
1: Бірнеше оқушы әріптерді біледі, дыбыстарды айта алады.
2: Мәтіннің мағынасын түсінеді, сөздерді аудара алады

САБАҚ:23-5 Қазақ тілі Мектеп: №2 Жақсы мектебі
Күні: .2016 Мұғалімнің аты-жөні:
СЫНЫП: 1 Қатысқандар: Қатыспағандар:
Тақырыбы: Менің достарым
оқу мақсаттары 1.1.2.1 –Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің
мағынасын түсіну
1.1.5.1 – Қимыл-қозғалыс, сұрақ қою, қысқа жауап арқылы тыңдаған/көрген мәтінді түсінгннін білдіру.
1.3.2.1- Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну
1.5.1.5. – Мұғалім көмегімен сөйлемдегі сөздердің орынтәртібін сақтап құрастыру
1.5.1.3– Сөйлеу барысында мұғалім көмегімен етістіктің шақтарын; бұйрық рай; болымсыз етістік қолдану
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар орындай алады:
Достары не істейтіні/ істемейтіні туралы айта алады.
Оқушылардыңкөпшілігіорындайалады:
Өздерінің достары немен айналысатыны туралы өткен және осы сабақта үйренген материал негізінде өзара тілдесе алады, етістектерді болымды, болымсыз түрде қолдана алады.
Кейбіроқушыларорындайалады:
Достары не істейтіні туралы сабақта үйренгендерінен тыс қосымша ақпарат бере алады.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері Жоспарланғанжұмыс Ресурстар
Сабақтың басы(5 мин)
(5 мин)
(3 мин) Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық ахуал Оқушылар бүгін күн өте тамаша ғой. Біз бір-бірімізге жақсылық тілейік!
Сабақтың мақсатын мен міндетерін түсіндіру.
Оқушылардың көңілін сабаққа аударуды ұйымдастыру
Сәлеметсіңдер ме, балалар!
Балалардың назарын тақтада ілініп тұрған қазақ тілінің төл дыбыстарына аудару. Ілініп тұрған қазақ тілінің төл дыбыстарын хормен, тізбектей және жекелей оқыту тәсілін қолдану:
Әә Өө Үү Ұұ Іі Ғғ Ққ ң һ
Ой қозғау: (миға шабуыл) «Ол не тебеді» дегенде, ойларыңызға не келеді, соны айтындар.
тебеді
Ол не тебеді? Суреттер көрсету
« тән дыбыстармен»
Суреттер көрсету
коньки, шаңғы, велосипед
Доп
(ол сөздері)
Ортасы
(6 мин)
(3 мин)
(5 мин) Жаңа сабақ
1. Жаңа сөздермен жұмыс:46 бет.
2. Енді осыны пайдаланып суреттегі үлгі бойынша сөйлесейік – инт.тақта
Есте сақта!
Ол сурет салады. Ол сурет салмайды.
Ол футбол ойнайды. Ол футбол ойнамайды.
а) оқулықтағы сөйлемдердің айтылуын меңгерту үшін, өзім оқып беремін.
ә) есту арқылы қабылдаған сөйлемдерді айтқызып үйрету кезеңінде хормен, тізбектей және жекелей оқыту тәсілін қолдану.
Қарым-қатынас 47 бет.
а) Мәтін оқып шығу.
ә) Сөйлемдерді орыс тіліне аудару.
Сергіту сәті
Бір, екі, үш,
Ал , кәнекі , ұш.
Төрт, бес, алты, жеті,
Мынау ауыл шеті.
Сегіз, тоғыз, он,
Ал, кәнеки, қон.
№1 Жазу дәптерде берілген тапсырмаларды орындау. интерактив. тақта

Сергіту
Дәптермен жұмыс.
Сабақтың соңы
(5 мин)
(3 мин)
Топпен жұмыс
Сенің досың не істейді?
Менің досым

Рефлексия:
- түсінбедім, ұнаған жоқ.
- шамалы түсіндім, ұнады;
- түсіндім, ұнады; Суреттер көрсету
коньки, шаңғы, велосипед
Оқушылар түрлі-түсті қарындаштарды
көрсетеді
Қосымшаақпарат
(5 мин) 47 бет 4 – тап.
Рефлексия
Сабақтың мақсаты
мен оқу
міндеттері
орындалды ма?
Бүгін оқушылар
не үйренді?
Сабақ қалай өтті,
қандай деңгейде
өтті?
Жоспарланған
саралаужақсы
іскеастыма?
(тапсырмалар
сəйкесболдыма?)
Уақыттықалай
пайдаландым?
Жоспарыма
қандайөзгеріс
енгіздімжəне
неге Сабаққа дейінгі рефлексия:
сөздерді дұрыс айта алады, қазақ әріптері оқи алады
Сабақтан кейінгі рефлексия: сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды.
Оқушылар бір-бірінен сұрақ қойды
Сөз тіркесін түсінеді
Сұраққа жауап бере алады
Жаңа сөйлемдерді қолданды
Сабақ белсенді өтті.
Оқушылардың сабаққа қызығушылықтары жоғары болды
Сабақ уақыт бойынша жүргізілді.
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нəрсе не?
1: Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
2: Оқылған мәтіннің мазмұнын түсінеді.
Қандай екі нəрсе сабақты жақсартар еді?
1: Бірнеше оқушы әріптерді біледі, дыбыстарды айта алады.
2: Мәтіннің мағынасын түсінеді, сөздерді аудара алады
САБАҚ:24-6 Қазақ тілі Мектеп: №2 Жақсы орта мектебі
Күні:.2016 Мұғалімнің аты-жөні:
СЫНЫП: 1 Қатысқандар: Қатыспағандар:
Тақырыбы: Кел, қайталайық!
оқумақсаттары 1.1.2.1 –Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің
мағынасын түсіну
1.1.5.1 – Қимыл-қозғалыс, сұрақ қою, қысқа жауап арқылы тыңдаған/көрген мәтінді түсінгннін білдіру.
1.3.2.1- Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну
1.3.4.1. - Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қою.
1.5.1.2 – Мұғалімнің көмегімен көптік/тәуелдік/жіктік/септік жалғауларын ауызша
тілде қолдану.
Сабақмақсаттары Барлықоқушыларорындайалады:
3-бөлімде өткен тақыраптарды қандай деңгейде меңгергедерін көрсете алады.Мұғалімнің сұрақтарына жауап бере алады, басқа оқушыларға сұрақ қоя алады.
Оқушылардыңкөпшілігіорындайалады:
3-бөлімде өткен тақыраптарды бойынша өзара тілдесе алады. Сөйлемдегі сөздердің
орын тәртібін дурыс сақтап қолдана алады.
Кейбіроқушыларорындайалады:
3-бөлім бойынша өткен материалдарды өмірлік жағдаяттарда еркін колдана алады.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері Жоспарланғанжұмыс Ресурстар
Сабақтың басы(5 мин)
(5 мин)
Ұйымдастыру кезеңі.
Сабақтың мақсатын мен міндетерін түсіндіру.
Оқушылардың көңілін сабаққа аударуды ұйымдастыру.
Сәлеметсіңдер ме, балалар!
Ал енді ең алдымен «тән дыбыстармен» бейнеролигін көреміз, қазақ әріптерін есімізге түсіреміз.
Видеоны тоқтату арқылы әр түрін қайталап айтқызу ( «ә», «ң», «қ» дыбыстарын дұрыс айтқызу, мимика арқылы)
«Ойлан, тап!»
