Дарынды ж?не талантты балаларды о?ыту та?ырыбыны? ?ыс?а мерзімді жоспары


Тақырыбы: Дарынды және талантты балаларды оқыту.
Мақсаты: Дарынды және талантты балалармен жұмыс істеу тәсілдерін үйрету.
Мұғалімдер үшін табыс критерийлері:
1. Дарынтылық пен таланттылықтың айырмашылығын түсінеді.
2. Дарынды балалардың қандай қабілетімен ерекшеленетіндігін біледі.
2. Оқушылардың қабілетіне қарай қалай жұмыс істеу керектігін үйренеді.
Ресурстар: Интербелсенді тақта, флипчарт, маркерлер, үлестірме материалдар, түрлі-түсті қағаздар, скоч, алмалар мен түтікшелер.
Барысы
Барысы: Жұмыс түрі
Коучтің әрекеті Күтілетін нәтиже уақыты қосымша ресурстар
Ұйымдастыру кезеңі
Топқа бөлемін Әріптестердің арасындағы қатынасты жақсартады.
3 Әртүрлі суреттер Көрсетілімдер
1.Бейнекөрсетілім-дер көрсетемін. Интербелсенді тақтаның көмегімен
Ашық-жабық сұрақтар қоямын. Ауқымды жауап беруге түрткі жасаймын.
Әріптестердің дұрыс әрі әділ орындауын қадағалаймын
Коучинг сабақтың не туралы екендігі туралы ой қалыптастырады. 5 2. Сабақтың тақырыбын ашуға түрткі жасаймын.

Сын тұрғысынан ойлана отырып, дарындылық пен таланттылықтың айырмашылығы туралы және зияттың 8 қыры туралы мағлұматтар алады. 5 . 3.Алманы түтікшелер арқылы тігінен тесу тренингін жасайды
Әріптестер алманы тігінен түтікшемен тесе отырып оның оңай еместігін және өз мақсаттарына жету мақсатында түрлі тәсілдерді қолданады. 7 Алмалар мен түтікшелер
4. Әріптестер осы тренинг бойынша өз ойларын айтады. .ашық-жабық сұрақтар қояды Мұғалімдер алманы түтікшемен тесе отырып , дарынды баланың да қабілетін ашу үшін әртүрлі әдіс-тәсілдер қолдану керектігін түсінеді.
7 5. Дарындылықты тежеу тренингі. Бір мұғалімді дарынды бала роліне қоя отырып, оның ауызын, қолын, аяғын байлап тастайды. Және осы тренинг бойынша ашық сұрақтар қояды. Мұғалімдер дарынды баланың қабілетін ашу және тежеу олардың өз қолдарында екендігін және әр баламен аса жауапкершілікпен жұмыс жасау керектігін біледі. Осы жөнінде өз ойларын айтады. 5
Скоч
6 Сергіту сәті Әріптектерді дұрыс орналасуы мен олардың еркін қимылдауларына жағдай жасайды.. Сергіту сәтінің сабақтарында қолданудың тиімді екендігін біледі. Өздері де серігіп қалады.
15 Бейнекөрсеті лім. Музыка. 7.Қағаздан дарынды бала бейнесін қияды және оған өздерінің дарынды балаларынан байқаған ерекше қабілеттері мен мінездері туралы жазадыы. Әріптестерге дарынды бала бейнесін қалай кесетіндігі туралы көрсетеді. Мұғалімдер өздерінің оқушыларының ішінен байқамай жүрген дарынды балаларды іздейді және олардың кабілеттері мен мінездеріне көз жүгіртеді . 10 Парақтар. 8. Екі жұлдыз бір тілек Әр топ бір-бірлерін бағалайды. Сабақтарында қолданылатын іс-әрекетпен танысады. 5 жұлдызшалар 9. Қорытынды кеңес Ой қорыту. Ой толғау жасауға түрткі жасаймын.
Дарындылық және талантты балалар туралы өз ойларын жинаұтайды. Өз ойларын ортаға салады.. 5 10.Кері байланыс Кері байланыс парағын және стикерлер таратамын Күнделікті сабақтарынан кейін қолдануға болатын іс-әрекетті үйренеді. 5 Стикерлер.