Сынып: 3 «Б» сынып П?ні: ?дебиеттік о?у Ба?дарлама: ?Р Білім ж?не ?ылым министрлі Ы.Алтынсарин атында?ы ?лтты? білім беру академиясы.Астана, 2012 О?улы?: «?дебиеттік о?у» 3-сынып, Авторлары: Б.А. Т?р?ынбаева, З.Муфтибекова Алматыкітап баспас


Сынып: 3 «Б» сынып
Пәні: Әдебиеттік оқу
Бағдарлама: ҚР Білім және ғылым министрлі Ы.Алтынсарин атындағы ұлттық білім беру академиясы.Астана, 2012
Оқулық: «Әдебиеттік оқу» 3-сынып, Авторлары: Б.А. Тұрғынбаева, З.Муфтибекова; Алматыкітап баспасы 2014
Сабақтың тақырыбы: Н.Айтов. Қазан
Мақсаты: Өлеңнің мазмұнын түсініп оқиды. Қазан айындағы күздің кереметі туралы түсініктері кеңееді .
Міндеттері: Сөздік қорын дамыту . Ойларын толық жеткізуге баулу.
Сабақ түрі: арлалас сабақ
Құрал жабдықтар: қарындаш , стикер, А – 3 , маркер , белсенді тақта , сурет флифчат
Әдіс-тәсілдері: сұхбат, диалог , топтық , жұптық, түртіп алу, ойлаудың 6 қалпағы, екі жұлдыз бір ұсыныс, БББ әдісі
Күтілетін нәтиже: Өлеңнің мазмұны арқылы өз ойын толық жеткізе алады; күз мезгілін суреттей отырып, кереметін бейнелеу.
Сабақ кезеңдері Уақыт Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті Ұйымдастыру түрі Бағалау Қолданылатын модуль
Ұйымдастыру
кезеңі.
3 мин
Сыныптың психологиялық ахуалын нығайту.
«Қайырлы күн» атты оқушылар бір - бірінмен амандасады.
БББ кестесін тарату Оқушылар бір бірімен қол ұстасып амандасады
Кестені сабақ басында толтырады Топпен
Жұппен ОмОЖТ
СТО
Білу
5 мин Кампит түстері бойынша арқылы топқа бөлу. (қызыл, жасыл, сары)
Сөз жұмбақ шешу.
Шыққан сөз арқылы жаңа тақырыпты ашу.
Жүйрік аң.
Шаруашылықта қолданатын зат.
Қандай үй құсын білесің
Әкеңнің әкесі саған кім болады?
Ас атасы не ? Оқушылар топқа бөлінеді
І - топ
ІІ - топ
Қ
А
З
А
Н Топпен Бас бармақ арқылы бағалау. АКТ
СТО
ОмОЖТ
ОүБОБ
Түсіну 7 мин «Қазан» сөзінің мағынасын ашу .
Өлеңді оқып танысыңдар .
«Түртіп алу» стратегиясы арқылы
өлеңдегі қиын сөздердің мағынасын ашыңдар. Қазан - ай аты
Қазан - үйде тамақ дайындайтын
зат.
Оқушылар өлең шумақтарын оқып
шығады.
Оқушылар қиын сөздердің мағынасын ашады
Жеке Өзін өзі бағалау ОүБОБ
Диалог
СТО
ОмОЖТ
Қолдану
10 мин Рөлдік ойын әдісі
1-топ Интервью алушы журналистер
2-топ Радио бағдарламасы
3-топ Заң қабылдаушы депутат
Сергіту сәті Ойланады, ой бөліседі, қорғайды, дәлелдейді.
Жоғары деңгейлі сұрақтар дайындайды
Музыка арқылы орындайды Топпен Бас бармақ арқылы қорғау. СТО
ОүБОБ
ОмОЖТ
АКТ
Талдау 10 мин Алты қалпақ әдісі
Қызыл қалпақ: Түйсік Күз туралы өз ойларыңды жазыңдар
Сары қалпақ: Позитив Күздің жағымды жақтарын жазыңдар
Жасыл қалпақ: Креатив
Күз туралы қандай жаңа идея бар? Барлықжаңасын және қызықтысын жазыңыз
Ақ қалпақ: Фактілер Менде қандай ақпарат бар? Білетін ақпаратты жазу
Қара қалпақ: Жағымсыз жақтарын жазу Күзге байланысты не ұнамайды? Қандай проблема бар?
Көк қалпақ: Шолу
Мен не аштым? Тағы не ашылған жоқ? Мен оны қалай аша аламын? Мен барлық қалпақты кие алам ба? Жалпы түсініктеріңді жаз Ойланады, талқылайды дәлелдейді Топпен
Жұппен
Жеке Критериалды бағалау
1.Толық жауап берді-3
2.Жауап берді толық емес-2
3. Жауап бере алмады-1 Диалог
СТО
ОмОЖТ
Жинақтау 5 мин «Күз» тақырыбына (өлең, сурет, мозайка дайдау)
Оқушылар өз өнерлерін көрсетеді Топпен Бас бармақ
«Екі жұлдыз, бір тілек»
ТжДБ
ОмОЖТ
ОүБОБ
Рефлексия 3 мин БББ кестесіне жазғандарын оқытамын Оқушылар берілген қағазға қз тілектерін
жазады.
БББ кестесін сабақ аяғында толтырады Топпен
жеке СТО
ОмОЖТ
Бағалау 2 мин Тыңдап, қолдау көрсетеді Оқушылар өз ойларын жалпылайды. Жиынтық бағалау ОүБОБ