берілген әріптерді дұрыс қойып сөзді табыңыз.
АСУАСҚ-ЛҚҰАҚ-ІТЛ-
ЗКӨ-ЛҚО-ҚЯА- Оқулық
Аудиодиск:
3.6.1.
3.6.2.
3.6.3.
3.6.4.
тән дыбыстар
Сабақтың ортасы
(13 мин)
(5 мин) Жаңа сабақ
Өткен сабақты.48 бет.
Осыған дейін өтілген тақырыптарды жинақтау мақсатында кесте қолданылады.
Бұл кім?
Халің қалай?
Сенің ағаң бар ма?
Сен неше жастасың?
Сенің досың неше?
Арман не істейді?
Сен нге істейсің?
Сергіту сәті
№3 Жазу дәптерде берілген тапсырмаларды орындау. Ағылшын тілі:
Ана-мама –
Дос-друг-фрэнд
Сергіту
Дәптермен жұмыс№3
Сабақтыңсоңы
(5 мин)
(2 мин) Жұппен жұмыс
Жұпта оқушылар бір-бірімен сұрақ қояды.(диалог құруға талпынады)
Сәлем!
-Сәлем!
Бұл кім?
Халің қалай?
Сенің ағаң бар ма?
Сен неше жастасың?
Сенің досың неше?
Арман не істейді?
Сен нге істейсің?
-Сау бол!
-Сау бол!
Рефлексия:
- түсінбедім, ұнаған жоқ.
- шамалы түсіндім, ұнады;
- түсіндім, ұнады; Оқушылар түрлі-түсті қарындаштарды
көрсетеді
Қосымшаақпарат
(5 мин) Осыдан кейін балаларға сұрақ қоя алуды және оған жауап бере алу дағдылары үйретіледі. Олар « Бұлкім?, деген сұрақты үйренеді.
Рефлексия
Сабақтың мақсаты
мен оқу
міндеттері
орындалды ма?
Бүгін оқушылар
не үйренді?
Сабақ қалай өтті,
қандай деңгейде
өтті?
Жоспарланған
саралау жақсы
іске астыма?
(тапсырмалар
сəйкес болды ма?)
Уақытты қалай
пайдаландым?
Жоспарыма
қандай өзгеріс
енгіздім жəне
неге Сабаққа дейінгі рефлексия:
сөздерді дұрыс айта алады, қазақ әріптерімен оқи алады
Сабақтан кейінгі рефлексия:
Сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды.
Сөз тіркесін түсінеді
Сұраққа жауап бере алады
Жұпта оқушылар бір-бірімен сұрақ қойды.
Мұғалімнің көмегімен жіктік /септік жалғауларын ауызша.
Сабақ белсенді өтті.
Оқушылардың сабаққа қызығушылықтары жоғары болды.
Сабақ уақыт бойынша жүргізілді.
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нəрсе не?
1:Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
2: Оқылған мәтіннің мазмұнын түсінеді.
Қандай екі нəрсе сабақты жақсартар еді?
1: Бірнеше оқушы әріптерді біледі, дыбыстарды айта алады.
2:Мәтіннің мағынасын түсінеді, сөздерді аудара алады
САБАҚ: 25-7 Қазақ тілі Мектеп: №2 Жақсы мектебі
Күні: 2016 Мұғалімнің аты-жөні:
СЫНЫП: 1 Қатысқандар: Қатыспағандар:
Тақырыбы: Менің кітапшам
оқумақсаттары 1.1.1.1 –Сөзді зейін қойып тыңдау, түсінужəне оған сəйкес дұрыс əрекет ету (қимыл, ым-ишараны қолдану, іс-əрекет жасау)
1.1.2.1 –Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің
мағынасын түсіну
1.2.3.1 – Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру
1.5.1.2 – Мұғалімнің көмегімен көптік/тәуелдік/жіктік/септік жалғауларын ауызша
тілде қолдану.
Сабақмақсаттары Барлықоқушыларорындайалады:
3-бөлімде өткен тақыраптарды қандай деңгейде меңгергедерін көрсете алады.Мұғалімнің сұрақтарына жауап бере алады, басқа оқушыларға сұрақ қоя алады.
Оқушылардыңкөпшілігіорындайалады:
3-бөлімде өткен тақыраптарды бойынша өзара тілдесе алады. Сөйлемдегі сөздердің
орын тәртібін дурыс сақтап қолдана алады.
Кейбіроқушыларорындайалады:
3-бөлім бойынша өткен материалдарды өмірлік жағдаяттарда еркін колдана алады.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері Жоспарланғанжұмыс Ресурстар
Сабақтың басы(5 мин)
(5 мин) Ұйымдастыру кезеңі
Сабақтың мақсатын мен міндетерін түсіндіру.
Оқушылардың көңілін сабаққа аударуды ұйымдастыру.
Өткен сабақты. Балалар сендер қазақша сәлемдесіп білесіңдер ме? (білгендерінен сұрау)
Осыған дейін өтілген тақырыптарды жинақтау мақсатында кесте қолданылады.
«ә», «ұ», «қ» дыбыстарын дұрыс айтқызу, мимика арқылы)
Лексика - ойыны ойнатылады. Суреттер
Сабақтың ортасы
(13 мин)
(5 мин) Жаңа сабақ
№3 Жазу дәптерде берілген тапсырмаларды орындау.
Ең алдымен кітапшаның бірінші бетіндегі суретке оқушылардың назарын аудару. Оқушылар мұғалімнің көмегімен толтырады.
11 бет.1-тап. Сәйкестендір.
-Бұл кім?
2-тап. Суретке қара. Сұраққа жауап бер.
-Сен неше жастасың?
3-тап. Сұраққа жауап бер.
Сенің досың неше жаста?
4-тап. Сұраққа жауап бер.
Ол неше жаста?
5-тап. Суретін сал. Сұраққа жауап бер.
Сен не істейсің?
6-тап. Сұраққа жауап бер. Белгіле.
Сенің досың не істейді?
7-тап. Қайтала. Боя.
1-10 дейін
Сергіту сәті Ағылшын тілі:
Ана-мама –
Дос-друг-фрэнд
Дәптермен жұмыс№3
СергітуАКТ
Сабақтыңсоңы
(5 мин)
(2 мин) Топпен жұмыс
Сен не істейсің?
Мен
Рефлексия:
- түсінбедім, ұнаған жоқ.
- шамалы түсіндім, ұнады;
- түсіндім, ұнады; Суреттер көрсету
коньки, шаңғы, велосипед, футбол, доп, сурет саламын
Оқушылар түрлі-түсті қарындаштарды
көрсетеді
Қосымшаақпарат
(5 мин) Дос не үшін керек?
Рефлексия
Сабақтың мақсаты
мен оқу
міндеттері
орындалды ма?
Бүгін оқушылар
не үйренді?
Сабақ қалай өтті,
қандай деңгейде
өтті?
Жоспарланған
саралаужақсы
іскеастыма?
(тапсырмалар
сəйкесболдыма?)
Уақыттықалай
пайдаландым?
Жоспарыма
қандайөзгеріс
енгіздімжəне
неге Сабаққа дейінгі рефлексия:
сөздерді дұрыс айта алады, қазақ әріптерімен оқи алады
Сабақтан кейінгі рефлексия:
сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды.
Үш тілдегі сөздермен қайталады.
Мұғалімнің көмегімен жіктік /септік жалғауларын ауызша тілде қолданады.
