Розв’язування задач на знаходження четвертого пропорційного способом зведення до одиниці. Конспект уроку математики у 3 класі за підр. Богдановича


ТЕМА Розв’язування задач на знаходження четвертого пропорційного способом зведення до одиниці.
МЕТА: закріплювати вміння визначати час за годинником, виділяти у тексті задачі із взаємопов'язаними величинами, знаходити певну величину під час розв'язування задач; повторити правила про зв’язок між компонентами і результатами дій, визачення трикутника; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати уважність; сприяти формуванню в учнів здатності використовувати знання, вміння та досвід, набуті на уроках математики для вирішення життєвих задач.
Тип уроку: застосування знань, навичок і умінь
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. Організаційний момент
Дзвоник пролунав у школі.
До уроку ви готові?
Успішно виконайте перші завдання,
І дізнайтесь, що потрібно,
Щоб міцними були знання.
II. Контроль, корекція і закріплення знань.
Перевірка домашнього завдання
а) № 180
— Визначити серед записаних на дошці вираз-розв’язання задачі.
42:6+5=12(дер.) 42-6+5=41 (дер.) 42:6-5=2 (дер.)
УВАГА
б) №187
- Прочитайте результати обчислення виразів у порядку зростання
6, 14, 15, 34, 37, 73
Каліграфічна хвилинка
Випишіть з результатів обчислень домашніх виразів і пропишіть каліграфічно числа другого десятку. (14, 15).
Що ви про них знаєте?
Усні обчислення
а) - Вставити у клітинки навколо циферблата числа, які позначають кількість хвилин.

б) - Розгляньте цінники, і визначте, скільки коштує кожний букет квітів.

ЗДОРОВ’Я
75 грн 74грн 38грн
Перевірка знань
Картки
Картка 1.
Запиши в таблицю час, який показує кожний годинник.

З’єднай стрілочками задачу і її розв’язання. Обчисли результати дій.

Картка 2.
1.Впиши у клітинки навколо циферблата числа, які позначають кількість годин після полудня.

2.Оленка купила 4 браслети за ціною 8грн. Яка вартість її покупки?
а) 2 грнб) 32 грнв) 36грн
2 учні працюютьбіля дошки
Картка 3.
Задача
Маса гуски 5кг. Яка маса 4 таких гусок?
Додаткове запитання: - Скласти обернену задачу.
Картка 4.
Усно скласти задачу за таблицею. Розв’язати її.
Ціна Кількість Вартість
однакова 4 16грн.
7 ?
РОЗУМ
Математичний диктант
Відповідь на запитання давайте записуючи знаки відповідних дій.
1116330481965001116330481965011163304819650013271501084580•

2030730253365:
0:
1685290246380-
-
1282065247650+
+
9550401127760:
:
955040227330:
:

Щоб знайти ціну, треба вартість : на кількість.
Щоб знайти зменшуване, треба до від’ємника + різницю.
Щоб знайти невідомий доданок, треба від суми – відомий доданок.
Щоб знайти кількість, треба вартість : на ціну.
4 клітинки вниз!
Щоб знайти невідомий множник, треба добуток : на відомий множник.
Щоб знайти вартість, треба ціну • на кількість.
З’єднайте відрізками однакові знаки. Яка фігура утворилася? Що ви про неї знаєте?
Який трикутник у нас утворився? ПАМ’ЯТЬ
III. Повідомлення теми уроку
— Отже, увага, пам’ять, розум і здоров’я будуть нам потрібні, щоб продовжувати вміло розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного способом зведення до одиниці, обчислювати вирази, визначати корінь рівняння.
ФізкультхвилинкаIV. Закріплення вивченого матеріалу
Розв'язування задачі №191 за поданим планом
Маса 6 однакових посилок 18 кг. Яка маса 4 таких посилок?
Аналіз умови задачі за питаннями вчителя. Запис короткої умови у таблиці.
Маса 1 пос. К-сть Загальна маса
6 18 кг
однакова 4 ?
Користуючись таблицею, учні пояснюють розв’язання задачі за поданим планом.
План розв’язання
 1) Яка маса 1 посилки?
 2) Яка загальна маса 4 посилок?
— Запишіть розв’язання задачі складанням виразу. (З коментуванням)
Розв'язування задачі на знаходження четвертого пропорційного способом зведення до одиниці (№192)
— Про що йдеться в задачі?
— Скільки л води у 6 бідонах?
— Про що можна дізнатися за цими даними? (Ємність 1 бідона)
— Чи можна тоді дати відповідь на питання задачі?
— Як знайдемо кількість води у 7 бідонах?
— Запишіть розв’язання задачі самостійно.
Слабшим учням учитель пропонує картку-підказку.
 1) □ : □ = □ (л) — ємність 1 бідона
 2) □ • □ = □ (грн) — води у 7 бідонах.
Відповідь: 28л.
3. Обчислення виразів (№193) (з коментуванням)
4. Розв’язування рівнянь (№194)
1-й ряд — 1-ше рівняння;
2-й ряд — 2-ге рівняння;
3-й ряд — 3-тє рівняння.
5. Завдання з логічним навантаженням(195, 196)
12:(2+2)•2=6
12:(2+2•2)=2
№196
45+7•3=66(років)
V. ПІДСУМОК УРОКУ
1.— Що повторили на уроці?
Гра «Знайдіть числу пару»
 • Вартість 3 ручок — 15 грн. Яка вартість 6 таких ручок?
3 – 15
6 - ?
 • У двох цуценят 8 лап. Скільки лап у 4 цуценят?
2 - 8
4 - ?
Рефлексія

Урок пройшов плідно для вас. Ви навчилися і можете допомогти іншим.
Ви навчилися розв’язувати приклади і задачі, але вам ще потрібна допомога.
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С.30, №197, №198