Екінші д?ниеж?зілік со?ыстан кейінгі Жапония


Қысқа мерзімді жоспар
Күні: 20.01.16
Пән: Дүние жүзі тарихы
Сынып: 11 сынып
Сабақтың тақырыбы: §17.Жапония
Мақсаттары: Оқушыларға Жапония мемлекеті туралы жалпы түсінік бере отырып,Жапонияның екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі ішкі және сыртқы саясатын сипаттау.
Күтілетін нәтиже: Тақырыпты топпен меңгереді, түсінеді, өткен білімдері пысықтап, қорытындылауға үйренеді.
Бағалау: Өзін өзі (ӨӨБ) бағалау, жұптық (ЖБ), топтық (ТБ), жиынтық (ЖБағ), екі жұлдыз біл тілек.
Деректер: тақта, стикерлер, постерге арналған қағаздар, маркерлер, бағалау парақтары
Әдіс тәсілдер: Миға шабуыл, Кім мықты,Салытыру кестесі
Сабақ кезеңдері Уақыт
Тапсырма Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті Бағалау
Білім
Қызығушылық
тарын ояту 2мин Ұйымастыру кезеңі
Топқа «Пазл» арқылы 3 ке бөлу
Үй тапсырмасын
Миға шабуыл арқылы сұрау
1.Соғыстан кейнігі алғашқы онжылдықтарда Латын Америкасында қалыптасқан әлеуметтік-экономикалық жағдай ерекшеліктері қандай?
2.Қай елдерде революциялық үдерістер орын алды?
3.Не себепті орын алды?
4.Нәтижесі қандай?
5.80-90 жылдарда қандай өзгерістер орын алды?
6.Латын Америкасы елдерінің интеграциялық үдерістерінің ерекшелігі неде? Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы әр топты диалогқа түсіру
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырмаларды қатесіз топпен орындау, білімдерін тексеру.
Топпен жұмыс жасау, жарыс арқылы сабаққа деген ынталары артады Мадақтау, қолпаштап қол шапалақтау.
Түсіну 7мин Кім мықты
1 топ: Жапония туралы не білеміз?
2 топ: І дүниежүзілік соғыстан кейін Жапонида қандай өзгерістер болды?
3 топ: Жапония туралы қызықты мәліметтер дайындау Әр топқа Жапония мемлекті жайлы тапсырмалар тарату арқылы топ жарысын ұйымдастыру, әр топ өзінің Жапония жайлы не білетіндерін көрсетеді Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білу, өткен сабақтарды қайталау
Топпен жұмыс жасау Бас бармақ арқылы мадақтау
Қолдану 15 мин Жигсо әдісі арқылы жаңа сабақ түсіндіріледі
1 топ: ІІ дүниежүзілік соғыстан кейінгі Жапонияның жағдайы
2 топ: Жапонияның экономикалық дамуы
3 топ: Сыртқы жағдайы және қазіргі кездегі Жапония Оқушыларға таырыптарды салыстыру білімдерін талдату Әр топқа салыстыру парағы таратылады, сол арқылы салыстырады нәтижесін тақтаға шығып көрсетеді
Қол соғу арқылы мадақтау
Сергіту сәті 1 мин «Балапандар биі» атты жаттығу жасау Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау Интербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды. Талдау 10 мин Тақырыпты талдау кезеңінде «Кезбе тілші» ойынын ойнату
Әр топқа тақырып бойынша 3 сұрақ дайындату
. Сабаққа селқостық танытып отырған оқушыны кезбе тілші роліне тағайындау, әр топқа барып интервью жүргізіп, сұрақтар қойғызу, сол арқылы сабаққа қызығушылығы оянып, келесі сабақта белсенділік танытады Оқушыны таңдап тілші ретінде әр топқа тақырыпты талдау мақсатынада сұрақтар қойғызып, таққырыпты қалай меңгергендерін байқау Стикер беру
Жинақтау 5 мин Бекіту сұрақтары
1.Жапонияның 1945-1951 жыл/ғы ішкі жағдайы қандай болды?
2.Елде қандай саяси партиялр қызмет атқарады
3.Сыртқы саясатында қандай өзгерістер болды? Тарау бойынша білімдерін жинақтау үшін әр топқа Отан туралы тақырып төңірегінде шағын әңгіме жазу тапсырылады Әр топ қысқаша әңгіме жазу арқылы Отан жайлы не білетіндерін және тақырыпты жинақтайды Мадақтау
Бағалау 2 мин Өзін-өзі бағалау (2 мин)
Бағдаршам түстері бойынша бағалау
қызыл – өте жақсы,
жасыл – жақсы, 1294892-307340
сары – қанағат
Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату Өзін-өзі бағалау, топтық бағалау Қол соғу
Рефлексия 2 мин Стикерлерді толтыру
Үйге тапсырма: §17 оқу, Жапония туралы слайд дайындау, қосымша материалдар оқу. Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну Ұсынылған стикерді толтыру Топтың сыни пікірін стикермен жабыстыру арқылы
-Кері байланыс парағы