Сабақ белсенді өтті.
Оқушылардың сабаққа қызығушылықтары жоғары болды.
Сабақ уақыт бойынша жүргізілді.
Өткенді қайталау, еске түсіру, шығармашылық түрде жұмыс істеу.
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нəрсе не?
1:Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
2: Оқылған мәтіннің мазмұнын түсінеді.
Қандай екі нəрсе сабақты жақсартар еді?
1: Бірнеше оқушы әріптерді біледі, дыбыстарды айта алады.
2:Мәтіннің мағынасын түсінеді, сөздерді аудара алады
САБАҚ:26-1 Қазақ тілі Мектеп: №2 Жақсы мектебі
Күні: 06.12.2016 Мұғалімнің аты-жөні:
СЫНЫП: 1 Қатысқандар: Қатыспағандар:
Тақырыбы: Үй жануарлары
оқу мақсаттары 1.1.2.1 –Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің
мағынасын түсіну
1.2.3.1 – Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру
1.1.4.1 – Мұғалімнің көмегімен тыңдаған материалдың кім/не туралыекенін түсіну.
1.3.4.1. - Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қою.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар орындай алады:
Үй жануарларын атай алады, олардың санын атай алады.
Оқушылардыңкөпшілігіорындайалады:
Тақырып бойынша сөйлесе алады, үй жануарларына қатысты сұрақты дұрыс қоя алады.
Кейбіроқушыларорындайалады:
Үй жануарлыры туралы қосымша мәлімет біледі, оларды өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері Жоспарланғанжұмыс Ресурстар
Сабақтың басы(5 мин)
(5 мин)
(3 мин) Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық ахуал Оқушылар бүгін күн өте тамаша ғой. Біз бір-бірімізге жақсылық тілейік!
Сабақтың мақсатын мен міндетерін түсіндіру.
Оқушылардың көңілін сабаққа аударуды ұйымдастыру
Сәлеметсіңдер ме, балалар!
Балалардың назарын тақтада ілініп тұрған қазақ тілінің төл дыбыстарына аудару. Ілініп тұрған қазақ тілінің төл дыбыстарын хормен, тізбектей және жекелей оқыту тәсілін қолдану:
Әә Өө Үү Ұұ Іі Ғғ Ққ ң һ
ойыны
Мақтаншақ. Зат есім. Түстер.
Менде көк доп бар. Менде қызыл доп бар. Суреттер көрсету
« тән дыбыстармен»
Доп
(менде сөздері)
Ортасы
(6 мин)
(5мин)
(3мин) Жаңа сабақ
1. Жаңа сөздермен жұмыс: 50 бет.
а) оқулықтағы жаңа сөздердің айтылуын меңгерту үшін, өзім оқып беремін.
ә) есту арқылы қабылдаған сөздерді айтқызып үйрету кезеңінде хормен, тізбектей және жекелей оқыту тәсілін қолдану.
Жылқы-лошадь
Түйе-верблюд
Ешкі-коза
Қой-овца
Сиыр-корова
2. Енді осыны пайдаланып суреттегі үлгі бойынша сөйлесейік – инт.тақта
Мысалы: Мынау – жылқы.Мынау – түйе.Мынау – қой.
Есте сақта! ма ме ба бе па пе
Қарым-қатынас 51 бет. 4 – тап.
а) Диалогты оқып шығу.
ә) Сөйлемдерді орыс тіліне аудару.
Сергіту сәті
Бір, екі, үш,
Ал , кәнекі , ұш.
Төрт, бес, алты, жеті,
Мынау ауыл шеті.
Сегіз, тоғыз, он,
Ал, кәнеки, қон.
№1 Жазу дәптерде берілген тапсырмаларды орындау. Оқулық
Аудиодиск
4.1.1. , 4.1.4.
интерактив. тақта

Сергіту
Дәптермен жұмыс.
Сабақтыңсоңы
(5 мин)
(3 мин)
Жұппен жұмыс
Оқушылар жұппен жұмыс істейді. Олар бір-бірімен амандасады. Содан кейін бір-бірінен неше .........?, сұрайды.
Рефлексия:
- түсінбедім, ұнаған жоқ.
- шамалы түсіндім, ұнады;
- түсіндім, ұнады; Оқушылар түрлі-түсті қарындаштарды
көрсетеді
Қосымшаақпарат
(5 мин) Үй жануарлары не үшін керек?
Рефлексия
Сабақтың мақсаты
мен оқу
міндеттері
орындалды ма?
Бүгін оқушылар
не үйренді?
Сабақ қалай өтті,
қандай деңгейде
өтті?
Жоспарланған
саралаужақсы
іскеастыма?
(тапсырмалар
сəйкесболдыма?)
Уақыттықалай
пайдаландым?
Жоспарыма
қандайөзгеріс
енгіздімжəне
неге Сабаққа дейінгі рефлексия:
сөздерді дұрыс айта алады, қазақ әріптері оқи алады
Сабақтан кейінгі рефлексия: сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды.
Оқушылар бір-бірінен сұрақ қойды
Сөз тіркесін түсінеді
Сұраққа жауап бере алады
Жаңа сөздерді қолданды
Сабақ белсенді өтті.
Оқушылардың сабаққа қызығушылықтары жоғары болды
Сабақ уақыт бойынша жүргізілді.
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нəрсе не?
1: Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
2: Оқылған мәтіннің мазмұнын түсінеді.
Қандай екі нəрсе сабақты жақсартар еді?
1: Бірнеше оқушы әріптерді біледі, дыбыстарды айта алады.
2: Мәтіннің мағынасын түсінеді, сөздерді аудара алады
САБАҚ:27-2Қазақ тілі Мектеп: №2 Жақсы мектебі
Күні: 09.12.2016 Мұғалімнің аты-жөні:
СЫНЫП: 1 Қатысқандар: Қатыспағандар:
Тақырыбы: Аңдар
оқу мақсаттары 1.2.2.1 – Сурет бойынша 2-3 сөйлеммен өз ойын білдіру
1.3.4.1. - Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қою.
1.3.3.1. – Мәтіннің жанрын өлең, ертегі, жұмбақ т.б. ажырату
1.4.1.1. - суретте берілген заттардың сынып білдіретін сөздерді жазу немесе постерлер жасау.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар орындай алады:
Аңдарды атай алады, өзінің қандай сурет салатынын айта алады. 20-ға дейін санауды үйренеді.
Оқушылардыңкөпшілігіорындайалады:
Өзінің суреті бойынша ақпарат бере алады. Қандай аң салғанын, оның санын айта алады. Тақырып көлемінде өзара сұрақ-жауапқа қатыса алады.
Кейбіроқушыларорындайалады:
Басқа да аң атауларын біледі, олардың атауларын өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері Жоспарланғанжұмыс Ресурстар
Сабақтың басы(5 мин)
(5 мин)
(3 мин) Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық ахуал Оқушылар бүгін күн өте тамаша ғой. Біз бір-бірімізге жақсылық тілейік!
Сабақтың мақсатын мен міндетерін түсіндіру.
Оқушылардың көңілін сабаққа аударуды ұйымдастыру
Сәлеметсіңдер ме, балалар!
