Ашы? саба? ?аза?стан тарихынан 6 сынып та?ырыбы?ола д?уіріндегі адамдарды? ?о?амды?-м?дени ?міріндегі шаруашылы? ?згерістер


6-сынып Қазақстан тарихы
Ашық сабақ тақырыбы:
Қола дәуіріндегі адамдардың қоғамдық-мәдени өміріндегі шаруашылық өзгерістер.
Сабақ мақсаты:
-Оқушылар қоладан жасалған еңбек құралдарының тиімділігін анықтайды,қола дәуіріндегі адамдардың шаруашылығы жайлы оқи отырып,шаруашылықтағы жетістіктерді,тас дәуірінен ерекшелігін айқындайды,түсінеді.
-Өзіндігінен,жұппен жұмыс жасай отырыптүйінді қорытынды жасау дағдылары артып,қола дәуірі жайлы білімдері кеңейеді.
-Өзара диалогқа түсу арқылы бір-бірін тыңдауға,сыйластыққа үйренеді.
Сабақтың түрі:аралас интерактивті сабақ
Сабақта қолданатын әдіс-тәсілдер: диалог, оқыту үшін бағалау,АКТ,сын тұрғысынан ойлау,
Сабаққа қажетті құралдар: А3 ,маркер, электронды оқулық, т.б.
Сабақ барысы:
Уақыт,
жұмыс түрі Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті
Психологиялық жағымды орта қалыптастыру
5 мин.
«Ақ тілек»
Түрлі –түсті стикерлерге әр түрлі сөздер жазылады және оқушыларға таратылып беріледі. Мысалы: қалам, кітап, айна,муза т.с.с.. оқушы өзінің жағындағы оқушыға стикердегі сөзді қатыстырып, тілек айтады .
3мин
Топқа бөлу.
«Аффоризм» әдісі бойынша топқа бөлу.
Жазылған нақыл сөздер бойынша топтысып, 2топқа бөлініп отырады

7 мин
Өткен сабақты еске түсіру Миға шабуыл
Қола дәуірі жайлы не білесіңдер?
Әр оқушы өзі ойланады,жазады,кейін топта талқылап,ортақ шешім шығарады.
Әр топ өздерінің негізгі түйінді ойларын айтады.
15мин
Жаңа материалды игеру Сабаққа кіріспе слайд көрсету.
Оқушыларға қандай ресруспен қалай жұмыс жасау керектігін түсіндіреді,топтарға тапсырмаларды бөліп береді.
І топ
1.Қоладан жасалған еңбек құралдарының тиімділігін дәлелде.
2.Андронықтардың кәсібі мен тұрмысындағы жетістіктер қандай болды?
ІІ топ
1.Андрондықтардың баспанасын сипатта.
2.Беғазы-Дәндібай тұрғындарының кәсібі қандай болды?
«Ойлан-Жұптас-Бөліс» стратегиясы бойынша жұмыс жасаңыз «стратегияны түсіндіру) Ресурспен жеке жұмыс жасап,негізгі ойды табады,сосын жұптасып жұмыс жасайды,кейін топпен жұмыс жасап, тірек-сызба құрады.
10 мин
Спикерлердің өз тапсырмаларын қорғауды ұйымдастыру. Топ спикері өз тапсырмаларын тірек-сызба арқылы қорғайды.
5 мин
Қорытынды Қорытынды жасау
Шағын тест алу арқылы сабақты қорытындылап,бекіту.
БРИМЕ тәсілін ұсыныу
............................келемін.
...........................санаймын.
........................... салып,
..........................бағалаймын. Тест тапсырмасын орындайды,
Өзін-өзі бағалайды
Берілген сөздер бойынша өлең құрастырып, ұсынады.
Кері байланыс жасайды.
Бағалау: Саралай отырып,табыс критерийі бойынша қорытынды бағалау,өзін-өзі бағалауды ұйымдастыру Кері байланыс жасайды:
Менің бүгінгі сабақтан алған әсерім...