?лгерімі т?мен о?ушыларды? білім сапасын арттыруда сындарлы о?ытуды? тиімді жолдары коучинг жоспары


Коучинг-сессия жоспары
Коучинг тақырыбы:
Үлгерімі төмен оқушылардың білім сапасын арттыруда сындарлы оқытудың тиімді жолдары
Мақсаты: Үлгерімі төмен оқушылардың білім сапасын арттыруда жаңа әдістерді пайдаланудың маңыздылығын ұғындыру.
Түйінді идея: "Егер бала бұзақы , үлгермеуші болса, онда оғанбала кінәлі емес. Педагогикалық әдістер кінәлі"
А.С.Макаренко.
Күтілетін нәтиже Үлгерімі төмен оқушылардың білім сапасын арттыруда жаңа әдістерді пайдаланудың маңыздылығын ұғынады және өз тәжірибелерінде қолданады.
Дерек көздері: Интербелсенді әдістемені ЖОО-да қолдану мәселелері А. Әлімов. Интернет матеиалдары.
Ресурстар: Слайд, бейнекөрініс , нұсқаулық, интербелсенді тақта, маркер, карандаш, стикер, түрлі-түсті қағаз, А4 парақтар.
Сабақтың барысы: Уақыт
(45 минут)
Коучтың іс-әрекеті Қатысушылардың іс-әрекеті
Ой-сергіту:
5 минут Менің атым Қожа фильмінен үзінді
« Мынау кім?» бейнекөріністен кейіпкердің есімін табу.
Бейнекөріністі тамашалау арқылы коучингке қызығушылығы артады
Топқа бөлу:
5 минут Түрлі – түсті парақтарға жазылған әріптерді құрастыру арқылы сөз құрап, топқа бөлінеді . «Қожа», «Жантас», «Жанар» атты 3 топқа бөлінеді.
Проблеманы айқындау: 5 минут
Ералаш « Опять двойка» видеосы көрсетіледі
«Ойлан, жұптас, ой бөліс» әдісімен видеоны талдайды
Видеоны көру арқылы ойлау, көру дағдысы қалыптасады
Проблеманы шешу: 5 минут
5 минут
9 минут
4 минут
Сіз сабағыңызда үлгерімі төмен оқушылармен қандай жұмыстар жүргізесіз?
Үлгерімі төмен оқушыны өз тәжірибеңіз арқылы өзгерте алдыңыз ба?
Оқушының оқу үлгерімінің төмендігін көрсететін жағдай, оған сіздің бергенақыл – кеңесіңіз?
“Галларея” әдісі
Тапсырма
Үлгерімі төмен оқушылардың білім сапасын қалай көтеруге болады?
Жеке жұмыс арқылы таныстырылым жасау.
Таныстырылымды қорғатады
«Кластер » әдісі арқылы
оқушы үлгермеушілігінің себептерін анықтау
Проблемалық сұрақтарға топпен ойлана , ақылдасып жауап береді .
Таныстырылым құрастырады
Орындаған тапсырмалары бойынша қорғайды
Берілген тапсырмаларды барлық топ мүшелері бірлесе орындайды.Өздігінен жұмыс жасайды.
Проблеманың шешімін қолдану:
(рефлексия) 3 минут 1.Ұстаздарға үлгермеушілікті болдырмау үшін қандай кеңестер берер едіңіз ?
2.Оқушылардың оқуына оң әсер ететін факторлар
3.Оқушылар үшін оқу үдерісін айтарлықтай қиындататын факторлар Үлгермеушілікті болдырмау туралы ұстаздарға кеңес беріледі .
Оқушылардың оқуына оң әсер ететін мен
оқушылар үшін оқу үдерісін айтарлықтай қиындататын факторлар айқындалады.
Кері байланыс 2 минут
2 минут Кері байланыс алады
2 жұлдыз,1 тілек стратегиясы
2.Талқылау парағы таратылады
2 пікір , 1 ұсыныс жазып, «Ізгі тілектер» тақтасына іледі.
2.Коучингті қорытындылау, талқылау парағын толтырады