Балалардың назарын тақтада ілініп тұрған қазақ тілінің төл дыбыстарына аудару. Ілініп тұрған қазақ тілінің төл дыбыстарын хормен, тізбектей және жекелей оқыту тәсілін қолдану:
Әә Өө Үү Ұұ Іі Ғғ Ққ ң һ
ойыны Суреттер көрсету
« тән дыбыстармен»
Доп
(менің сөздері)
Ортасы
(6 мин)
(3 мин)
(5 мин) Жаңа сабақ
1. Жаңа сөздермен жұмыс:52 бет.
а) оқулықтағы жаңа сөздердің айтылуын меңгерту үшін, өзім оқып беремін.
ә) есту арқылы қабылдаған сөздерді айтқызып үйрету кезеңінде хормен, тізбектей және жекелей оқыту тәсілін қолдану.
2. Енді осыны пайдаланып суреттегі үлгі бойынша сөйлесейік – инт.тақта
Мысалы: Бұл не? Мынау аю.
Қарым-қатынас 53 бет. 2-тап.
а) Диалогты оқып шығу.
ә) Сөйлемдерді орыс тіліне аудару.
Сергіту сәті
Бір, екі, үш,
Ал , кәнекі , ұш.
Төрт, бес, алты, жеті,
Мынау ауыл шеті.
Сегіз, тоғыз, он,
Ал, кәнеки, қон.
№1 Жазу дәптерде берілген тапсырмаларды орындау. Ағылшын тілі:
Аю - медведь - бә
интерактив. тақта

Сергіту
Дәптермен жұмыс.
Сабақтыңсоңы
(5 мин)
(3 мин)
Жұппен жұмыс
Оқушылар жұппен жұмыс істейді. Олар бір-бірімен амандасады. Содан кейін бір-бірінен бұл не?, сұрайды.
Рефлексия:
- түсінбедім, ұнаған жоқ.
- шамалы түсіндім, ұнады;
- түсіндім, ұнады; Оқушылар түрлі-түсті қарындаштарды
көрсетеді
Қосымша ақпарат
(5 мин)
Бұл не? бірнеше түрін айта алады:
Сұраққа жауап бере алады
Рефлексия
Сабақтың мақсаты
мен оқу
міндеттері
орындалды ма?
Бүгін оқушылар
не үйренді?
Сабақ қалай өтті,
қандай деңгейде
өтті?
Жоспарланған
саралаужақсы
іскеастыма?
(тапсырмалар
сəйкесболдыма?)
Уақыттықалай
пайдаландым?
Жоспарыма
қандайөзгеріс
енгіздімжəне
неге Сабаққа дейінгі рефлексия:
сөздерді дұрыс айта алады, қазақ әріптері оқи алады
Сабақтан кейінгі рефлексия: сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды.
Оқушылар бір-бірінен сұрақ қойды
Үш тілдегі бәмен танысты.
Сөз тіркесін түсінеді
Сұраққа жауап бере алады
Жаңа сөздерді қолданды
Сабақ белсенді өтті.
Оқушылардың сабаққа қызығушылықтары жоғары болды
Сабақ уақыт бойынша жүргізілді.
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нəрсе не?
1: Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
2: Оқылған мәтіннің мазмұнын түсінеді.
Қандай екі нəрсе сабақты жақсартар еді?
1: Бірнеше оқушы әріптерді біледі, дыбыстарды айта алады.
2: Мәтіннің мағынасын түсінеді, сөздерді аудара алады
САБАҚ:28-3 Қазақ тілі Мектеп: №2 Жақсы мектебі
Күні: Мұғалімнің аты-жөні:
СЫНЫП: 1 Қатысқандар: Қатыспағандар:
Тақырыбы: Біздің аула
оқу мақсаттары 1.1.4.1 – Мұғалімнің көмегімен тыңдаған материалдың кім/не туралыекенін түсіну.
1.2.2.1 – Сурет бойынша 2-3 сөйлеммен өз ойын білдіру
1.3.4.1. - Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қою.
1.3.3.1. – Мәтіннің жанрын өлең, ертегі, жұмбақ т.б. ажырату
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар орындай алады:
Аулаға қатысты белсенді лексиканы еркін қолдана алады, аулада не бар екенін айта алады
Оқушылардыңкөпшілігіорындайалады:
Тақырып бойынша сұрақтар қоя алады
Кейбіроқушыларорындайалады:
Ауладағы басқа заттарды да атай алады
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері Жоспарланған жұмыс Ресурстар
Сабақтың басы(5 мин)
(5 мин)
(3 мин) Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық ахуал Оқушылар бүгін күн өте тамаша ғой. Біз бір-бірімізге жақсылық тілейік!
Сабақтың мақсатын мен міндетерін түсіндіру.
Оқушылардың көңілін сабаққа аударуды ұйымдастыру
Сәлеметсіңдер ме, балалар!
Балалардың назарын тақтада ілініп тұрған қазақ тілінің төл дыбыстарына аудару. Ілініп тұрған қазақ тілінің төл дыбыстарын хормен, тізбектей және жекелей оқыту тәсілін қолдану:
Әә Өө Үү Ұұ Іі Ғғ Ққ ң һ
Ойыны
Мақтаншақ. Зат есім. Түстер.
Менде көк доп бар. Менде қызыл доп бар. Суреттер көрсету
« тән дыбыстармен»
Доп
Ортасы
(6 мин)
(3 мин)
(5 мин) Жаңа сабақ
1. Жаңа сөздермен жұмыс:54 бет.
а) оқулықтағы жаңа сөздердің айтылуын меңгерту үшін, өзім оқып беремін.
ә) есту арқылы қабылдаған сөздерді айтқызып үйрету кезеңінде хормен, тізбектей және жекелей оқыту тәсілін қолдану.
2. Енді осыны пайдаланып суреттегі үлгі бойынша сөйлесейік
Мысалы: Мынау не? Мынау аула.
Қарым-қатынас 55 бет. 3-тап.
а) мәтінді оқып шығу.
ә) Сөйлемдерді орыс тіліне аудару.
Сергіту сәті
Бір, екі, үш,
Ал , кәнекі , ұш.
Төрт, бес, алты, жеті,
Мынау ауыл шеті.
Сегіз, тоғыз, он,
Ал, кәнеки, қон.
№1 Жазу дәптерде берілген тапсырмаларды орындау. Біздің, аула

Сергіту
Дәптермен жұмыс.
Сабақтың соңы
(5 мин)
(3 мин)
Жұппен жұмыс
Оқушылар жұппен жұмыс істейді. Олар бір-бірімен амандасады. Содан кейін бір-бірінен аула қандай?, сұрайды.
Рефлексия:
- түсінбедім, ұнаған жоқ.
- шамалы түсіндім, ұнады;
- түсіндім, ұнады; Оқушылар түрлі-түсті қарындаштарды
көрсетеді
Қосымша ақпарат
(5 мин)
Аулада не бар? бірнеше түрін айта алады:
Сұраққа жауап бере алады
Рефлексия
Сабақтың мақсаты
мен оқу
міндеттері
орындалды ма?
Бүгін оқушылар
не үйренді?
Сабақ қалай өтті,
қандай деңгейде
өтті?
Жоспарланған
саралаужақсы
іскеастыма?
(тапсырмалар
сəйкесболдыма?)
Уақыттықалай
пайдаландым?
Жоспарыма
қандайөзгеріс
енгіздімжəне
неге Сабаққа дейінгі рефлексия:
сөздерді дұрыс айта алады, қазақ әріптері оқи алады
Сабақтан кейінгі рефлексия: сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды.
