Урок КВН на тему: Узагальнення та систематизація вивченого по темі «Дієприкметник» (7 класс)

Урок КВК у 7 класі
Тема
Узагальнення та систематизація вивченого по темі «Дієприкметник»
Мета: поглибити знання учнів про дієприкметник як особливу форму дієслова, граматичні ознаки, відмінювання, творення, правопис дієприкметників; закріпити знання про дієприкметниковий зворот, виділення дієприкметникового звороту на письмі та усному мовленні; розвивати в учнів кмітливість, зв’язне мовлення, культуру мовлення; виховувати у дітей любов до мови, почуття відповідальності за роботу в групі, вчити спілкуватися, навчати добру.
Хід уроку

Організаційна частина
Повідомлення теми, мети і завдань уроку
Рефлексія «Смайлик». Виберіть смайлик, який відповідає вашому настрою.
Основна частина
1 конкурс «Домашнє завдання»

Учні повинні були поділитися на групи, вибрати капітана, дати назву команді і коротко прокоментувати свій вибір.

2 конкурс «Конкурс капітанів»

-Записати дієслова, утворити від них дієприкметники.(дошка)
Опрацювати, одержати, вишивати, бити, атакувати, стривожити.

Конкурс»Граматичний»

-Провідміняти дієприкметник, виділяючи закінчення
1 команда-запланована
2 команда-заплановане
3 команда-завершені

4 конкурс «Перекладач»

-Перекласти словосполучення українською мовою, визначити суфікси дієприкметників:

Пожелтевшая трава, шелест падающих листьев, сияющий луч, постаревший человек, немеркнующая слава.

Конкурс «Перетворюючий»

1 команда : утворити від поданих дієслів активні дієприкметники теперішнього часу.
Любити, зеленіти, співати, літати, крокувати, бажати, одягатися, виконувати.
2 команда: утворити від поданих дієслів активні дієприкметники минулого часу.
Зрозуміти, згоріти, побіліти, порости, порідіти, помолодіти, зрадіти.
3 команда: утворити від поданих дієслів пасивні дієприкметники.
Здобути, пройти, відчинити, вимити, загартувати, молотити, почути, згадувати.

Конкурс «Синтаксичний»

–Подані речення перепишіть у зошити, поставте розділові знаки, поясніть їх вживання.
Чисто вибілені хати приваблювали своєю різноманітністю.
У хаті тихо німували дбайливо припасовані на стінах мамині рушники.
Розправляє свої широкі крила рушник вишитий працьовитими руками простої селянки.

Конкурс «Орфографічний»

–Поясніть, коли не з дієприкметником пишемо разом, а коли окремо.
(Не) розквітлий бузок; (не) налитий сонцем колос; (не) сподіваний випадок; (не) чуваний подвиг; ніким (не) зірвана квітка; (не) скінченна дорога життя; (не)позичений, а власний талант; ніким (не) переможений чемпіон.

Конкурс «Творчий»
Скласти опис зовнішності одного із членів команди. Завдання для інших
команд :дізнатися, про кого йде мова.

Підбиття підсумків гри.
Журі підраховує результати та оголошують переможців.
10 Рефлексія «Оціни себе»
№ конкурсу
Моя активність на уроці
Загальний бал
Рівень задоволення






Підсумок уроку