Конспект уроку з англійської мови на тему У школі (6 клас)


1
Клас: 6 Дата:____________ № уроку: 2 Вчитель: Михайлова Лариса
Тема уроку: У школі.
Мета:
● Навчальна: повторити й активізувати ЛО теми; повторити граматичний матеріал: артиклі, Простий минулий та Теперішній доконаний час.
● Розвиваюча: практикувати учнів монологічного повідомлення за темою уроку; сприяти розвитку самостійного мислення.
● Виховна: виховувати увагу, вміння чітко виконувати інструкції вчителя та інтерес до шкільного життя і навчання.
Обладнання: наочний матеріал “Артиклі” та граматичні схеми “Простий минулий час” і “Теперішній доконаний час”.
Тип уроку: повторення за 5 клас.
ХІД УРОКУ
I. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
1. Привітання.
2. Повідомлення теми та мети уроку.
3. Введення в іншомовну атмосферу.
Фонетична зарядка.
4. Перевірка домашнього завдання.
5. Мотивація навчальної діяльності.
2
II. Основна частина уроку.
1. Повторення граматичного матеріалу: артиклі.
Дивіться граматичний довідник (с. 181-182).
Ми використовуємо артикль the з назвами: річок (Темза), океанів та морів (Атлантичний океан, Північне море), пустель (Сахара), гірських хребтів (Карпати), групи островів (Британські острови), національних парків, музеїв та галерей (Європейський музей мистецтв), готелів (Річково-Острівний готель) та кінотеатрів (Одеон).
Ми не використовуємо артикль the з назвами: містечок і міст (Лондон), озер і гір (озеро Світязь, гора Говерла), вулиць і площ (площа Незалежності, але the Хай Стріт), парків (Центральний парк), магазинів і великих супермаркетів (Харродс – найвідоміший універмаг Лондона), аеропортів (Хітроу – Лондонський аеропорт).
2. Читання, письмо та говоріння. Впр. 6 (с. 6).
а) Доповніть речення необхідними артиклями a / an, нульовий артикль чи the.
1 – the; 2 – The; 3 – the; 4 – 0; 5 – The; 6 – the; 7 – a; 8 – 0; 9 – The; 10 – a; 11 – the.
b) Подивіться на малюнок на с. 7 та опишіть його.
The children meet in the school yard. They know each other. They are speaking.
3. Повторення граматичного матеріалу: Простий минулий та Теперішній доконаний час.
ThePastSimpleTense(Простий минулий час)
Стверджувальна форма
S + Ved / V2
Заперечна форма
S + did + not + V/ V1
Питальна форма
Did + S + V / V1
3
The Present Perfect Tense
(Теперішній доконаний час)
Стверджувальна форма
S + have / has (he, she, it) + Ved / V3
Заперечна форма
S + have / has (he, she, it) + not + Ved / V3
Питальна форма
Have / has (he, she, it) + S + Ved / V3
4. Говоріння. Впр. 7 (с. 7).
Робота в парах. Розіграйте діалоги за зразком.
- Did you help your grandparents in summer?
- Yes, I did.
- Did you read a lot of books in summer?
- No, I didn’t.
- Have you bought a lot of souvenirs in summer?
- Yes, I haven’t.
- Have you been in the youth camp in summer?
- No, I haven’t.
5. Письмо. Впр. 8 (с. 7).
Напишіть абзац про свої літні канікули для шкільної газети. Включіть наступне:
- куди їздили;
- хто їздив з вами;
- що ви там робили;
- що вам сподобалось чи не сподобалось у вашій подорожі.
I enjoyed my summer holidays very much. In June I went to my grandparents to the village. In July I went to the seaside with my parents. And in August I was in the youth camp. I took a lot of photos.
III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
1. Домашнє завдання.
Впр. 7 (с. 7), письмово.
2. Підведення підсумків уроку.
T: Thank you for your hard work today. The lesson is over. Good-bye.