Оқушылар бір-бірінен сұрақ қойды
Сөз тіркесін түсінеді
Сұраққа жауап бере алады
Жаңа сөздерді қолданды
Сабақ белсенді өтті.
Оқушылардың сабаққа қызығушылықтары жоғары болды
Сабақ уақыт бойынша жүргізілді.
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нəрсе не?
1: Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
2: Оқылған мәтіннің мазмұнын түсінеді.
Қандай екі нəрсе сабақты жақсартар еді?
1: Бірнеше оқушы әріптерді біледі, дыбыстарды айта алады.
2: Мәтіннің мағынасын түсінеді, сөздерді аудара алады
САБАҚ:29-4 Қазақ тілі Мектеп: №2 Жақсы мектебі
Күні: Мұғалімнің аты-жөні:
СЫНЫП: 1 Қатысқандар: Қатыспағандар:
Тақырыбы: Аулада
оқу мақсаттары 1.1.2.1 –Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің
мағынасын түсіну
1.2.2.1 – Сурет бойынша 2-3 сөйлеммен өз ойын білдіру
1.3.4.1. - Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қою.
1.5.1.2 – Мұғалімнің көмегімен көптік/тәуелдік/жіктік/септік жалғауларын ауызша
тілде қолдану.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар орындай алады:
Аулада не істей алатынын айта алады
Оқушылардыңкөпшілігіорындайалады:
Тақырып көлемінде өзара сөйлесе алады
Кейбіроқушыларорындайалады:
Аулада не істейтіні туралы толық айтады
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері Жоспарланғанжұмыс Ресурстар
Сабақтың басы(5 мин)
(5 мин)
(3 мин) Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық ахуал Оқушылар бүгін күн өте тамаша ғой. Біз бір-бірімізге жақсылық тілейік!
Сабақтың мақсатын мен міндетерін түсіндіру.
Оқушылардың көңілін сабаққа аударуды ұйымдастыру
Сәлеметсіңдер ме, балалар!
Балалардың назарын тақтада ілініп тұрған қазақ тілінің төл дыбыстарына аудару. Ілініп тұрған қазақ тілінің төл дыбыстарын хормен, тізбектей және жекелей оқыту тәсілін қолдану:
Әә Өө Үү Ұұ Іі Ғғ Ққ ң һ
ойыны Мақтаншақ. Зат есім. Түстер.
Менде1 доп бар. Менде 3 доп бар. Суреттер көрсету
« тән дыбыстармен»
Доп
Ортасы
(6 мин)
(3 мин)
(5 мин) Жаңа сабақ
1. Жаңа сөздермен жұмыс:56 бет.
а) оқулықтағы жаңа сөйлемдердің айтылуын меңгерту үшін, өзім оқып беремін.
ә) есту арқылы қабылдаған сөйлемдерді айтқызып үйрету кезеңінде хормен, тізбектей және жекелей оқыту тәсілін қолдану.
2. Енді осыны пайдаланып суреттегі үлгі бойынша сөйлесейік
Мысалы:Мен сурет саламын. Мен футбол ойнайымын.
Қарым-қатынас 57 бет. 2-тап.
а) оқып шығу.
ә) орыс тіліне аудару.
Сергіту сәті
Бір, екі, үш,
Ал , кәнекі , ұш.
Төрт, бес, алты, жеті,
Мынау ауыл шеті.
Сегіз, тоғыз, он,
Ал, кәнеки, қон.
№1 Жазу дәптерде берілген тапсырмаларды орындау.
Сергіту
Дәптермен жұмыс.
Сабақтың соңы
(5 мин)
(3 мин)
Жұппен жұмыс
Оқушылар жұппен жұмыс істейді. Олар бір-бірімен амандасады. Содан кейін бір-бірінен сен аула не істейсің?, сұрайды.
Рефлексия:
- түсінбедім, ұнаған жоқ.
- шамалы түсіндім, ұнады;
- түсіндім, ұнады; Оқушылар түрлі-түсті қарындаштарды
көрсетеді
Қосымша ақпарат
(5 мин) Сұраққа жауап бере алады
Рефлексия
Сабақтың мақсаты
мен оқу
міндеттері
орындалды ма?
Бүгін оқушылар
не үйренді?
Сабақ қалай өтті,
қандай деңгейде
өтті?
Жоспарланған
саралаужақсы
іскеастыма?
(тапсырмалар
сəйкесболдыма?)
Уақыттықалай
пайдаландым?
Жоспарыма
қандайөзгеріс
енгіздімжəне
неге Сабаққа дейінгі рефлексия:
сөздерді дұрыс айта алады, қазақ әріптері оқи алады
Сабақтан кейінгі рефлексия:
сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды.
Оқушылар бір-бірінен сұрақ қойды
Сөз тіркесін түсінеді
Сұраққа жауап бере алады
Сабақ белсенді өтті.
Оқушылардың сабаққа қызығушылықтары жоғары болды
Сабақ уақыт бойынша жүргізілді.
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нəрсе не?
1: Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
2: Оқылған мәтіннің мазмұнын түсінеді.
Қандай екі нəрсе сабақты жақсартар еді?
1: Бірнеше оқушы әріптерді біледі, дыбыстарды айта алады.
2: Мәтіннің мағынасын түсінеді, сөздерді аудара алады
САБАҚ:30-5 Қазақ тілі Мектеп: №2 Жақсы мектебі
Күні: 20.12.2016 Мұғалімнің аты-жөні:
СЫНЫП: 1 Қатысқандар: Қатыспағандар:
Тақырыбы: Менің елім
оқу мақсаттары 1.1.2.1 –Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің
мағынасын түсіну
1.5.1.5. – Мұғалім көмегімен сөйлемдегі сөздердің орынтәртібін сақтап құрастыру
1.2.2.1 – Сурет бойынша 2-3 сөйлеммен өз ойын білдіру
1.3.4.1. - Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қою.
1.5.1.2 – Мұғалімнің көмегімен көптік/тәуелдік/жіктік/септік жалғауларын ауызша
тілде қолдану.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар орындай алады:
Тақырып бойынша салған суретін сипаттай алады, не салғанын айта алады.
Оқушылардыңкөпшілігіорындайалады:
Бір-бірінен не салғанын сұрай алады.
Кейбіроқушыларорындайалады:
Туған елі туралы қосымша ақпарат бере алады.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері Жоспарланғанжұмыс Ресурстар
Сабақтың басы(5 мин)
(5 мин)
(3 мин) Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық ахуал Оқушылар бүгін күн өте тамаша ғой. Біз бір-бірімізге жақсылық тілейік!
Сабақтың мақсатын мен міндетерін түсіндіру.
Оқушылардың көңілін сабаққа аударуды ұйымдастыру
Сәлеметсіңдер ме, балалар!
Балалардың назарын тақтада ілініп тұрған қазақ тілінің төл дыбыстарына аудару. Ілініп тұрған қазақ тілінің төл дыбыстарын хормен, тізбектей және жекелей оқыту тәсілін қолдану:
Әә Өө Үү Ұұ Іі Ғғ Ққ ң һ
Ой қозғау: (миға шабуыл)
Сен не саласын?
Суреттер көрсету
« тән дыбыстармен»
Суреттер көрсету
Гүл, күн, тау, ағаш, үй.
Доп
Ортасы
(6 мин)
(3 мин)
(5 мин) Жаңа сабақ
1. Жаңа сөздермен жұмыс:
2. Енді осыны пайдаланып суреттегі үлгі бойынша сөйлесейік
а) оқулықтағы сөйлемдердің айтылуын меңгерту үшін, өзім оқып беремін.
