Санды ж?не санды? ?рнектер


Сәуірдің 11-і Санды және әріпті өрнек. Ә 1 СЫНЫПСабақтың тақырыбы:
ppt_yppt_yppt_y
ppt_xppt_y
МАҚСАТЫ: Әріпті өрнектердің мәнін таба білуге, амалдар- ды орындауға қалыптастыру. Есептің шарты- на байланысты сұрақтар қоя білуге, шешуін табуға үйрету. Оқушылардың білім деңгейлерін арттыру. Логикалық ойлау, шығармашылық қабілеттерін дамыту. Жылдам есептей білу қабілеттерін арттыру, нығайту.Оқып, білім алуға талпынуға, ізденімпаздыққа, топпен жұмыс істеуге баулу. Еліміздің көркейіп, дамуына үлесін қосатын, білімді азаматтар болуға тәрбиелеу.  Психологиялық дайындық Армысың, алтын күн! Армысың, көк аспан! Армысыңдар, достарым! Армысыздар, ұстаздар! Өрнектер а + 5, а – 5. Ертегілер еліне саяхат 4-мысал 159-бетҮй тапсырмасын тексеру: №4  149- бет. 5 – а а=5 а=0 5 – 5 = 0 0<5 5 – 0 = 5 5>0Үй тапсырмасын тексеру: Ой қозғау:-Қандай өрнектерді білесіңдер?  Өрнек??
style.rotation -Санды өрнекке мысал келтіріңдер.-Әріпті өрнекке мысал келтіріңдер.-5 санының көршілерін ата-5-ке дейін тура және кері сана.  ӨрнекСандыӘріпті
style.rotation 567 «Балалар, мен сендер сияқты мектепте көп оқыған жоқпын, сол себепті оқулықтағы 1-тапсырманы сендер істеп көмектесесіңдер деп ойлаймын» а 0 1 2 3 4 а + 6 а 10 9 8 7 6 а - 6 6648295739 5+5 * 7-1 4+4 * 9-5 6+2 * 7+1 10-6 * 2+3 7-2 * 3+4 9-9 * 5+0  2-мысал. Салыстыр: Мұғалім 6 балға дайындап қойды. Жас зергерлерге бергенде 2 балға жетпей қалды. Жас зергерлер нешеу?Мұғалім 6 балға дайындап қойды. Жас зергерлерге бергенде 2 балға артық қалды. Жас зергерлер нешеу? Сергіту сәтіШаршағанда ырғалып,Гүлге ұқсап демалам.Қанатымды бір қағып,Гүлдей болып жайқалам. 3-есеп. Есептерді салыстыр. Дайындағаны- 6 балға Дайындағаны-6 балға Жетпегені- 2 балға Артық қалғаны-2 балға Зергерлер -? Зергерлер -? Ш: 6+2=8 Ш: 6-2=4 Ж: 8 зергер Ж: 4 зергер 6 мен а сандарының айырмасын жаз.а=6; а=0 деп алып, өрнектің мәнін тап Өрнектердің мәндерін салыстыр. Не байқадың? 4-мысал Өзіндік жұмыс. 6 – а а = 6 а = 0 Өзіндік жұмыс 6 – а а = 6 а = 0 6 – 0 = 6 6 > 0 6 – 6 = 0 0 < 6 Өзіндік жұмыс Кім жылдам? Екеуара жұмыс. 7 - = 4 9 - = 4 + 2 = 6 4 + = 8 8 - = 3 + 3 = 9 2 + = 5 + 6 = 10 Өрнектің мәні тура болатындай торкөзге сан қой. “Жұмыла көтерген жүк жеңіл” Қорытынды:Сабақ барысында нені еске түсірдік?Бүгінгі сабақта нені үйрендік? Бағалау.Үйге тапсырма: №5 151-бет КӨҢІЛ БӨЛГЕНДЕРІҢІЗГЕ РАХМЕТ