?ыс?а мерзімді саба? жоспары.А?ыз ??гімелер.5-сынып ?аза? ?дебиеті


Күні : Сынып: 5»Б» Пәні: әдебиет
Сабақ тақырыбы:
Аңыз әңгімелер. Асанқайғы ның Жерұйықты іздеуі Қатысқандар саны ______ қатыспағандар саны______
Сабақ негізделген оқу мақсаты Аңыз әңгімелер, олардың ерекшелігін білу. Даналық сырын
ұғыну.
Сабақ мақсаттары: Барлық оқушылар
1.Аңыз әңгіменің не екенін біледі..
2. Мәнерлеп оқиды
Оқушылардың басым бөлігі
1.Мәтін мазмұнымен танысады..
2.Кейіпкерлеріне талдау жасайды.
Кейбір оқушылар
Даналық сөздерге мән береді,жаттайды .
Ерекшелігін түсінеді.
Алдыңғы оқу «Аквариум» стратегиясын қолдану
Жоспар
Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығулар ОүБ
Басталуы
10 минут Сыныпты топқа бөлу: Геометр. Фигуралар арқ. 2 мин
Тренинг «Шаттық шеңберін» құру
Мақсаты: Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру 3 мин Өткенді еске түсіру.«Аквариум» стратег. қолдану 5мин Ортасы
25 минут
Мәтінді әр топ бөліп оқиды. 6 мин
Топта талдайды. 3 мин
Басқа топтарға түсіндіреді 5 мин
«Джигсо» стратегиясын пайдаланады.
Тақырыпты қорғау «Рольдік ойындар» Бағдаршам
Аяқталуы
10 минут
1. «Жеті неге?» сұрақтар құрастыру
2.Кері байланыс . «Топқа тілек пен жұлдыз» Әр топ бағаларын береді
Қосымша ақпарат:
М.Ғабдуллин. Ауыз әдебиеті. Ғаламтор материалдары
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Қабілетті оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Асанқайғы жайлы қосымша материалдар табу.
Аңыз бен ертегінің ерекшелігі
Асанқайғы өмір сүрген ғасыр
Бағалау - оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайыз? Кубизм әдісі
6 қырлы кубик Кубиктегі сұрақтарға жауап беру, жаңа тақырыпты талдау әрекеттерін көрсетеді
Пәнаралық байланыс.
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері.
АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс Тарих
Ынтымақтаса жұмыс жүргізу
Моноблокты пайдалану
Рефлексия
Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
1.
2.