ә) есту арқылы қабылдаған сөйлемдерді айтқызып үйрету кезеңінде хормен, тізбектей және жекелей оқыту тәсілін қолдану.
Қарым-қатынас
а) Мәтін оқып шығу.
ә) Сөйлемдерді орыс тіліне аудару.
Сергіту сәті
Бір, екі, үш,
Ал , кәнекі , ұш.
Төрт, бес, алты, жеті,
Мынау ауыл шеті.
Сегіз, тоғыз, он,
Ал, кәнеки, қон.
№1 Жазу дәптерде берілген тапсырмаларды орындау. Оқулық

Сергіту
Дәптермен жұмыс.
Сабақтың соңы
(5 мин)
(3 мин)
Мынау не?
Қазақстан
Рефлексия:
- түсінбедім, ұнаған жоқ.
- шамалы түсіндім, ұнады;
- түсіндім, ұнады; Оқушылар түрлі-түсті қарындаштарды
көрсетеді
Қосымшаақпарат
(5 мин) Рефлексия
Сабақтың мақсаты
мен оқу
міндеттері
орындалды ма?
Бүгін оқушылар
не үйренді?
Сабақ қалай өтті,
қандай деңгейде
өтті?
Жоспарланған
саралаужақсы
іскеастыма?
(тапсырмалар
сəйкесболдыма?)
Уақыттықалай
пайдаландым?
Жоспарыма
қандайөзгеріс
енгіздімжəне
неге Сабаққа дейінгі рефлексия:
сөздерді дұрыс айта алады, қазақ әріптері оқи алады
Сабақтан кейінгі рефлексия: сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды.
Оқушылар бір-бірінен сұрақ қойды
Сөз тіркесін түсінеді
Сұраққа жауап бере алады
Жаңа сөйлемдерді қолданды
Сабақ белсенді өтті.
Оқушылардың сабаққа қызығушылықтары жоғары болды
Сабақ уақыт бойынша жүргізілді.
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нəрсе не?
1: Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
2: Оқылған мәтіннің мазмұнын түсінеді.
Қандай екі нəрсе сабақты жақсартар еді?
1: Бірнеше оқушы әріптерді біледі, дыбыстарды айта алады.
2: Мәтіннің мағынасын түсінеді, сөздерді аудара алады
САБАҚ:31-6 Қазақ тілі Мектеп: №2 Жақсы орта мектебі
Күні:.2016 Мұғалімнің аты-жөні:
СЫНЫП: 1 Қатысқандар: Қатыспағандар:
Тақырыбы: Кел, қайталайық!
оқумақсаттары 1.1.2.1 –Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің
мағынасын түсіну
1.1.5.1 – Қимыл-қозғалыс, сұрақ қою, қысқа жауап арқылы тыңдаған/көрген мәтінді түсінгннін білдіру.
1.3.2.1- Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну
1.3.4.1. - Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қою.
1.5.1.2 – Мұғалімнің көмегімен көптік/тәуелдік/жіктік/септік жалғауларын ауызша
тілде қолдану.
Сабақмақсаттары Барлықоқушыларорындайалады:
3-бөлімде өткен тақыраптарды қандай деңгейде меңгергедерін көрсете алады.Мұғалімнің сұрақтарына жауап бере алады, басқа оқушыларға сұрақ қоя алады.
Оқушылардыңкөпшілігіорындайалады:
3-бөлімде өткен тақыраптарды бойынша өзара тілдесе алады. Сөйлемдегі сөздердің
орын тәртібін дурыс сақтап қолдана алады.
Кейбіроқушыларорындайалады:
3-бөлім бойынша өткен материалдарды өмірлік жағдаяттарда еркін колдана алады.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері Жоспарланғанжұмыс Ресурстар
Сабақтың басы(5 мин)
(5 мин)
Ұйымдастыру кезеңі.
Сабақтың мақсатын мен міндетерін түсіндіру.
Оқушылардың көңілін сабаққа аударуды ұйымдастыру.
Сәлеметсіңдер ме, балалар!
Ал енді ең алдымен «тән дыбыстармен» бейнеролигін көреміз, қазақ әріптерін есімізге түсіреміз.
Видеоны тоқтату арқылы әр түрін қайталап айтқызу ( «ә», «ң», «қ» дыбыстарын дұрыс айтқызу, мимика арқылы)
«Ойлан, тап!»
берілген әріптерді дұрыс қойып сөзді табыңыз.
ҚЯА -ЛҚҰАҚ-ІТЛ- ЗКӨ-ЛҚО- - АСУАСҚ тән дыбыстар
Сабақтың ортасы
(13 мин)
(5 мин) Жаңа сабақ
Өткен сабақты. 60 бет.
Осыған дейін өтілген тақырыптарды жинақтау мақсатында кесте қолданылады.
Мынау не?
Мынау піл ме?
Аулада не бар?
Сен не істейсің?
Сен аулада не істейсің?
Сен не саласың?
Сергіту сәті
№3 Жазу дәптерде берілген тапсырмаларды орындау. Оқулық
Сергіту
Дәптермен жұмыс№3
Сабақтыңсоңы
(5 мин)
(2 мин) Жұппен жұмыс
Жұпта оқушылар бір-бірімен сұрақ қояды.(диалог құруға талпынады)
Сәлем!
-Сәлем!
Мынау не?
Мынау піл ме?
Аулада не бар?
Сен не істейсің?
Сен аулада не істейсің?
Сен не саласың?
-Сау бол!
-Сау бол!
Рефлексия:
- түсінбедім, ұнаған жоқ.
- шамалы түсіндім, ұнады;
- түсіндім, ұнады; Оқушылар түрлі-түсті қарындаштарды
көрсетеді
Қосымшаақпарат
(5 мин) Осыдан кейін балаларға сұрақ қоя алуды және оған жауап бере алу дағдылары үйретіледі. Олар « Сен аулада не істейсің?, деген сұрақты үйренеді.
Рефлексия
Сабақтың мақсаты
мен оқу
міндеттері
орындалды ма?
Бүгін оқушылар
не үйренді?
Сабақ қалай өтті,
қандай деңгейде
өтті?
Жоспарланған
саралау жақсы
іске астыма?
(тапсырмалар
сəйкес болды ма?)
Уақытты қалай
пайдаландым?
Жоспарыма
қандай өзгеріс
енгіздім жəне
неге Сабаққа дейінгі рефлексия:
сөздерді дұрыс айта алады, қазақ әріптерімен оқи алады
Сабақтан кейінгі рефлексия:
Сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды.
Сөз тіркесін түсінеді
Сұраққа жауап бере алады
Жұпта оқушылар бір-бірімен сұрақ қойды.
Сабақ белсенді өтті.
Оқушылардың сабаққа қызығушылықтары жоғары болды.
Сабақ уақыт бойынша жүргізілді.
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нəрсе не?
1:Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
2: Оқылған мәтіннің мазмұнын түсінеді.
Қандай екі нəрсе сабақты жақсартар еді?
1: Бірнеше оқушы әріптерді біледі, дыбыстарды айта алады.
