Урок Активный и пассивный отдых, Основы здоровья, 1 класс


Основи здоров’я. 1 клас.
Урок №11
Тема. Активний і пасивний відпочинок.
Мета. Навчити учнів розпізнавати активний і пасивний відпочинок; дати поради щодо корисного відпочинку; розвивати прагнення зміцнювати своє здоров’я; виховувати бажання дотримуватися здорового способу життя; формувати загальножиттєву компетентність.
Обладнання. Наборне полотно з фішками, «мікрофон»
Хід уроку.
І. Організаційний момент
Пролунав уже дзвінок,
Починаємо урок.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Проблемне питання
Що роблять люди, якщо вони відчули втому?
Що таке відпочинок?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні ми будемо говорити про те, як правильно організувати свій відпочинок та дозвілля, ознайомимося із різними видами відпочинку.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Розповідь вчителя
Щоб не втомлюватися, необхідно чергувати розумову та фізичну працю. Людям, які займаються розумовою працею, необхідний активний відпочинок. Саме він сприяє підвищенню працездатності, поліпшенню психічного стану і настрою. Фізична праця – вид активного відпочинку, не тільки зміцнює здоров’я, але й формує риси характеру.
Відпочинок може бути й пасивним. Відпочинок – це не неробство, а заміна виду діяльності. Поки мозок працює, м’язи відпочивають, і навпаки.
Робота в зошиті (О.В.Гнатюк) с.19 (Визначити, на яких малюнках зображено пасивний, на яких – активний відпочинок)
Вправа «Мікрофон»
Як ви відпочиваєте на вихідних?
Робота в групах Гра «Квадратики»
Клас поділяється на дві команди. Кожна команда придумує види активного і пасивного відпочинку. Потім по черзі називають результати своєї роботи. За відповідь – на наборному полотні виставляється квадратик певного кольору.
ФізкультхвилинкаV. Узагальнення та систематизація отриманих знань
Гра «Ланцюжок»
Продовжіть фразу: «Найкращим відпочинком для мене є…»
Робота над віршем
Вова вивчив всі слова –
Заболіла голова.
Потім Вова відпочив,
Потім дерево садив.
Не дарма він все робив –
Вчитель Вову похвалив.
Чому вчитель похвалив Вову?
Тестування «Корисно чи шкідливо?»
Вчитель називає справи, учні плескають в долоні, якщо вони корисні.
VІ. Підсумок уроку
- Про що ми на уроці говорили?
- Які висновки зробили?