2:Мәтіннің мағынасын түсінеді, сөздерді аудара алады
САБАҚ: 32-7 Қазақ тілі Мектеп: №2 Жақсы мектебі
Күні: 2016 Мұғалімнің аты-жөні:
СЫНЫП: 1 Қатысқандар: Қатыспағандар:
Тақырыбы: Менің кітапшам
оқумақсаттары 1.1.1.1 –Сөзді зейін қойып тыңдау, түсінужəне оған сəйкес дұрыс əрекет ету (қимыл, ым-ишараны қолдану, іс-əрекет жасау)
1.1.2.1 –Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің
мағынасын түсіну
1.2.3.1 – Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру
1.5.1.2 – Мұғалімнің көмегімен көптік/тәуелдік/жіктік/септік жалғауларын ауызша
тілде қолдану.
Сабақмақсаттары Барлықоқушыларорындайалады:
4-бөлімде өткен тақыраптарды қандай деңгейде меңгергедерін көрсете алады.Мұғалімнің сұрақтарына жауап бере алады, басқа оқушыларға сұрақ қоя алады.
Оқушылардыңкөпшілігіорындайалады:
4-бөлімде өткен тақыраптарды бойынша өзара тілдесе алады. Сөйлемдегі сөздердің
орын тәртібін дурыс сақтап қолдана алады.
Кейбіроқушыларорындайалады:
4-бөлім бойынша өткен материалдарды өмірлік жағдаяттарда еркін колдана алады.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері Жоспарланғанжұмыс Ресурстар
Сабақтың басы(5 мин)
(5 мин) Ұйымдастыру кезеңі
Сабақтың мақсатын мен міндетерін түсіндіру.
Оқушылардың көңілін сабаққа аударуды ұйымдастыру.
Өткен сабақты. Балалар сендер қазақша сәлемдесіп білесіңдер ме? (білгендерінен сұрау)
Осыған дейін өтілген тақырыптарды жинақтау мақсатында кесте қолданылады.
«ә», «ұ», «қ» дыбыстарын дұрыс айтқызу, мимика арқылы)
Лексика - ойыны ойнатылады. Суреттер
Сабақтың ортасы
(13 мин)
(5 мин) Жаңа сабақ
№3 Жазу дәптерде берілген тапсырмаларды орындау.
Ең алдымен кітапшаның бірінші бетіндегі суретке оқушылардың назарын аудару. Оқушылар мұғалімнің көмегімен толтырады.
15 бет.1-тап. Сана. Жаз.
-Неше түйе?
2-тап. Суретке қара. Сұраққа жауап бер.Боя. Бірінші әрпін жаз.
-Мынау не?
3-тап. Сұраққа жауап бер. Боя.
-Мынау не?
4-тап. Сұраққа жауап бер. Белгілі.
-Сен не саласың?
5-тап. Сұраққа жауап бер. Белгілі.
-Аулада не бар?
6-тап. Суретке қара. Белгіле.
-Сен аулада не істейсің?
7-тап. Боя.
Сергіту сәті Ағылшын тілі:
Дәптермен жұмыс№3
СергітуАКТ
Сабақтыңсоңы
(5 мин)
(2 мин) Топпен жұмыс
Аңдар
Рефлексия:
- түсінбедім, ұнаған жоқ.
- шамалы түсіндім, ұнады;
- түсіндім, ұнады; Суреттер көрсету
аю, қоян, арыстан
Оқушылар түрлі-түсті қарындаштарды
көрсетеді
Қосымшаақпарат
(5 мин) Үй жануарлар не үшін керек?
Рефлексия
Сабақтың мақсаты
мен оқу
міндеттері
орындалды ма?
Бүгін оқушылар
не үйренді?
Сабақ қалай өтті,
қандай деңгейде
өтті?
Жоспарланған
саралаужақсы
іскеастыма?
(тапсырмалар
сəйкесболдыма?)
Уақыттықалай
пайдаландым?
Жоспарыма
қандайөзгеріс
енгіздімжəне
неге Сабаққа дейінгі рефлексия:
сөздерді дұрыс айта алады, қазақ әріптерімен оқи алады
Сабақтан кейінгі рефлексия:
сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды.
Үш тілдегі сөздермен қайталады.
Мұғалімнің көмегімен жіктік /септік жалғауларын ауызша тілде қолданады.
Сабақ белсенді өтті.
Оқушылардың сабаққа қызығушылықтары жоғары болды.
Сабақ уақыт бойынша жүргізілді.
Өткенді қайталау, еске түсіру, шығармашылық түрде жұмыс істеу.
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нəрсе не?
1:Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
2: Оқылған мәтіннің мазмұнын түсінеді.
Қандай екі нəрсе сабақты жақсартар еді?
1: Бірнеше оқушы әріптерді біледі, дыбыстарды айта алады.
2:Мәтіннің мағынасын түсінеді, сөздерді аудара алады

САБАҚ: 41-9 Қазақ тілі Мектеп: №2 Жақсы мектебі
Күні: 2016 Мұғалімнің аты-жөні:
СЫНЫП: 1 Қатысқандар: Қатыспағандар:
Тақырыбы: Менің кітапшам
оқумақсаттары 1.1.1.1 –Сөзді зейін қойып тыңдау, түсінужəне оған сəйкес дұрыс əрекет ету (қимыл, ым-ишараны қолдану, іс-əрекет жасау)
1.1.2.1 –Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің
мағынасын түсіну
1.2.3.1 – Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру
1.5.1.2 – Мұғалімнің көмегімен көптік/тәуелдік/жіктік/септік жалғауларын ауызша
тілде қолдану.
Сабақмақсаттары Барлықоқушыларорындайалады:
5-бөлімде өткен тақыраптарды қандай деңгейде меңгергедерін көрсете алады.Мұғалімнің сұрақтарына жауап бере алады, басқа оқушыларға сұрақ қоя алады.
Оқушылардыңкөпшілігіорындайалады:
5-бөлімде өткен тақыраптарды бойынша өзара тілдесе алады. Сөйлемдегі сөздердің
орын тәртібін дурыс сақтап қолдана алады.
Кейбіроқушыларорындайалады:
5-бөлім бойынша өткен материалдарды өмірлік жағдаяттарда еркін колдана алады.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері Жоспарланғанжұмыс Ресурстар
Сабақтың басы(5 мин)
(5 мин) Ұйымдастыру кезеңі
Сабақтың мақсатын мен міндетерін түсіндіру.
Оқушылардың көңілін сабаққа аударуды ұйымдастыру.
Өткен сабақты. Балалар сендер қазақша сәлемдесіп білесіңдер ме? (білгендерінен сұрау)
Осыған дейін өтілген тақырыптарды жинақтау мақсатында кесте қолданылады.
«ә», «ұ», «қ» дыбыстарын дұрыс айтқызу, мимика арқылы Суреттер
Сабақтың ортасы
(13 мин)
(5 мин) Жаңа сабақ
№3 Жазу дәптерде берілген тапсырмаларды орындау.
Ең алдымен кітапшаның бірінші бетіндегі суретке оқушылардың назарын аудару. Оқушылар мұғалімнің көмегімен толтырады.
19 бет.1-тап. Суретке қара. Жаз.
-Бұл не?
2-тап. Сана. Жаз.
-Сенде не бар?
3-тап. Сұраққа жауап бер. Боя.
-Сен қайда барасың?
4-тап. Белгілі.Барамын. Бармаймын.
5-тап. Сұраққа жауап бер. Суретін сал..
-Сен қайда барасың? Сен кіммен барасың? Сен немен барасың?
6-тап. Қайтала. Боя.
Ә Ө Ғ
7-тап. Суретке қара. Жаз.
Әке, төрт, ағаш, көк, тоғыз, әже.
8 – тап. Сұрақтарға жауап бер.
Ол қайда барады? Ол не істейді?
Сергіту сәті Ағылшын тілі:
Дәптермен жұмыс№3
СергітуАКТ
Сабақтыңсоңы
(5 мин)
(2 мин) Топпен жұмыс
Ә, Ө, Ғ қандай сөздер білесіңдер?
Ә, Ө, Ғ
Рефлексия:
- түсінбедім, ұнаған жоқ.
- шамалы түсіндім, ұнады;
- түсіндім, ұнады; Суреттер көрсету
Әке, әже, әріп, дәптер, әліппе, әтеш, дәрігер, кәмпит, дәмді, тәтті, көктем, көйлек, т.б.
Оқушылар түрлі-түсті қарындаштарды
көрсетеді
Қосымшаақпарат
(5 мин) Әріптер не үшін керек?
Рефлексия
Сабақтың мақсаты
мен оқу
міндеттері
орындалды ма?
Бүгін оқушылар
не үйренді?
Сабақ қалай өтті,
қандай деңгейде
өтті?
Жоспарланған
саралаужақсы
іскеастыма?
(тапсырмалар
сəйкесболдыма?)
Уақыттықалай
пайдаландым?
Жоспарыма
қандайөзгеріс
енгіздімжəне
неге Сабаққа дейінгі рефлексия:
сөздерді дұрыс айта алады, қазақ әріптерімен оқи алады
Сабақтан кейінгі рефлексия:
сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды.
Мұғалімнің көмегімен жіктік /септік жалғауларын ауызша тілде қолданады.
Сабақ белсенді өтті.
Оқушылардың сабаққа қызығушылықтары жоғары болды.
Сабақ уақыт бойынша жүргізілді.
Өткенді қайталау, еске түсіру, шығармашылық түрде жұмыс істеу.

Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нəрсе не?
1:Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
2: Оқылған мәтіннің мазмұнын түсінеді.
Қандай екі нəрсе сабақты жақсартар еді?
1: Бірнеше оқушы әріптерді біледі, дыбыстарды айта алады.
2:Мәтіннің мағынасын түсінеді, сөздерді аудара алады

САБАҚ: 50-9 Қазақ тілі Мектеп: №2 Жақсы мектебі
Күні: 2016 Мұғалімнің аты-жөні:
СЫНЫП: 1 Қатысқандар: Қатыспағандар:
Тақырыбы: Менің кітапшам
оқумақсаттары 1.1.1.1 –Сөзді зейін қойып тыңдау, түсінужəне оған сəйкес дұрыс əрекет ету (қимыл, ым-ишараны қолдану, іс-əрекет жасау)
1.1.2.1 –Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің
мағынасын түсіну
1.2.3.1 – Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру
1.5.1.2 – Мұғалімнің көмегімен көптік/тәуелдік/жіктік/септік жалғауларын ауызша
тілде қолдану.
Сабақмақсаттары Барлықоқушыларорындайалады:
6-бөлімде өткен тақыраптарды қандай деңгейде меңгергедерін көрсете алады.Мұғалімнің сұрақтарына жауап бере алады, басқа оқушыларға сұрақ қоя алады.
Оқушылардыңкөпшілігіорындайалады:
6-бөлімде өткен тақыраптарды бойынша өзара тілдесе алады. Сөйлемдегі сөздердің
орын тәртібін дурыс сақтап қолдана алады.
Кейбіроқушыларорындайалады:
6-бөлім бойынша өткен материалдарды өмірлік жағдаяттарда еркін колдана алады.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері Жоспарланғанжұмыс Ресурстар
Сабақтың басы(5 мин)
(5 мин) Ұйымдастыру кезеңі
Сабақтың мақсатын мен міндетерін түсіндіру.
Оқушылардың көңілін сабаққа аударуды ұйымдастыру.
Өткен сабақты. Балалар сендер қазақша сәлемдесіп білесіңдер ме? (білгендерінен сұрау)
Осыған дейін өтілген тақырыптарды жинақтау мақсатында кесте қолданылады.
«ә», «ұ», «қ» дыбыстарын дұрыс айтқызу, мимика арқылы Суреттер
Сабақтың ортасы
(13 мин)
(5 мин) Жаңа сабақ
№3 Жазу дәптерде берілген тапсырмаларды орындау.
Ең алдымен кітапшаның бірінші бетіндегі суретке оқушылардың назарын аудару. Оқушылар мұғалімнің көмегімен толтырады.
23 бет.1-тап. Суретке қара. Жаз.
-Бұл не?
2-тап. Суретке қара. Жаз.
-Бұл не? Бұл кімдер?
3-тап. Суретті ретімен белгілі.
Бүкте, сыз, қи, аш.
4-тап. Суретке қара. Боя. Жаз.
Ою.
5-тап. Жаз.
Көп нүктенің орнына сандарды жаз.
6-тап. Қайтала. Боя.
Қ І Ұ
7-тап. Суретке қара. Жаз.
Піл, қасқыр, сұр, қара, жұлдыз, бір.
8 – тап. Суретке қара. Сәйкестендір.
Көктем сәні не? Мақта қыз бен мысық. Не дәмді?
9-тап. Жаз.
-Сен ертегі білесің бе?
-Иә, мен ертегі білемің.
- Сен қандай ертегі білесің?
- Мен Мақта қыз бен мысық ертегі білемін.
10-тап. Сұраққа жауап бер. Суретін сал.
-Сен қандай ертегі білесің?
Сергіту сәті Дәптермен жұмыс№3
СергітуАКТ
Сабақтыңсоңы
(5 мин)
(2 мин) Топпен жұмыс
Қ І Ұ қандай сөздер білесіңдер?
Қ І Ұ
Рефлексия:
- түсінбедім, ұнаған жоқ.
- шамалы түсіндім, ұнады;
- түсіндім, ұнады; Суреттер көрсету
Қоян,мысық, қант, балмұздақ, ботқа, ірімшік, құс, ұя, қайшы, қалам, қарындаш, жұлдыз, т.б.
Оқушылар түрлі-түсті қарындаштарды
көрсетеді
Қосымшаақпарат
(5 мин) Сөздер не үшін керек?
Рефлексия
Сабақтың мақсаты
мен оқу
міндеттері
орындалды ма?
Бүгін оқушылар
не үйренді?
Сабақ қалай өтті,
қандай деңгейде
өтті?
Жоспарланған
саралаужақсы
іскеастыма?
(тапсырмалар
сəйкесболдыма?)
Уақыттықалай
пайдаландым?
Жоспарыма
қандайөзгеріс
енгіздімжəне
неге Сабаққа дейінгі рефлексия:
сөздерді дұрыс айта алады, қазақ әріптерімен оқи алады
Сабақтан кейінгі рефлексия:
сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды.
Мұғалімнің көмегімен жіктік /септік жалғауларын ауызша тілде қолданады.
Сабақ белсенді өтті.
Оқушылардың сабаққа қызығушылықтары жоғары болды.
Сабақ уақыт бойынша жүргізілді.
Өткенді қайталау, еске түсіру, шығармашылық түрде жұмыс істеу.

Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нəрсе не?
1:Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
2: Оқылған мәтіннің мазмұнын түсінеді.
Қандай екі нəрсе сабақты жақсартар еді?
1: Бірнеше оқушы әріптерді біледі, дыбыстарды айта алады.
2:Мәтіннің мағынасын түсінеді, сөздерді аудара алады